Stejná jména? Aneb každodenní normálka

Souhlasíte? A nebo ne? Chcete vědět proč to ty dotyčné tak štve? Čtěte dál!

Smith, Smithová, Alex, Angel, Angela, Angelica, Ann, Anna, Annie a další. Vybrala jsem jen ta jména, co mne napadly jako první, ale neštve vás to, už taky? Na každém rohu na vás vykoukne Emma, nebo Ema, každou chvíli do vás vrazí nějaká Jane a oběd vám sebere David? Nemyslíte, že by se mělo zavést nějaké pravidlo jako třeba třikrát a dost?

Jak jsem koukala do seznamu osob, tak jmenovkyň a jmenovců tu mám dost, alespoň podle příjmení:

1. Emma Smithová

2. Selena Enail Smithová

3. Emily Smith

4. Lucas Season Smith

5. Petronie Smith

Když ještě započítám bývalého mrzimorského studenta, který se jmenoval Ava Jo Smith, tak to máme šest, vlastně sedm, ještě já. Už včera jsem navrhla Lucasovi, že bychom si mohli zahrát na pana a paní Smithovi, začali jsme, ale po chvíli jsme se vraždit přestali, protože to bylo stejně na houby. Ale teď vážně, ruku na srdce, už teď mne s Emmou profesoři ve Velké síni rozlišují oslovením: slečno KSmithová a slečno ESmithová. Ne, že by mi to vadilo, ale co bude dál? Nepochybuji, že jeden, nebo jedna z nás bude smazán/a, či zmražen/a, ale při příští registraci přibude minimálně jeden nový Smith, či Smithovka. Co s tím?

To opravdu netuším. Ale teď několik vyjádření k tématu od obyvatel hradu: 

Jako první jsem se zeptala naší zelené primusky Barbary Arianne Lecter. Osoba se stejným příjmení jako ona se jmenuje Magnólie LecterVíš, abych pravdu řekla, téhle slečny jsem si všimla už ve chvíli, kdy se pouze hlásila mezi nováčky, kteří mohli či nemuseli být přijatí.

Už v tu chvíli jsem věděla, že je něco špatně, neboť tuto slečnu neznám a jsem si jistá, že pokud by byla z naší linie Lecterů, protože to bych jí musela znát.

Občas se mi zdá, že nováčci často ani nevědí, jak se jmenují, a tak ze zoufalství píší na přihlášky jména studentů, která zahlédnou na hradě, aby měli jistotu, že budou přijati, nebo dokonce že se dostanou do té či oné koleje.

Tím samozřejmě nechci říct, že to udělala i výše jmenovaná béžová dívka. Jen bych chtěl vzkázat: Víc originality! Bude líp mně i Vám!

Dále jsem se otázala slečny Emmy Violet Wang, její jmenovkyně myslím netřeba zmiňovat: No tak Emma je docela obvyklé jméno,takže nemám ani právo na to,aby mi to vadilo. Sice je fakt,že tady v kouzelnickém světě se jména opakují jen málo,ale co nadělám. -usměje se- 

Jelikož jsem nemohla sehnat nikoho červeného, tak jsem se dotázala Esperanzy Milagrosy, která má na hradě jmenovkyni Esperanzu Luisanu Morganno ano, přiznám to,už od první chvíle, co jsem to jméno viděla, mi to vadí -usměje se- Alespoň, že neskončila u nás v Nebelvíru, ale prostě stejně a doufám, že Esperanz už více nebude -mrkne-  

Poté jsem sovu vystrkala ze sovince směrem k Esperanze Luisaně Morgan, která má na hradě již výše zmíněnou jmenovkyni Esperanzu Milagrosu:  Ano…zahlédla jsem ji…nevadí mi to…akorát mi včera psala na krb tušim Ellka a řekla že mě někdo shání ve VS. Když jsem tam přišla tak sem se dozvěděla že to bylo na Esperanzu z Nebelvíru -zasměje se- 

Nevadí mi to…je to zabavné -úsměv-

 A závěr? No, myslím si, žeBarbto vystihla. „Víc originality“ by vážně bodlo! No, tak se uvidí, zda si tohle přečtou rodiče budoucích bradavických studentů a studentek a dají jim nějaké jiné, neobvyklejší jméno.

9 komentářů

 1. Krásný článek! 🙂 A přesně tak, rozhodně když nováček hledá jméno, neměl by ho hledat v seznamu lidí, kteří jsou online ;D

  Tydy

 2. mělo by to být naopak.. Esperanza Milagrosa má na hradě jmenovkyni.. už jen kvůli toho, že jsem ve vyšším ročníku, než ta mrzimorská 😉 🙂

  E.M.

 3. Kristie Smithová
  6. 2. 2011 (08:53)

  Ehem 😀 +zrudne+ ono se to nějak přetentovalo 😀 +jde to opravit+

 4. John Werewolf
  6. 2. 2011 (13:44)

  nu a ja si nemyslim, že je to tak hrozné .)

  právě jméno Smith je v angličtině něco jako Novák v češtině.

  http://www.britishsurnames.co.uk/topnames.php?view=list

  A já nevím, jak vy, ale já také potkávám v mudlovském světě hromadu Honzů, Petrů, Pavlů, Tomášů… Nevidím důvod, proč by nemohly být na Hog dvě jmenovkyně se jménem Esperanza či Emma.

  P.S. ano, na Hog jsou momentálně tři Johnové. A proč by mi to mělo vadit? 🙂 (oni stejně nevydržej 8-))

 5. Nebelbrach.Mechacha
  6. 2. 2011 (21:58)

  Pane Johne, navíc ani jeden z nich není vlkodlak. Tak jako tak jste originál. +usměje se+

 6. No, vezměte si četnost jmen v reálném světě. A pakliže si zvolíte jméno Smith, nemůžete čekat, že budete jediná, kdo ho bude mít.

  Ansí

 7. No pokud vím, tak když se sem chtěl dostat jeden můj kamarád pod jménem Antares Fyn, tak mu to bylo zamítnuto, protože už tady je Cerridwen Lowra Antares …
  což nechápu, proč by mělo vadit, když nevadí, že je tady více stejných jmen, které třeba ani spolu nesouvisí…

  E.M.

 8. Žába Lecter
  11. 2. 2011 (11:22)

  Já nevím, ale Lecter není zas tak běžné jméno. A když se k tomu objeví ještě jedna Lacter, už je o čem přemýšlet…
  Občas mám chuť prostě zadat žádost o přejmenování (u mudlů to jde, proč by to nešlo u kouzleníků?) na něco superoriginálního, u čeho každý pozná (v případě, že bude příjimení 2 a víceKVÁt), že je to opsané a ne že není.

Komentáře jsou uzavřeny.