Plešatím, plešatíš, plešatíme

Padání vlasů a následná pleš je neštěstím, které již postihlo každičkou osobu na hradě, a nevyhnuli se mu ani letošní nováčci. Ztrátu milovaných vlasů řeší každý po svém. Více než třetině studentů se v uplynulém roce zhoršil prospěch, konzumace nápojů u Tří košťat se ztrojnásobila a mnoho hlasů se také začalo ptát, jestli má náš hrad nějakého školního psychologa.


Dneska tu však nejsme proto, abychom se zabývali duševním stavem obyvatel hradu. Pojďme se tedy pro zlepšení nálady společně podívat na to, jak se hrad se ztrátou svých milovaných kadeří, loken a čupřin vyrovnává z hlediska čistě vizuálního.

Poté, co fotografové a donašeči Hadího krále prošli hrad, vyšlo najevo, že na škole existují celkem čtyři strategie, jak se s pleší poprat.

Nestydatí nestydové
První početnou skupinou jsou lidé, kteří se za svou pleš jednoduše nestydí, naopak ji světu hrdě ukazují a svou lysou hlavou tak oslňují všechny kolem.

Mezi tyto oslňovače patří například prvák Lance Incantus, druhačka Asterin Levon nebo fazolkožroutka Suzzy Blackwood.

Plešky 1

Stydatí stydové
Druhou skupinou lidí jsou tací, kteří se naopak za svou pleš stydí, a když už musí být plešatí, snaží se, aby je nikdo nepoznal. Svou tvář se snaží zakrýt nejrůznějšími maskami, schovávají se za knihami a v jednom případě přes sebe dokonce někdo hodil prostěradlo.

Hadímu králi se za pomoci bonzáků, donašečů, drben a žalobníčků podařilo zjistit, že mezi ty, kteří se za svůj plešatý vzhled nejvíce stydí, patří například Britney Evans Rosario, Rhea De Morgan a dušice Marguerita Laux.

Stydlíni jen trošku
Třetí skupinou lidí jsou ti, kteří se za svou pleš sice trochu stydí, ale zastávají názor, že když pleš nebude vidět, tak bude vlastně všechno v pořádku. Chtějí dále fungovat jako normální lidé a odmítají chodit v prostěradlu, ale jsou alespoň tolik ohleduplní, že se rozhodli svým znetvořením neobtěžovat okolí. Tito lidé na zakrytí pleši nejčastěji volí nejrůznější šátky či klobouky, ale v případě nedostatku financí se spokojí třeba i se stínítkem od lampy.

Tuto strategii zvolila třeba Hope Chainless, Nessa Naiadés, Saiph Lacaille, Gregory Silvestr Werner a moje maličkost, Čuuči Taygeta.

Jak vidíte na snímku, i Ferdinand drží s hradem. I on přišel o všechny vlasy.

Lháři všech tváří
Poslední, již méně početnou skupinou lidí, jsou pak ti, kteří si pořídili nákladné paruky a snaží se spoluhradníky přesvědčit o tom, že jich se padání vlasů vlastně vůbec netýká a že to, co mají na hlavě, jsou skutečně jejich skutečné vlasy! Věří jim to někdo? Ne!

Mezi tyto patří například Enola Gatito, Faye Sages nebo Maraike Auri Nordahl.

A nakonec, aby Hadí král nemohl být obviněn, že se zaměřuje pouze na zmijozelskou kolej a zbytek hradu ignoruje, je nutné zmínit, že studenti ostatních kolejí jsou také plešatí.

Pro Hadího krále
Čuuči Taygeta

3 komentáře

 1. 😀 No toto? 😀
  Ale rozhodně je lepší být lhář všech tváří než nestydatá nestyda. Nebo stydatá styda? 🤔

  Super článek! 💚

 2. Veronica Narcissa Williamsova
  1. 8. 2023 (13:23)

  Cenim vynechani inkriminujicich fotografii me osoby a hodnotim proto clanek 10/10!:D
  Ted uz vim, koho shamat za plesku! 3:)

 3. Enselis Ismenia
  3. 8. 2023 (08:47)

  Asi krome nestydate nestydy se snazim ferove stridat vsechny ostatni styly 😀 plesky pryc! 😀

  Super clanek 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.