Finalisté OH 2023: Vše, co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Hlasování v druhém kole Osobnosti Hogwarts Léto 2023 už pár dní běží. Pokud stále ještě nevíte, komu dát svůj hlas, připravili jsme si pro finalisty záludné otázky, abyste je všechny lépe poznali a byli schopni si vybrat. Nebo své volby litovali, pokud jste už hlasovali.

Všichni finalisté letošních OH za sebou na hradě nechali notný kus práce – proto je taky sakra těžké vybrat jen jednoho, komu by měl hlas ve finále připadnout. Po několika neúspěšných hodech galeonem (ukradeným vypůjčeným z kolejního trezoru), kterému na takové rozhodnutí pár stran chybělo, a odpalování potlouku na terč s vyvěšenými podobiznami po okraji (jsem prostě moc dobrá a pořád jsem se trefovala přesně do středu), jsem došla k závěru, že prostě musím finalisty lépe poznat.

O zelených famfrpálistech se vypráví, že jsou na přísné dietě a nesmí jíst. Veškeré jejich jídlo putuje na talíř brankáře a kapitánka praští Zefyrem po hlavě každého, kdo sní jedinou Bertíkovu fazolku. Pravdou však je, že na kolejních trénincích se často neřeší nic jiného než večeře a další jídlo… A proto mi přišlo zcela příhodné, abych finalistům OH položila několik zásadních otázek týkajících se jídla, na které jsme během tréninků narazili a které vyvolaly vášnivé debaty.

Všech finalistů jsem se proto zeptala na těchto pět věcí:

 1. Co říkáte na ananas na pizze?
 2. Pojmenujte prosím tyto spotřebiče:
 3. Hranolky, nebo krokety?
 4. Co si dáváte k párkům?
 5. Slaný karamel – ano, nebo ne?

Než přejdu k samotným odpovědím, chci v první řadě poděkovat všem, kdo si našli čas mi odpovědět. Je mi jasné, že jste všichni nesmírně busy, jinak byste se taky do finále OH nedostali; o to víc si vaší ochoty cením!

 

Co říkáte na ananas na pizze?

Někdo ho miluje, někdo ne. Někdo si k ananasu dokonce přihodí i broskev. Ale jak to mají naši finalisté?

Amanda Wright: Momentálně jsem ve stavu, kdy nemůžu ani pizzu a ani ananas. – směje se – Ale když to někomu chutná, tak proč ne, opovrhujících pohledů se ode mě nedočkají.

Anseiola Jasmis Rawenclav: Ananas na pizze mám ráda. Jsem žrádelní barbar a mám ho ráda i v kebabu. Už jsem říkala, že miluju ananas? – usměje se –

Barbara Arianne Lecter: Lepší než pizza na ananasu!

Ginevra de Naga: Lidem ve štěstí bránit nebudu, tak ať si ho tam dávají třeba celý kyblík. Nestyďte se!

Hekatea Centaurix: Miluji ananas na pizze!

Mintaka Orionis: Proti gustu…

Nimrandir Elénére: Jím, nevařím.

Oresta McCollin Vianueva: Za mě klidně ano. Mám ráda ananas, takže mi nevadí. Spíše když už si dám Hawaii, narazím na nedobrou šunku. – posmutní – Což pak kazí úplně.

Princess Star: Ananas nikdy v ničem a na ničem. Jako k jídlu teda, protože motiv ananasu třeba na tričku je v červenci cool.

Veronica Narcissa Williamsová: ABOMINATION!

 

Pojmenujte prosím tyto spotřebiče:

Kdo nebyl na zmijozelském kolejním tréninku, nejspíš nechápe, oč jde; zcela očividně jsou na obrázku topinkovač a toastovač. Kdo tvrdí opak, je jasný kacíř! A je mi jedno, co říká zbytek týmu!

Amanda Wright: To druhé je prosím věc, bez které si nedovedu představit život – ovšem pouze za předpokladu, že to dělá trojúhelníčky. Ta první je sice taky fajn, ale i jako kouzelník vím, že se to nenazývá toustovač. A kdo to takto označuje, tak je šílenec!

Anseiola Jasmis Rawenclav: Tak to samozřejmě jako aprobovaná osoba v oblasti studia mudlů vím. Jedno je černá krabice, která dělá křupavé placky plněné čímsi, a to je velice dobré a voňavé. Ale na to druhé si dejte pozor! To je totiž zbraň! Představte si to. Do bytu vám vleze nájemný vrah, dá tohle na kuchyňskou linku, do toho dá dvě již zmíněné placaté tentononc a zapne to. Vy se v tu chvíli vzbudíte, jdete do kuchyně, placky na vás zákeřně vyskočí a vás z toho trefí. No není to geniální plán? Hm? Hm?!

Barbara Arianne Lecter: Kamil a Arnošt.

Ginevra de Naga: To jsem viděla u mudlů! Skartovačka? A to vpravo upřímně nevím, že by skládačka na ponožky? Zkusím se zeptat, jestli to ve skladu PU nevyužijeme.

Hekatea Centaurix: Na první pohled bych oběma říkala toastovač… což se mi zdálo podivné, takže jsem trošku zapátrala a pro ten druhý už mám – i díky vám – nový výraz: sendvičovač.

Mintaka Orionis: Topinkovač a toastovač.

Nimrandir Elénére: To první je ČKSDDNHAŠND – černá krabička s dvěma dírama na hřbetu a šuplíkem na dnu, to druhé past na prstíky mlsných jedlíků.

Oresta McCollin Vianueva: I vy, Brute? – směje se – Dle mého je první toustr a druhý toustovač. Topinkovač tomu neříkám, protože do topinek to má hodně daleko, když tam dám chleba. – směje se –

Princess Star: Jedna – víc drobků uvnitř než na talíři. Dva – jak ho jednou vyndám ze skříňky, týden se nejí nic jiného než tousty.

Veronica Narcissa Williamsová: There is only one spotřebič and it’s toustovač. A jo, to první bude spíš topinkovač, ale kdo tak temu říká?

 

Hranolky, nebo krokety?

Nevím, jak vy, milí čtenáři, ale já mám jasno. Hranolky jsou láska!

Amanda Wright: Hranolky! V jakékoliv podobě – ve fritéze, z pánve, pečené, domácí, kupované. Vždy a všude! A s tatarkou!

Anseiola Jasmis Rawenclav: Obojí. – usměje se –

Barbara Arianne Lecter: Hranolky. Posypané nastouhaným balkánským sýrem. Nemáte zač a dobrou chuť.

Ginevra de Naga: Legrace stranou, v této otázce jsem zásadní hranolkář.

Hekatea Centaurix: Hranolky… s tatarkou, prosím. – mrkne –

Mintaka Orionis: Hranolky.

Nimrandir Elénére: Sedmdesát na třicet.

Oresta McCollin Vianueva: Ani jedno. Miluju brambory ke všemu a kdykoliv, i samotné, ale zrovna hranolky jsou jediné, co dvakrát nemusím, takže krokety. – usměje se –

Princess Star: Hranolky zapíjené mlékem.

Veronica Narcissa Williamsová: Hrancle.

 

Co si dáváte k párkům?

Párky s chlebem v rohlíku jsou česká večeřová klasika – a občas se s nimi pochlubí i někdo na kolejním tréninku. Mě však zajímalo, co dalšího si k nim finalisté OH dávají. Uvidíme jen klasiku kečup – hořčice – křen, nebo má někdo zvláštnější choutky?

Amanda Wright: Jsem opak extremistů, co si dávají k parkům tatarku, protože jsem kečupová konzerva. Ideálně ještě, když je párek i kečup v rohlíku.

Anseiola Jasmis Rawenclav: Dělám si doma „párky v rohlíku“. Naříznu podélně rohlík, namažu vnitřek hořčicí, vložím párek a je to. Moc dobré. – usměje se –

Barbara Arianne Lecter: Většinou už nic, párky obsahují všechno potřebné od kuřecích pařátků přes peří z černé slepice až po výtažek z hrbouna. Pak už to stačí jen povařit a slít do lahvičky!

Ginevra de Naga: Nemám kvalifikovanou odpověď, obvykle si totiž nedávám párek, ale jen nožičku.

Hekatea Centaurix: K párku v rohlíku vždy hořčici. Jinak jsem schopná je sníst i s chlebem nebo rohlíkem (a hořčicí) nebo i s brambory (bez hořčice).

Mintaka Orionis: Já je nejím.

Nimrandir Elénére: Chleba.

Oresta McCollin Vianueva: Chleba, hořčice a kečup. – usměje se – Eventuálně rohlík, ale to pak obvykle končí vydlabáváním vnitřku rohlíku. – směje se –

Princess Star: Kremžskou hořčici.

Veronica Narcissa Williamsová: Nejím párky. – směje se – Ale kdyby jo, dala bych si kečup.

 

Slaný karamel – ano, nebo ne?

Slaný karamel mám v hlavě stále zapsaný jako novinku posledních let – a naprosto ho zbožňuju. To ostatně dokazuje i moje nejnovější svíčka do sbírky s vůní slaného karamelu… Ale často se setkávám i s odpůrci téhle pochoutky, pro které slanost a sladkost nejdou dohromady. Můj favorit rozhodně musí mít slaný karamel rád, abych se s ním dokázala řádně ztotožnit! A co ten váš?

Amanda Wright: Ani sladký, ani slaný. Každopádně kombinace sladkého a slaného moc nechápu a nedávají mi smysl. Mé chuťové buňky tedy moc neuspokojí.

Anseiola Jasmis Rawenclav: Jako… jde to, ale sladký mám raději. – usměje se –

Barbara Arianne Lecter:

Ginevra de Naga: Správná otázka je kolik slaného karamelu.

Hekatea Centaurix: Ach ano! Díky madam Rain Bow už vím, jaká je to dobrota. – usměje se –

Mintaka Orionis: Ano.

Nimrandir Elénére: Ještě jsem neochutnal. – pokrčí rameny –

Oresta McCollin Vianueva: Spíše ne. – usměje se – Ale já nemám v lásce ani karamel samotný.

Princess Star: Ne.

Veronica Narcissa Williamsová: Ten je dobrej – hlavně popcorn slaný karamel.

 

Pokud jste si před čtením článku ještě nebyli jistí, teď už to víte – na hradě se mezi námi potuluje pár lidstvu nebezpečných jedinců! Ananas na pizze, hranolky s mlékem, nechuť ke karamelu všeho druhu… To je jako z nějakého hororu!

Nakonec mi tedy asi nezbude než skutečně vybírat podle přínosu pro hrad, protože jak se zdá, přes jídlo se s nikým neshodnu. A totéž doporučuji i vám!

Pro Hadího krále
Maya Prinz

6 komentářů

 1. Christina Meadows
  5. 6. 2023 (21:38)

  Nevím jak ostatní, ale já už mám jasno! 😀 Díky za skvělý článek, opravdu jsem se bavila ♥

 2. Tak to je paráda! 😀 Nejkratší cesta k poznání druhého vede přes žaludek – pravda je to! 😀

  Odpovědi i mudovských spotřebičů byly top 😀

  Díky za super článek! 🙂

 3. Hranolky zapíjené mlíkem? 😀 Prin asi si budeme muset promluvit 😀

  Super článek, pobavila jsem se 🙂

 4. Proč jen jsem to nečetla před hlasováním? 😀

  Ne, teď vážně. Toastovač a sendvičovač. Beze srandy.
  A rozhodně jsem tým slaný karamel! 😀

  Super článek! Díky! 🙂

 5. Veronica Narcissa Williamsová
  5. 6. 2023 (23:38)

  Aaah, konečně nějaký intel na zbylé nominované z TOP 10, teďka je můžu konečně úspěšně blackmailit – teda co?

  Skvělý článek! 😀

 6. Super! Hned si můžu pár lidí z hlasování vykšrtnout. Teď už se mi bude vybírat mnohem lépe! 😀

Komentáře jsou uzavřeny.