Závěrečná zmijopárty

Školní rok Zima 2023 byl napínavý až do samého konce a nakonec se ukázalo, že to byl rok Hada. Tedy ne tak úplně jednoho jediného. Byl to rok všech hadů, protože každý zmijozelský student přiložil svůj rozeklaný jazyk k dílu, a díky tomu jsme si ze závěrečné slavnosti mohli odnést jak školní, tak famfrpálový pohár. A něco takového je důvodem k oslavě, no ne? Zelené konfety připravit a slavit se jde za tři… dva… jedna…!

Datum bylo stanoveno na středu 25. 1. a celý večírek si vzala na starosti nyní čerstvá druhačka Enola Gatito. Byla to její premiéra a rozhodně si neudělala ostudu, naopak! Od začátku měla pečlivě naplánovaný program, nádherně vyzdobila KNP a postarala se i o chutné občerstvení. Jakmile se všichni ve 20:00 sešli, naháněla nás pořadatelka do Godrikova Dolu na společné foto. Mazaně zvolila tuto aktivitu na začátek slavnosti. Jako by tušila, že po proslovech někteří už spí, jiní se chystají a další si zatím stihli pocintat slavnostní róbu dýňovou šťávou. Nebo měla strach, že během večírku polovina hostů vyplešatí a odrazy blesku fotoaparátu na jejich pleškách zastíní ty vlasaté? Každopádně účast byla tak hojná, že bylo nutné pořídit fotografie dvě.


Po celý večer měla Enola k ruce i posluhovačku nejlepší a nejúžasnější plánovačku zábavy Enselis. Té se hned na začátku podařilo nabourat krásně sestavený program a část zábavy se snažila nacpat ještě před proslovy. Pořadatelský nováček Enola svolila a kvůli tomu jsme dokázali nabrat zpoždění hned zkraje. Báječné! Přesto její nadšení neopadlo a všechny nás vyzvala, ať si společně zaskandujeme. Po halasném VIVAT SLYTHERIN, které muselo být slyšet i do Chroptící chýše, byl čas na chválu, ocenění, nastínění očekávaných změn, chválu, shrnutí uplynulého roku, další chválu a možná i dojetí.

Jako první měla mít proslov kolejní ředitelka Williamsová. Ta si ale našla lepší program Odvolali ji neodkladně mudlové, a tak své poznámky předala pořadatelce s žádostí, aby její proslov přečetla za ni. Když jsme zahlédli pergamen s proslovem a to, jak se roluje a roluje a roluje, rázem jsme všichni pochopili, proč je chodba k místnosti s večírkem tak dlouhá. Ačkoliv slov bylo mnoho a mnoho, krásně se poslouchala. Madam kolejní chválila nejen hady obecně, ale i jmenovitě, připravila si krásný grafický přehled získaných bodů ze svých soutěží během roku a představila nám změny, jež nás čekají na postu funkcionářů. V závěru nás čekalo opravdu krásné poděkování, které si dovolím citovat:

„Děkuji ale vám všem, že jste si našli čas na soutěž, úkol, drbání na diskrbu či zmijo akci. Každý máme své silné stránky jinde, o to působivější je, že jsme se dokázali semknout a rozdělit si práci tak, že každý kvetl ve své silné oblasti. Někteří si našli času na podporu a vypisovali výzvy, jiní se těchto výzev účastnili. Někdo psal články, jiný šil šaty. Někdo trénoval, jiný fandil. Někdo tvořil náramky, jiný jámoval. Všichni jsme ale měli chuť vyhrát a opětovně dokázali, že had nikdy nespí. Naše komunita je fakt úžasná a myslím, že nám mají ostatní koleje co závidět!“

Potlesk byl přibližně tak dlouhý jako právě pronesená řeč, to ale nezabránilo Noah obsadit řečnický pult a přidat také svou trošku do mlýna. V tu chvíli ještě úřadující primuska byla o dost stručnější. Ono už také nebylo moc co nového dodat, že ano. Z jejích úst tedy zaznělo stručné shrnutí vnitrokolejky a zbytek vyměřeného času věnovala tomu, že se rozloučila se zlatým odznakem a pohrozila nám navnadila nás na další školní rok záhadnou akcí, kterou plánuje. Dejte sbohem Kopací Nožičce a těšte se, jaké velké věci od ní ještě uvidíte!

Řečnický pultík osiřel, ale jen na malý okamžik. Místa se ihned zmocnila pokladnice Saiph, aby nám oznámila, že kolejní kasa zeje prázdnotou. Takže, milí čtenáři, prohledejte kapsy a honem běžte poslat srpec či dva na kolejní konto. Však vás to nezruinuje a tenhle úžasný článek za ten blahodárný pocit vykonaného dobra vám to stojí. A nyní vážně. I z úst pokladnice jsme se dočkali samé chvály. Cenila si toho, že do konce roku nezůstal na její listině žádný dlužník, a její díky šly každému, kdo během roku poslal drobný penízek i obří sumu, pár ponožek i honosné šaty. Ačkoliv byl rok bodohrotící, dokázali hadi nashromáždit i slušný majetek a moudře investovat do značky NiT. I když Saiph vypadala, že by o bohatství mluvila dál, pořadatelky na ni vrhaly nenápadné a jen mírně nepřátelské pohledy a klepaly konečky prstů do hodinek. Je čas posunout se v programu dál!

Nakonec ale kapitánka Maya nemusela použít ani odrážečskou hůl, aby se dostala ke slovu. Mohla tak v klidu začít s dalšími chvalozpěvy, tentokrát mířenými především na hadí letku i všechny fanoušky kouzelnického sportu. Jak víme, letos byl famfrpál ještě důležitější než kdy dřív, právě finálový zápas rozhodl vše a Maya svou kapitánskou placku mohla předat s klidem v duši. I zde jsme se dočkali shrnutí uplynulé vnitrokolejky, tentokrát zaměřené na famfrpál. Letci a letkyně měli za úkol nejen sbírat míle, ale také plnit kreativní úkoly. Do obojího se pustili s vervou a velitelka leteckých sil byla spokojena. Samým štěstím dokonce začala rozdávat dary, a to ne jen tak ledajaké. Zmijozelským h(l)adopláštěm se nyní může pyšnit madam Veronica, rozmražená Lena a také nový zástupce kapitána Gregory. V závěru ještě došlo na loučení se s hráči, kteří musí studentskou úroveň opustit a chystají se do tajemné profiligy. Inees a Annya tam mohou machrovat s celou bednou nových míčů. Aby toho o sportu nebylo málo, slovo si ještě vzala nová kapitánka Enola a jako poděkování předala své předchůdkyni rovněž onu těžkou truhlici. Tedy, opravdu nezávidím tomu, kdo to vše tahal do těch schodů (pozn. autorky).

Všechny míče byly rozdány, a tak se mohlo pokračovat posledním proslovem. Šéfredaktorka Christina se nemohla dostavit, ale bravurně se toho zhostila zástupkyně Nina. Ta, ačkoliv nemá žádné tělo, a tedy ani hlasivky, dokázala, že nic z toho není třeba, a promluvila jasným, tučným hlasem. Stejně jako u všech předchozích se i zde především děkovalo. Šéfredaktorka chtěla ocenit každého, kdo si našel v hektickém bodohrotícím roce chvíli čas a napsal článek, sssykot nebo se postaral například o grafiku. Vyzdviženy byly také projekty, za kterými stáli Zmijozelští, ať už současní či minulí. Konkrétně se jednalo o projekty AKHK od madam Žáby, Saiph a Noah, Ďáblova výzva od Inees nebo Vraťme duchům barvy od Niny. Aby se ale nemluvilo stále jen o minulosti, bylo naznačeno, že v budoucnu nás čeká další záhadná akce pod záštitou HK, je tedy stále se na co těšit. Speciální poděkování pak směřovalo k madam Barbaře, která časopisu za uplynulé roky věnovala již přes 100 galeonů (Výnosy z prodeje čokoládových žabek zabavených studentům? Vypátrat! – pozn. autorky).

Vše bylo řečeno. Účastníci večírku vysíleně tleskali. V zívajících tvářích bylo kromě únavy vidět opravdové štěstí (z toho, jak jsme ten rok zvládli, ne proto, že byl konec formální části večírku). Mnoho hadů se začalo trousit ke dveřím s přáním dobré noci, ale to netušili, že nejlepší část právě začíná. Ano, zábava! Nyní byl čas trochu se pobavit, a ačkoliv to vypadalo, že madam Žába vyhraje v soutěžích kontumačně, pár statečných a bdělých hadů zůstalo.

Na začátku všichni dostali krabičky s puzzlíky (kdo chce, může si je ještě dodatečně složit zde) a bylo připraveno něco i pro kreativce: malé kartičky s obrázkem na přetvoření a meme předloha k doplnění textu. Jako zlatý hřeb zábavy čekalo na účastníky hádání klasických pohádek z malého výřezu náhodně vybrané scény a hádání postav ze světa Harryho Pottera zapsaných formou emoji. Nejrychlejší získal bod. Ti, kdo na večírku zůstali, aby se zábavy zúčastnili, začali brzy litovat, že madam Žábu opravdu nenechali vyhrát kontumačně. Ta totiž po bodech šla rychleji než po žaboužroutech ve Velké síni. A to už je co říci. Z celkových 15 bodů jich získala 10 a stala se tak bezkonkurenčně výhercem. O 4 body ji připravila hbitá Annya, ostřílená famfrpálová hráčka, která se svou rychlostí jistě do starého železa nepatří. Jeden symbolický bodík si ukořistila i Maya, aby se neřeklo.

Jakmile byl i poslední bod rozdán, rozprchnul se zbytek hadů do svých postelí tak rychle, že i zlatonka proti nim vypadala jako lenochod. V místnosti zbylo na zemi pár konfet, unavené organizátorky, hromada pomačkaných pergamenů s proslovy a dvě okoralé jednohubky. Právě tou dobou přicházela na večírek vesele naladěná madam Ginevra pátrající po chlebíčkách.

Pro Hadího krále
Enselis Ismenia

5 komentářů

 1. Veronica Narcissa Williamsová
  26. 2. 2023 (03:23)

  No jo, když kalba volá, zmijovečírek nestojí v cestě! 😀 🙁

  tučným hlasem :DD

  Nádherně sepsaný článek, i přes mou nepřítomnost vím, co tam kdo dělal! ♥

 2. Nádherné a vtipné shrnutí! Děkuji, spolupořadatelko! 😉 ❤️

 3. Vivat En&En! Bylo to naprosto ssskvělé, tak kdy spolu uspořádáte další hadí párty? 😀

  Skládání puclíků nesmí chybět!

 4. Nina Yozhinski
  26. 2. 2023 (18:59)

  Ach ano, jsem ráda, že jsem přišla na kouzlo, kterak hlas zešpekatit. Ale příště by si to naše šéfová mohla přijít odříkat sama!

Komentáře jsou uzavřeny.