Květiny jsou všude kolem

Před 14 dny byl na Příčné ulici otevřen nový obchůdek, který ihned přitáhl pozornost nejednoho zvědavce, který toho dne kráčel kolem.

Každý alespoň na chvilku zavítal, aby se pře výlohu kouknul do „Květinářství u Okvětné“, kde si víla madam Okvětná (s jejími kozami) otevřela nová a velmi rychle zaběhnutý obchůdek, který se díky jeho sortimentu stal velice rychle oblíbeným.

Tento obchod se od ostatních na ulici liší tím, že má v sortimentu něco kolem 20 druhů květin, které se na pultech obchůdku denně obměňují, neboť si madam Okvětná dává velký pozor na to, aby její zboží bylo prvotřídní kvality. Každý den tak můžeme na pultu květinářství nalézt kolem devíti druhů květin, ze kterých je možné vybírat.

S touto skutečností také přichází fakt, že darovaná květina vydrží pouze 24 hodin od darování a po této době uvadne a sama kouzlem zmizí. Musíte uznat, milí čtenáři, že je to pro ekologii neocenitelné kouzlo.

Abychom se ale vrátili k madam Okvětné a jejímu krámku.

V Květinářství se dají koupit rozmanité druhy kvítí za velice pestré ceny. Nejlevnější květiny lze pořídit již za 3 srpce, nejdražší, která je pak čas od času v nabídce je rulík za celých 17 srpců – tedy za 1 galeon.

Květinářství má také další zvláštnosti. Například tu, že je otevřeno pouze od 7 hodin do 22:00 mudlovského času! Mezi těmito časy má vedoucí krámku madam Okvětná čas pro sebe a na pěstování nových druhů květin, které po hradě rozesílá agentura Fofrem, která se na hrad nastěhovala spolu s madam Okvětnou.

Ve dne můžeme za pultem této instituce vidět blonďatou čarodějku, po nocích pak vousatého čaroděje, který rád pošle květiny adresátovi.

S posíláním květin souvisí ještě jedna věc: Květiny lze posílat anonymně, za což si ale odesilatel ještě připlatí.

Za rulík tak může zaplatit až 19 srpců, pokud si bude přát být například romantický či se jen bude stydět za své city k osobě, které květinu daroval.

S květinami, které se objevily na Příčné ulici, se objevil i článek v časopise Příčné ulice, kde slečna Niam – významná hradní návrhářka a hlavní dekoratérka Květinářství u Okvětné – napsala článek o květomluvě bylin, které můžeme nalézt na stánku madam Okvětné.

Článek je k nalezení zde: http://modnisvet.darkwind.cz/?p=18 .

Doufám, že květinářství bude ve zdech krámku na Příčné ulici fungovat ještě spousty let aže nám časem nabídne spoustu nových květin, které si budeme moci koupit pro radost nebo svým přátelům a milým pro potěšení.

Pro Hadího Krále

Barbara Arianne Lecter