Jak nakládá s penězi kolejní pokladnice?

Je to už nějaký pátek od chvíle, kdy na galeonový trůn usedla nová zmijozelská pokladnice. Jak se na tomto postu cítí?Zvládá takový nátlak od zasedačky? Zná Enola Gatito slovo „spánek“, když kromě počítání srpců ještě trénuje zelenou letku na hřišti?

Jako studentku prvního ročníku, která sotva unese tři učebnice na sobě a je ráda, že trefí do své koleje, by mě velmi zajímalo, kde přišel Zmijozel k takovému bohatství. Jako každého jiného prvňáčka mě velmi zajímá a fascinuje historie naší koleje a předchůdci každého postu. Pro dnešek jsem se rozhodla vyslídit všechny informace, intriky a způsoby, jak s naším majetkem pokladnice zachází.

Avšak Enol je časově velmi vytížená a sotva se zastaví. Jen co skončí hodina, vidím ji se řítit do kumbálu, aby se ujistila, že nic nezmizelo, a i kdyby nezmizelo, tak už po celé společenské místnosti syčí, kdo sebral ty srpce, ležící v primusčině otevřeném měšci. Došlo mi, že tak zaneprázdněnou studentku mohu přilákat pouze tím nejkrutějším způsobem. Popadla jsem Forcera, který mi byl zapůjčen na kolejní trénink, a začala s ním zametat před kumbálem. Během pár vteřin jsem cítila, jak mi na záda dýchla naštvaná pokladnice.

(Podařilo se mi fotoaparátem, který byl velmi nenápadně schován pod mým hábitem a vůbec nevyčuhoval z hrudi ven, zachytit rozběsněnou pokladnici ve vší parádě.)

„Co si myslíš, že děláš?!“ Jen z tónu hlasu bylo poznat, že jsem zcela uspěla ve své misi získat Enolčinu pozornost. Po chvilce přemlouvání se mi však povedlo pokladnici přesvědčit, aby se mnou rozhovor podstoupila, a stačilo jen pohrozit, že všem prvákům v ročníku vyslepičím, že Forcer je určen pouze k zametání.

*

Sooyeon Kang: Děkuji, že sis ve svém nabitém programu našla chvilku času pro mě, Enol! Můžeme rovnou k věci. Když se uvolnila pozice pokladníka zmijozelské koleje po Saiph, uvolila ses zcela dobrovolně post přijmout?

Enola Gatito: Ne tak úplně. Pokladnice Saiph, která vykonávala funkci přede mnou, si mě jako svou nástupkyni vybrala. Takže mě kontaktovala dostatečně předtím, než se oficiálně oznámil její odchod. Těžko říct, proč si vybrala zrovna mě, možná si všimla, jak obratně dokážu schovávat své dortíky před primuskou Nessou, tak pojala pocit, že ochranitelský smysl mi nechybí. – zazubí se –

Sooyeon Kang: Aha! Takže do kumbálu schováváš i veškeré jiné sladkosti před hadí letkou! – smolí do notesu – Věděla jsi, do čeho jdeš? Připravila tě dostatečně na to, abys svými lokty chránila kumbál a pokladnu před nenasytnými studenty? Nebála ses, že by tě případně urostlejší studenti mohli podupat?

Enola Gatito: Tuto část Saiph nepodcenila. Připravena jsem byla na všechny možné i nemožné situace. Urostlejších studentů se rozhodně nebojím, protože díky famfrpálu mám nejostřejší lokty na hradě. No vážně! Už jsem jimi několikrát prořízla papír při psaní úkolů. Takže střežení bohatství nejmovitější koleje je rozhodně v těch správných rukách!

Sooyeon Kang: Tak už vím, na co se příště vymluvím, když nebudu mít splněný úkol. – zasměje se – Chystáš v brzké době namotivovat bývalé zmijozelské profesory, aby naší koleji přispěli více srpců? A jelikož tvá odpověď bude ano, jaké na to máš finty? Vydírání? Výhružky, že si nebudeš zapisovat jejich předměty? Nebo vyměníš zámky od profesorských kumbálů? nakloní se blíže – 

Enola Gatito: Ale vůbec ne! Žádné pokoutné praktiky! Asi ještě dobře neznáš našeho Ferdinanda, ale on miluje bohatství, a jestli miluje něco ještě o trochu víc, tak je to mámení bohatství z druhých. Takže jenom na něj mrknu se slovy „Ferdo, máme práci“, a pak už jsem vlastně zbytečná. Pak už jenom sbírám srpce a galeony, které profesorstvo strachy hází Ferdinandovi k… břichu? – směje se –

Sooyeon Kang: No, koukám, že Zmijozel má tím pádem toho nejlepšího sběrače a strážce pokladny, kterého si může přát! A co se týče hmotného majetku, jak shromažďuješ ten? Taky mrkneš na Ferdinanda a on vše vymámí, nebo zde máte slídivější taktiky? 

Enola Gatito: Každý Zmijozelský po složení přísahy je vázán Devaterem sssprávného hada. No a přikázání znějící „Odveď jednou měsíčně desátek ze svého majetku do kolejního kumbálu!“ je tam třikrát. Takže… – pokrčí rameny –  

Sooyeon Kang: Cože?! To si nepamatuju! Eeeh… Tak dobře, poslední otázka! Zmijozel je momentálně nejbohatší kolej na škole, máš v plánu to tak udržovat do konce své hrůzo… uh, chci říct, do konce svého trůnění na pokladníkovi? 

Enola Gatito: – zapíše si velkým červeným písmem jméno Sooyeon do svého deníku – Na to říkám yesss! Vivat bohatství!

*

Ať je tento rozhovor příkladem pro všechny, kteří si pořádně nepřečetli podmínky po splnění Salazarovy přísahy! I přes svou lásku ke koleji jsem chudý prvňáček, který si sotva našetřil na předmět a uniformu!

Pro Hadího Krále
Sooyeon Kang

6 komentářů

 1. Angelina Darkness
  7. 1. 2024 (17:24)

  Desátek? Na to mě nikdo neupozornil :-O Budu to muset napravit 😀

 2. Veronica Narcissa Williamsová
  7. 1. 2024 (18:35)

  A sdírání peněz ze studentů pokračuje i ve fialové – a mnohem víc.
  Vivat bohatssství! B-)

 3. +lekne se toho děsivého výrazu Enol a podezřele kouká na její lokty+

 4. Skvělý rozhovor, Sověnko! ♡ Dobře vybrané otázky, bavila jsem se!

 5. Hope+Chainless
  20. 1. 2024 (13:25)

  Pěkný rozhovor, Sůvi 🙂
  Ale teda ty desátky jsem taky nějak přehlídla – doufá, že si toho Enolka s Ferdou nevšimnou – A musím říct, že Enolka je moc šikovná, zvládat starost o kumbál, konto a ještě o famfrpál.

Komentáře jsou uzavřeny.