Městečko Prasinky ožilo

Noc se se dnem sešla a v březnu letošního roku se do městečka Prasinky vrátil život. Nevydržel tam ale moc dlouho, jelikož vražedná stvoření číhala za každým rohem. Jak hra probíhala? To se dozvíte v tomto článku!

Nebyla bych to ale já, kdybych nezačala statistikou. Na začátku hry jsme měli celkem 51 hráčů, z toho 8 vrchního vedení, 10 pomocníků s výpravou, 9 davu výpravy, 10 členů týmu much a 12 samotářů. Hra se táhla od 13. března až do 7. dubna a trvalo mi tak pouhé tři měsíce si sednout a napsat článek.

Všichni ale víme, co vás zajímá nejvíc, a to je rozvrh hezky den po dni! Pojďme tedy do toho!

První noc

První noc byla plná akce a jednou z nich bylo i prohození plné štěstí a neštěstí. Totiž, Prin, taxikář v týmu much, prohodila Suzzy s Violletou, Christi ale jako stavitel stanů byla také akční a prohodila Suzzy s Gregorym. Tam ale jejich práce nekončila, protože do akce přišla Casper, která jako správce pastí mohla někomu zabránit opustit dům a zablokovala takhle nebohou správkyni řádu Violletu. Ta tedy zůstala doma a mohla tak být zabita opilcem Hayley, která nehodlala svoji první vraždu odkládat. A tak se jen šťastně prohodili Suzzy s Gregorym, netušící, že málem přišli o život. Jeba okamžitě začala se svou prohazovací taktikou a zavítala do domku Tada. Ani Valerie neodolala vábení alkoholu a osud Mishel byl zpečetěn. Ještěže přítomni byli rovnou oba právníci, Patricia a Márč, aby měli exkluzivní info půl hodiny po oznámení v městečku, když jsem se dostala k jejich sovám.

V týmu much to mezitím vřelo, svoji první vraždu směrovali na Miraell, jediného zombie v městečku. Ta naštěstí v noci nespala a stihla zakousnout Maraike, tatínka týmu much, a mohla tak prohlásit celou akci za vyrovnanou.

Druhý den

Městečko čekalo první hlasování a chvíli to vypadalo, že odhlasuje Gregoryho, nebohého skokana. Strach nakonec převládl a s 9 zdrženými hlasy nikoho nepopravili.

Druhá noc

Tad byl se svými muškáty pěkně podezřelý, tuto noc se u něj sešlo rovnou 5 lidí. Byla to noc onoho slavného trojprohození, které se podařilo rozluštit snad jen Patricii. Totiž, Christi prohodila Tada s Gregorym, Prin ale prohodila Tada s Casper. A tak se stalo, že Tad spal v domě Casper, ta zas v domě Grega a ten se zabydlel u Tada doma. Do toho si Tad na poslední chvíli změnil závěť na velmi nemilou a Patricie, která měla namířeno ke Casper, si ji mohla přečíst a ihned odhalit jeho muší intriky.

Mezitím měla Maraike štěstí ve sledování pravidla M pro zombie a přeměnila tak Marylin, která byla původně HR z ministerstva. Jeba dneska zatoužila omrknout domek Freyi a mouchy zamířily k Giny, nebohému studentovi ponořenému nad knihami.

Třetí den

Po velmi rušné a vyhrocené debatě byl přeci jen 12 hlasy odhlasován Tad, pradlena peněz, lidí se zdrželo pouze 10. Nechť jeho muškáty odpočívají v pokoji.

Třetí noc

Třetí noc dala za zrod mnoha trust issues. Cass vybrala přeměnitelný cíl a přibrala tak do týmu upírů Olivii, která pak z pouhých tří nocí jako hlavní bystrozor zvládla vařit nové informace po celý zbytek hry. Veronica nabrousila své vlkodlačí špičáky a pochutnala si na Sarah, zombie se rozhodli pro Saiph, ta byla ale jako muší místopředseda imunní. Mouchy se pak rozhodly pro Mayu, až to začínalo vypadat, že mají něco proti chudákům studentům.

Jeba navštívila domek Charlie a asi inspirovala Christi, která se prohodila s Hayley. Zbytek městečka poklidně spal, asi ze strachu z vlkodlaků.

Čtvrtý den

S velkou jistotou byl popraven René, který dostal naprostou většinu hlasů, totiž 25. Na poslední chvíli se ještě snažil z neznámých důvodů oživit Tada, přes den se ale bohužel alchymie praktikovat nedá.

Čtvrtá noc

Čtvrtá noc byla pro mouchy jak úspěšná, tak i velmi smutná. Kaiden, jejich tatínek, se po cestě pro mléko zastavila u Olivie doma, která tam měla úplnou párty. Z výběru Moniky, Zyaira, Luny G a Charlie padla kulka náhody právě na Charlie a ta tak jako noční hlídka zemřela na prahu upířice. Mouchy si to pak namířily i k Patricii, které rovnou i smazaly závěť. Rogerina se z osobních důvodů zabila, předtím ale stihla sebrat schopnost mluvit své muší kolegyni Saiph a Sarah s Mayou se do hry vrátily jako náhradnice za neaktivní hráče. To bylo více než vhodné pro Veronicu, která si to rovnou namířila k Sarah, na níž si minulé noci pochutnala, jen aby ji tentokrát mezi vlkodlaky přivítala a oficiálně tak rozšířila svou smečku. Na Hayley se snesla moc nekromancera, kterou rovnou využila k zablokování Nessy, lovce upírů. Marylin si to za zombie chtěla namířit k Aye, ta ale předcházejícího dne dostala hlas od Suzzy a proměna tak nemohla proběhnout.

Pátý den

V denní debatě byla odhalena Prin, taxikář týmu much, která byla hned nato se 17 hlasy zabita.

Pátá noc

V informačním středisku se stávkovalo kvůli výplatám, a tak tuto noc nebyla městečku veřejně sdělena žádná role mrtvol. Ty byly rovnou dvě – první z nich byla upířice Cass, na kterou si zasedly mouchy, a druhá správce řádu Ivy, jež se jako rozhodla navštívit upírku v utajení Olivii, která se z pokusu o blok naštvala natolik, že ji zabila. Dnešní párty se konala u Olivie na dvorku, navštívila ji totiž kromě nebohé Ivy i Suzzy, Márč, Luna S, Lee a Rhea.

Jeba se rovnou podívala k Lee domů, Christi zase k Nesse. Aya se rozhodla být hodný člen městečka a oživila nedávnou padlou Charlie, čímž městečko uvítalo zpět svou noční hlídku. Veronica se Sarah jako smečka zamířily ke Gregorymu, kterého přeměnily v dalšího vlkodlaka.

Šestý den

Freya, nebohý student, konečně dostudovala univerzitu a stala se lékouzelníkem. Městečko mezitím odhalilo tatínka, což je něco, co se ani sociálním službám nepodařilo, a s 22 hlasy tak poslali Kaiden na smrt.

Šestá noc

Šesté noci městečko Prasinky pořádně prořídlo, zemřely rovnou 4 postavy. První z nich byla čerstvě dostudovaná lékouzelnice Freya, kterou Christi prohodila s Olivií, za níž původně mířili všichni vlkodlaci. Olivie tak byla zachráněna, Freya ale padla. Stejně tak na vlkodlačí hlad zemřela i Christi, která za prohozením stála. Jistá vlkodlačí smrt čekala i na Hayley, jež místo Olivie zamířila k Freye jako nekromancerský zapisovatel.

Mouchy si to zamířily k vševědoucí Monice, tu ale Rhea, lékouzelnice, měla pod rukou ochrany. Zombie Marylin přeci jen dala na M pravidlo zombie a přeměnila právničku Márč.

Sedmý den

Osud týmu much vypadá každým dnem hůř a hůř, dnešních 14 hlasů zpečetilo osud Luny G, trojčat týmu much.

Sedmá noc

Sedmé noci zemřela pouze lovkyně upírů Nessa, za kterou zavítaly mouchy. Byl to ale jejich poslední kámen do hrobu, jelikož Nessu navštívila i Monika, která tak Astorku přistihla rovnou při činu. Vlkodlaci do svého týmu přivítali Mayu, zombie měli namířeno k Jebě, ta se ale prohodila s Lunou S, na jejímž mozku si nakonec pochutnali a již tak proměnili na další zombie. Za upíry Oliv stále nebyla úspěšná, Casper jí zablokovala možnost odejít z domku a tím i možnost někoho zakousnout.

Osmý den

Osmý den nebylo pochyb o tom, co se stane. Monika zveřejnila své odhalení kata Astorky z předchozí noci. Co ale nebylo tak očekávané, bylo, že Astorka ihned spustí kampaň, aby se všichni tvorové sjednotili a hlasovali pro Moniku. Skoro jí to i vyšlo, byla popravena pouze s rozdílem tří hlasů od Moniky. Astoria ve své kampani stihla dokonce prozradit Marylin jako zombie, ta ale i tak držela s bandou a hrdinně hlasovala pro Moniku. Ewenlia zveřejnila, že je vedoucím výpravy.

Tento den mohlo celé městečko, jak živé, tak mrtvé, posílat (ne)anonymní zprávy, které měly být doručené další noci.

Osmá noc

Zprávy poslané předchozího dne byly doručeny! Vlkodlaci využili geniální taktiky na zmobilizování tvorů, ale i na rozšíření svých řad, což znamenalo, že Aya začala Olivii říkat Olivča a Casper místo e začala psát trojky. V sovách byly i texty odplaty, omluv a ujištění se o trvání spolupráce.

Kromě toho Valerie opět nažhavila svou polici s alkoholem a zamířila si to k Zyairovi, pradleně peněz, Laura, chodící živý, odhalila zombie Márč a Enselis, paní much, si to zamířila k čerstvě vyhlášené vedoucí výpravy Ewenlii, kde ale dřepěla i Monika a odhalila tak dalšího člena týmu much.

Charlie přišla o svůj mozek a stala se členem týmu zombie, Jeba tentokrát padla do očka vlkodlakům na přeměnu, protože se ale prohodila s Lunou S, imunní zombie, tak přeměna neproběhla.

Devátý den

Soupeření obyvatel a tvorů pokračovalo i tohoto dne, s nedávnými úmrtími a dohodami po tajných zprávách se ale vítězná strana převrátila a s 11 hlasy byla zabita Monika, všeznalá HR z ministerstva.

Devátá noc

Laura uvěřila zprávám od Astorky a jako chodící živý zkontrolovala Marylin, která skutečně byla zombie. Vlkodlaci se této noci ale také neflákali, zamířili k Olivii, kterou chtěli zabít. Ta ovšem byla rovnou dvakrát léčena Ali a Rheou, jež si obě myslely, že je po celou hru obyvatelem městečka. Obě lékouzelnice proto zemřely na útok vlkodlaků.

Jeba se rozhodla s nikým neprohazovat, navštívili ji proto rovnou jak upíři, tak zombie. Upíři ale svou zprávu poslali rychleji, Jeba se proto stala jednou z nich.

Desátý den

Z mého pohledu existoval jediný způsob, jakým mohla hra od nynějška pokračovat – všichni tvorové se shodnou na posledních pár obyvatelích a vesele je všechny popraví. Opak se ale ukázal pravdou, všichni si v hloubi duše nesli zakořeněné, že mouchy jsou špatné, a tak s 10 hlasy popravili Saiph. Olivia hlasů získala jen 6 a hra se pomalu blížila ke konci.

Desátá noc

Tuto noc měl každý hráč omezený výběr ze schopností nekromancera, které mohl využít. Ayu přestalo bavit, jestli ji vlkodlaci přemění nebo ne, Olivču do KNP napsala snad tolikrát, že už to asi nemělo cenu. Oživila proto Moniku a Ewenlii, čímž dala městečku poslední šanci na život. Samozřejmě hned nato ji vlkodlaci navštívili a přeměnili. Spolu s ní se do vlkodlačích řad přidala i Laura. Zombie zkusili přeměnit Suzzy a Gregoryho, Gregory byl ale vlkodlak a Suzzy se díky nekromancerovi rozhodla vyléčit sebe samu. Upíři zase zamířili za Charlie, která ale už byla zombie. Enselis, jediná vraždyschopná moucha, byla blokovaná Casper, přijala ale na sebe roli tatínka, kterým Casper zabila.

Jedenáctý den

Historie se opakovala a opět byly hlasy mezi Monikou a Enselis. Enselis se ale zdá být tvrdým protivníkem, Monika byla zabita s deseti hlasy, oproti 9 hlasům pro Enselis.

Jedenáctá noc

S prořídlým počtem obyvatel se zmenšil i počet událostí v noci. Mouchy si dnes pochutnaly na Ewenlii, oživení od Ayi tak mělo rychlý konec. Všichni tvorové se pak sešli u Valerie doma, jak se ale říká, kdo dřív přijde, ten dřív mele, a stal se z ní upír.

Dvanáctý den

Ač se Enselis minulého dne zachránila, dnes se tvorové obrátili proti ní a s 10 hlasy ji – a tím i celý tým much – poslali do hrobu.

Dvanáctá noc

Melanie, poslední lovec upírů, navštívila Olivii a ukončila tak její cestu hrou. Vlkodlaci zase navštívili Suzzy, na které si pořádně pochutnali. Melanie se tak stala posledním přeživším obyvatelem městečka.

Třináctý den

Hlasy byly mezi Jebou a Gregorym, který o sobě stále tvrdil, jak nesnáší vlkodlaky, ač byl již dlouhou dobu jedním z nich. Se sedmi hlasy byla ale popravena Jeba, z upírů už tak zůstala naživu jen Valerie.

Třináctá noc

Třináctou nocí naše hra skončila. Melanie zabila Valerii, poslední upířici, načež vlkodlaci mezi sebe Melanii přijali a pojistili tak vlkodlakům a zombie masterům výhru.

*

Doufám, že jste si hru užili stejně jako já! Pokud vás zajímá více detailů, můžete nahlédnout do mé tabulky. Záložka obecné byla aktualizovaná sporadicky (kromě závěti), na role proto spíše koukejte k aktuálním dnům a nocím. Brzy vyjde i článek s vašimi memes, tak se ještě máte na co těšit! A samozřejmě uvítám všechny vaše názory, postřehy i nová odhalení v komentářích!

Pro Hadího krále
Noah Limbani

5 komentářů

 1. Čekání se vyplatilo! Je super nahlédnout zpět na to, co se kde všude dělo. A děkujeme za organizaci dalších Prasinek 🙂

 2. Super, článek je tady! Je parádní, stejně jako celá hra! 😀 V Prasinkách očividně pořádám lepší párty jak kdekoli jinde. 😀 Děkujeme! 🙂

 3. Jéé, na tenhle článek jsem se těšila! Děkujeme, slečno Nohuško, jak za něj, tak za celé Prasinky. ♥

 4. Valerie Mady Leau (z Mrazákolandu)
  10. 8. 2023 (13:04)

  No tento článek jsem čekala a dočkala se! Dostala jsem úžasnou nostalgickou připomínku. Prasinky byly dokonalé, děkujeme za organizaci, Noah!

  (Lepší než cokoliv! A hlavně nejzávažnější!)

 5. Enselis Ismenia
  13. 8. 2023 (09:02)

  Diky za shrnuti! Porad mam sice problem se zorientovat, co se vkastne delo, ale byla to fakt sranda 😀

Komentáře jsou uzavřeny.