Zeptejte se hvězd na… famfrpál!

Plánujete zářnou kariéru jako famfrpálový kapitán a chystáte se na nábor letců? Nevíte však, kdo bude tou nejlepší volbou? A zkusili jste se ptát hvězd, co na to říká astrologie? Ne? Tak to nyní můžeme zkusit spolu!

 

 

Pracovitý beran

O beranech můžu s jistotou říct, že jsou to pracanti. Když dostanou jasný úkol, nepřestanou, dokud jej nesplní. Zvládnou tak táhnout tým neuvěřitelným způsobem. Nesmíme ovšem zapomínat na jejich vznětlivou a mnohdy cholerickou povahu. Beran na postu střelce by se v případě netrefení do brány mohl rozčílit až natolik, že by v tu chvíli roztrhal dres, rozštípal obruče, a možná se i zakousl do neposlušného camrálu. Této vlastnosti by ale šikovný kapitán mohl dokázat využít – když v tu chvíli totiž strčí beranovi do rukou leštěnku na násady, bude o všechna košťata vzorně postaráno do deseti minut. Beran se uklidní a kapitán má na chvilku košťata bez práce. Už z logiky věci je vám teď asi jistě jasné, že nejlepší post pro takového berana bude odrážeč. Hezky se u toho vybije a vzplanutí pak nehrozí.

 

*
Záludný býk

Býci jsou silné osobnosti. Velmi schopní, většinou klidní a rozvážní. Mnohdy ale nedokáže nikdo odhadnout, co se jim honí v hlavě. Usmívají se, tváří se mile, ale v hlavě mezitím spřádají plán na to, jak vás odrovnat. Nebo tedy soupeře. Výbornou volbou by tak pro býka mohl být střelec, protože takového hráče pak žádný brankář nepřečte a góly jsou téměř jisté. Chtěla bych ale zmínit i živel, kterým je býk ovládán – tím je země. Možná by tedy stálo za pokus udělat z býka i stratéga. Nechat ho hezky nohama na své zemi, ale aby měl pod palcem strategii týmu. Třeba by to byl rovnou výborný kapitán!

*
Rozdvojení blíženci

U blíženců nebude pro nikoho překvapením, že jsou to dvě osobnosti v jednom těle. Nejeden by se o tom mohl vyjadřovat v negativním slova smyslu, ale nezapomínejte, že pro famfrpálový tým je to jedinečná příležitost, jak mít dva hráče v jednom. Nechejte blížence trénovat dva posty a vždy využijte zrovna ten, který potřebujete víc. Blížencův živel je navíc vzduch, takže s létajícími košťaty si bude výborně rozumět. Jen musíte doufat, že změny vládnoucích osobností v blíženci budou poslušné a že se u něj nebudou střídat v průběhu hry. Mohly by pak nastat situace, že blíženec střelec vystřelí na obruč, ale vzápětí v něm vyhraje blíženec brankář, camrál předletí a chytne. Na druhou stranu – dobrý způsob tréninku, ne? 

*
Klidný rak

Rak je mé oblíbené znamení. Jsou to naprostí kliďasi. Alespoň do té doby, než pohár přeteče, ale to trvá většinou celkem dlouho. Jen si nejsem jistá, jestli v tak klidné povaze půjde vzbudit ten správný drive, který je pro hru – obzvláště při zápase – tak důležitý. Napadá mě ale post brankáře. Někdo, kdo de facto čeká na místě, až na něj půjde střela. Takový jedinec musí být klidný, aby dokázal zůstat ve střehu. Hyperaktivní jedinec by tam v době čekání mohl začít, co já vím, třeba štupovat ponožky nebo zkoušet akrobacii na obručích. Pak proletí camrál do obruče a brankář ani nebude vědět jak. To u raka nehrozí. Ten by klidně čekal a sledoval hru. Otázkou zůstává, jestli není rak klidný až moc. Dokázal by se pak hecnout a pokusil se letící camrál chytit? Jestli nebude lepší vodního raka nechat vařit lektvary rozvahy. Nebo hrát vodní pólo.

 

*
Krásný lev

O lvech se říká, že potřebují být krásní. Jejich živlem je ale oheň, takže vzrušení ze hry u nich bude vždy pravé a ryzí. Občas jen mívají problémy s autoritami, takže kapitán musí prostě počítat s tím, že budou dělat, že některé příkazy neslyšeli. Na hřišti jim to ale bude vždy ohromně slušet a u diváků budou velmi oblíbení, protože předvádět se je jejich silnou stránkou. U lva nejde jednoznačně určit nejvhodnější post. Každý je osobnost a každý je v preferencích individuální, ale počítejte s tím, že vám rozhodně bude mluvit do vzhledu týmových dresů. Kromě toho ovšem určitě nebudete litovat, pokud je budete mít ve svém týmu. Jen nezapomeňte jedno důležité pravidlo: chválit, chválit, chválit. Jinak se vám na to vykašle.

*
Puntičkářská panna

Panny jsou další úžasné znamení. Milují pořádek a řád. Každé vaše pravidlo pro ně bude svaté a budou jej ctít navěky. O ideálním postu pro pannu mám celkem jasnou představu – je jím chytač. Pořádkumilovná panna bude totiž milovat postupné prolétávání očíslovaných překážek a můžete si být jisti, že neudělá chybu. I zde ale hrozí drobné riziko. Pokud správce hřiště špatně nalajnuje, bude jí cukat v oku a dost možná místo letu za zlatonkou sletí k zemi a vrhne se na opravu křivých čar na hřišti.

*
Nerozhodné váhy

Dostáváme se k dalšímu zajímavému znamení. Za váhu v týmu budete vděčni. Málokdo dokáže tak stmelit kolektiv jako právě váha. Není divu, váhy potřebují neustále něco vyvažovat, a když budou spoluhráči někoho pomlouvat, váhy budou oponovat a vypichovat na dotyčném dobré vlastnosti. Bude-li někdo naopak až moc chválen, váha se nebude ostýchat upozornit na nedostatky. Ovšem vše velmi sofistikovaně a na úrovni, že vám možná bude chvilku trvat, než postřehnete, že to vaše váha skutečně dělá. Ve výsledku to na kolektiv působí vážně ozdravně, a všem tak bude v tomto týmu dobře. Jen vás snažně prosím – na nic se jí neptejte! Řekněte jí rovnou, jaký post má trénovat. Protože jestli se jí zeptáte, jaký post by trénovala nejraději, začne přemýšlet a odpovědi se nedočkáte možná ani tehdy, až půjde do profiligy.

*
Energický štír

Štíři vynikají především množstvím své energie. Pro trénování je to úžasné a ze štírů tak pro kapitána jistě budou cenní hráči. Bohužel však platí i to, že energie mají na rozdávání, i co se hašteření a hádek týče. Je to prostě tak. Pokud štírovi něco nevoní, řekne to a je mu jedno, jak to posluchač pochopí. Naproti tomu ale umí povzbudit a vyniká také ve vyjadřování. Bude-li tedy tým potřebovat povzbudit a pozvednout na duchu, štír to zvládne s takovou přirozeností, že dojme možná i kolemjdoucího. Stálo by tedy za zvážení udělat ze štíra zástupce kapitána, ať už bude na jakémkoliv postu. I když pro vybití jeho energie by se zdál nejvhodnější – jak jinak – odrážeč.

*
Odvážný střelec

Střelec. Ehm. Vážně k tomu mám něco psát?

*
Tajemný kozoroh

Ač se může zdát, že v astrologii jsem celkem zběhlá, kozoroh je pro mě snad nejzáhadnější znamení. Znám jich sice dost, ale nevím, zda dokážu najít nějakou výraznou společnou vlastnost. V jedné jsem si ale naprosto jistá v kramflecích. Všichni jsou velmi milí! Takových hráčů bych v týmu chtěla co nejvíc. Ideálním postem by mohl být brankář, protože je velká šance, že si vašeho kozoroha oblíbí i soupeř a prostě mu nebude chtít dávat góly. Takže i když proti němu bude střílet hlava nehlava, myšlenka je původcem všeho, a tak si camrál najde spíše kozorohovy ruce než prostor v obruči.

*
Společenský vodnář

O vodnářích se říká, že jsou společenští, ale také to, že mají ledová srdce a že jsou to tak trochu mimozemšťani. Nenechte se zmást, ačkoliv jejich pojmenování si zadá s vodou, ve skutečnosti je jejich živlem vzduch. Famfrpál je pro ně tedy ideální sport, konkrétní post pak asi nebude tak důležitý. Vodnář se bude dobře cítit v tom, co mu půjde. U každého to však může být trochu jinak. Šikovný kapitán ale brzy odhalí, v čem vyniká zrovna ten jeho vodnář, a jistě jej správně umístí. Nenechte se ale vyvést z míry jejich proměnami. Na jednom tréninku nezavřou pusu a budou chrlit jeden vtip za druhým, na dalším tréninku z nich ale třeba nedostanete kloudné slovo. Že by všechna ta vzdušná znamení byla tak trochu schizofrenní?

*
Harmonické ryby

Dostáváme se sice k poslednímu, ale velmi zajímavému znamení. Ryby jsou klidné, mírné a harmonii milující povahy. Nezkazí žádnou legraci a vždy přijdou s originálními nápady. Pro tým výborná volba. Přemýšlím ovšem nad tou jejich láskou k harmonii. To je sice dobrá věc, ale na zápasech by mohlo hrozit, že budou vyžadovat neustále vyrovnané skóre. Při jasném prohrávání by se šiklo, že budou ze všech sil tlačit na to, aby tým vždy dorovnal, ale při převaze by to zase mohly schválně kazit, aby měl šanci dorovnat soupeř. Věřím ale, že šikovný kapitán si s tím poradí a svoji rybu buď dostatečně namotivuje, nebo usměrní. A rozhodně doporučuji krátké tréninky. Ať vám ryby ve vzduchu neleknou. 

*
Tak co vy a famfrpálová astrologie? Našli jste se? Odpovídá váš post tomu, co říkají hvězdy? Podělte se o to s námi v komentářích. A pokud ne, nesmutněte, pilně trénuje a ukažte, kdo je tady hvězda!

Pro Hadího krále
Enola Gatito

15 komentářů

 1. To je perfektní článek! Moc se mi líbí ilustrace a i nápad 🙂 A samozřejmě jako kozoroh a brankář jsem z toho celého ještě víc nadšená 😀

 2. Skvělý článek, Enolko!
  Moc se mi líbí, jak sis pohrála s každým znamením a musím říct, že i trefně! 😀 – odchází s pálkou v ruce –

 3. Veronica Narcissa Williamsová
  20. 1. 2024 (21:24)

  jsem pro lektvary rozvahy, byla bych hodně špatný brankář, bojím se jakýchkoli střel, co na mě letí, bych je propustila! 😀

 4. Vulpecula Aldrovanda Vesiculos
  21. 1. 2024 (00:13)

  Jsem vodnář a totálně to na mě sedí! Co kdybych začala hrát famfrpál a nechala kapitánku svůj um objevit? 😀

 5. Amanda Wright
  21. 1. 2024 (10:24)

  Mě nejvíc okouzlily ty nádherné ilustrace! To je opravdu třešničkou na dortu ke skvělému propracovanému článku – každopádně děkuji za radu, místo psaní reportů si prostuduju pravidla k vodnímu pólu, třeba to bude to pravé ořechové 😀 Díky za skvělý článek!

 6. Tak to je topka tohleto! Ilustrace jsou naprosto úžasné, článek jakbysmet. Největší sranda je, že se autorka často trefila přímo do černého. Naprosto se svým beraním popiskem souzním! 😀

 7. Jako střelec musím říct, že nejsem překvapená 😀
  Ale naprosto boží obrázky a celkově článek. ♥ ♡

 8. Angelina Darkness
  23. 1. 2024 (21:04)

  Rak – brána. Přijdu si spíše jak blíženec no uvidíme co mi famfrpál přichystá.

 9. Renée Carlisle
  28. 1. 2024 (20:37)

  Skvělý článek! Jsem rak, ale post brankáře jsem moc ráda neměla, ovšem na tento post mne nejčastěji za mých školních let právě nasazovali. Zajímavé! 😀

 10. Skvělý článek! Moc se mi líbí ilustrace! Ty jsou naprosto bozi!
  Jsem kozoroh, ale na brankáři jsem úplně aktivně nehrála. 😀 Každopádně i kdyby jen kozorohy chtěli lidé méně srážet z koštěte, tak dobrý. 😀

 11. Mě se líbí tady tenhle článek protože bych chtěla hrát famfrpál, já bych chtěla být střelec nebo brankář ale podle toho že jsem kozoroh tak spíš brankář ale jinak se mi moc líbí jak to je namalované, moc hezké

 12. Naprosto boží článek a obrázky! Už se nemůžu dočkat, až začnou tréninky, a já budu moct zkusit, jestli se skutečně hodím na chytače 🙂

 13. Enolka, tým vodnárom si to trafila na 100%! 😀
  A fakt nádherný obrázky, taká čerešnička na dortu :>

 14. Jsem ryba a taky to na mě vcelku sedí. Myslím si, že ryby mají krom často nepoužívaného znamení hadonoše, nejblíže k hadům, a o to víc jsem rád, že jsem se jako nováček dostal právě k hadům.

 15. Enol, skvělý článek! Ilustrace jsou naprosto skvělé!
  Jsem vodnář a naprosto souhlasím!

Komentáře jsou uzavřeny.