Rozhovor se šéfem Godrikova dolu

Osmělila jsem se a šla se ho zeptat na pár věcí…

Dobrý den, stal jste se správce Godrikova dolu, ale jak vím, vyučujete i dost předmětů. Budete dál pokračovat i ve výuce v takovém rozsahu nebo se zaměříte jen na rozkvět vesnice? Myslíte, že to budete stíhat?

Jsem si vědom, kolik úsilí vyžadují obě funkce. Nicméně bych si nebral další břemeno, kdybych nestíhal. Ano, předmětů mám mnoho, studenti se mohou těšit na rozmanitou výuku, obyvatelé Godrikova dolu na zmíněný rozkvět

Jsou v plánu nějaké nové domy. Nebo když se rozprodá stávající nabídka, tak prostě mají ostatní smůlu?

Stavba dalších nemovitostí se z důvodu dosavadního vysokého počtu volných objektů bohužel ani neprojednává. Pokud by se však veškeré pozemky rozprodaly a byl by zájem o další, je velmi pravděpodobné že by výstavba byla provedena.

-napije se sklenice pomerančového džusu a nabídne i redaktorce Hadího krále, ta si ale nevezme, protože pomerančový nerada-

Když se podívám na pozemky k prodeji, uvidím tak jen takové kadibudky (jako např. Hejkalova bašta a U Jóžina), můžou si tam pak vlastníci postavit něco svého, nebo zůstane pozemek jak je?

Majitelé pozemků si mohou své zahrady zkrášlit venkovním nábytkem (který je nyní již na cestě). Teréní a jiné úpravy nejsou povoleny

Uvažujeme také o dovozu různých zahradních domků, pergol a posedů…

Chcete zpřístupnit jezero? Nejsou tamější kachny masožravé? Nebo jsou to příbuzné ředitelovy kachničky?

Jezero hodláme využít na jako tzv:: projížďkové. K zapůjčení budou loďky, kterými si budete moct plout po jezeru.

Masožravé? Nikoliv!

Kachnička se tam chodí venčit, takže by se kachničky mohly i za kus žvance pohladit

V poslední době je velmi v kurzu velkoobchod s nábytkem IKEA. Plánujete její pobočku i v GD?

Nikoliv! Mudlovské vykopávky přeci nechceme. Nebo ano?

Nó maj tam hezký věci…

Hezké věci? Poslyšte, vy se mi do Magické architektury raději nehlaste! -řekne s přísným pohledem-

Však já to v plánu nemám

-podívá se nakvašeným pohledem na studentku a dopíjí svůj džus-

Zatím to vypadá, že Godrikův důl je hlavně pro profesory a zaměstnance školy. Studenti se dostanou jen do parku a Paštičkovy čarokreslírny, kterýžto monopol tam má taktéž stánek. Můžeme čekat zlepšení situace? Třeba že nás pustíte do obchodu? Nebo aspoň kdyby nás prodavačky tak hrubě nevyhazovaly.

Dle mých zpráv se bohužel situace nezmění. Až tedy na ty prodavačky. Jsem svěděk toho, jak si dovolovaly i na profesorstvo…Snížím jim prémie…!