Jak přežít mezi mudly aneb praktická příručka pro každého magiče – lekce první

Vážení čtenáři, ať již patříte mezi kouzelnickou populaci ctihodných kmetů s plnými šedovousy, generaci v rozpuku mladé ztřeštěnosti či třeba´s k jedincům umělými bradavicemi, jedno máte jisto jistě společné. Trápení s mudly a jejich udělátky ve světě, kterým nás, kouzelnickou populaci, obklopili. Ač nám to nepopiratelně přináší spousty těžkostí a obtíží, nezoufejte! Hadí král je tady s praktickými tipy, díky kterým už vás žáden mudlismus nezaskočí a žáden mudla nepřeskočí!

V první lekci si osvětlíme problematiku rozdílu kouzelník – mudla a její malé, nicméně podstatné detaily. Logická odpoveď: „Kouzelník je ten, co má hůlku a mudla ten, kdo by ji nepoznal ani kdyby jej praštila do nosu.“ je hezká, nicméně ne až tak úplně přesná. Dejme tomu, že kouzelník je osoba z rodu homo sapiens sapiens (většinou) a mudla, (překvapivě!) taktéž. Co teď?

Nyní se musíme podívat na vnější charakterové rysy. Z pravidla se kolem mudly vyskytují podivná udělátka se spoustou mechanismečků a mechanismozečků. Tím se prozradí, že daná osoba neumí kouzlit a musí si vypomáhat typicky vychytralými mudlovskými fígly. (Pokud se ovšem nejedná o kouzelníka-experta na tajné misi mezi mudly. Někteří jsou tak dobří, že by je laik nepoznal.) Ovšem, ve většině případů se jedná o skutečného a nefalšovaného mudlu. Potvrdit si to můžete i tím, že je jeho mluva plná blábolů a výrazů jako například: mob-ill, el-třina, no-ťas, int-erne-t, a tak dále a tak dále. Naopak nad výrazy Famfrpál, hog, soví pošta či třeba jen magie nevěřícně kroutí hlavou. V zájmu svého duševního zdraví se těmto výrazům před mudly vyhněte. Zasypali by vás přednáškami o tom „proč to není možné“ a věřte mi, že byste jim mohli i uvěřit!.

Co se oblečení týče, pohybujeme se po tenkém ledě. Každá mudlovská země se obléká trochu jinak a čím jsou si vzdálenější tím odlišnější oděv prosazují. Všeobecně se traduje, že mudlové nestrpí hábity, jiné rozevláté pláště či špičaté klobouky. V nejlepším by vás měli za komedianty a při nejhorším za podivíny, kterým s oblibou zařizují sparťansky zařízené apartmá s polstrovanými stěnami.

Má rada tedy zní, rozhlédněte se po mudlech kolem sebe, vylučte extrémy a udělejte si průměr, podle kterého se bezpečně obléknete tak, že nebudete mudlům nápadní a vyhnete se spoustě nepohodlným otázkám. Magické předměty jsou mudly snášeny pouze v případech, kdy:

a, nejdou vidět

b, vyhlížejí nenápadně a podobají se střídmé osobní „dekoraci“ (přívěšky, prsteny,…)

c, vypadají tak „obyčejně“ že je nikdo vlastně vidět nechce

Ještě si dovolím upozornit, že mudlové jsou hákliví na skutečnost, kdy věci podle nich nemagické se nechovají tak, jak by měly. Věřte tomu nebo ne, podle mudlů koště prostě létat nemůže a jeho jediným účelem je jen zametat podlahu!

V příští lekci si nastíníme problematiku cestování mezi mudly.

Vlastním fofrobrkem
Alcielle Alcine Elenie

2 komentáře

  1. Nebelbrach.Mechacha
    17. 8. 2010 (22:06)

    Jak tak čtu ty mudlbláboly, jsou mi nějak povědomé. Kde já je slyšel… Mám pocit, že ve VS. Nevloupali se nám mudlové na hrad? 😮

Komentáře jsou uzavřeny.