Na kus řeči s…

Tydynkou Flyovou, zmijozelskou prefektkou, šéfredaktorkou Hadího Krále a velmi zajímavou osobou, která si vlastní rozhovor určitě zaslouží.

B: Přeskočím takové ty věci jako že děkuji za Tvůj čas a jak se dnes máš. Rozhodla jsem se Tě vyzpovídat v trochu jiné rovině, než je na hogu zvykem.

Pokud se ti nějaká otázka nebude líbit, budu Ti jí vnucovat znova a znova, dokud nedostanu odpověď, souhlasíš?

T: Myslím si, že je zbytečné nesouhlasit, podle mě by jsi mě beztak vyignorovala. –vyděšeně kouká kolem– Tak do toho, ať to mám za sebou!

„Nezanedbávám prefektské povinnosti, ale rozhodně mají vždy přednost mudlové.“

B: –Mne si ruce– Dobrá tedy. Už nějakou tu dobu jsi tady na hogu a v posledních pár měsících máš dokonce možnost nosit prefektský odznak.

Jak se vytíženost na prefektovi projevuje v tvém osobním (tedy mudlovském) životě?

T: Myslím si, že nijak zvlášť. Umím si čas rozvrhnout, takže ještě za mnou nepřišel žádný mudla s dotazem: ,,Hele, nedostala jsi ty náhodou péčko? Mám z tebe takový dojem!“ To opravdu ne. =D Prostě Hogu věnuji večery všedních dnů a o víkendu buď na Hogu jsem nebo ne, záleží na tom, jestli mám u mudlů nějakou tu akci. Nezanedbávám prefektské povinnosti, ale rozhodně mají vždy přednost mudlové. 🙂

B: Ano ano, to se dalo čekat. Je jasné, že „virtuální“ život nebude mít přednost před tím reálným.

Ale vraťme se k Tvému působení na hogu a ne u mudlů.

Časy se mění a tenhle školní rok je obzvláště krušný. Tedy alespoň pro Zmijozelskou kolej a její smýšlení. Dotýká se Tě to jako prefektky, nebo tě to nechává „chladnou“?

T: Hm, hmm.. Abych pravdu řekla, opravdu se mi líbila atmosféra v koleji na začátku školního roku. Nu, on to nebyl jen začátek, jak bych to tak časově určila – podle mě do té stávky soutěží. Atmosféra byla super, diskutovaly se obrázky a i jiné soutěže, všichni byli velmi přátelští, ale myslím, že Stávka hodně lidí demotivovala. Jako prefektce se mi na hradě dost věcí nelíbí a dost věcí prostě ‚smrdí‘, hodně jich je špatných pro Zmijozel i zbytek kolejí, ale znáš to, takový ten pocit, že víš, že máš pravdu, ale nic s tím udělat nemůžeš. Ale jsem za Zmijozel ráda, je to pro mě takový ostrůvek klidu, když mě naštve zbytek hradu. Je v něm dobrá atmosféra a máme pár nadějných lidí, jsem na Zmijozel pyšná. Ať se na hradu dějí jakékoliv hnusy. 🙂

B: –Uznale pokyvuje a zapisuje si poznámky.

Když tak mluvíme o Zmijozelu, což je poslední dobou vděčné téma… Myslíš, že do něj patříš?

I po tolika letech, kdy Tě klobouk zařadil? Nemíváš někdy pocit „Kdybych se tehdy dostala do…, bylo by to lepší.“?

T: Ne, to rozhodně ne! Zmijozel je kolej, kam opravdu patřím, klobouk to ví líp než já, což bylo vidět, chtěla jsem úplně někam jinam. Neměla jsem Zmijozel zaškrtlý v té otázce kam nechci, ale také jsem nebyla aktivní nováček co by hopsal s tím, že chce do Zmijáku. Ale klobouk věděl, že Zmijozel je nejlepší a že mě tam poslat musí. Jsem tu spokojená a když tak koukám kolem, tak si říkám, že v jiné koleji bych takhle dlouho nevydržela. Ve Zmijozelu jsou lidi, kteří mají podobné názory jako já a v ostatních kolejích jsou lidi s názory úplně jinými, než mám já. Skončit jinde tak jsem se už tak před dvěma mudl roky pohádala s půlkou hradu a odešla bych. 😀

Tydynka Flyová je hodně podobná mému reálnému já.

B: Ano, to si občas říkám taky. A to jsem tu o nějaký ten pátek míň jak ty. –Povzdechne si.

Je všeobecně známo, že lidi ze Zmijozelu jsou takové malé „panoptikum“. Samozřejmě to není myšleno zle. Většinou se to projevuje v ne moc dobrém mudlovském životě, který si kompenzují tím „zlým zeleným“ na hogu. Je to i tvůj případ?

T: Jako jestli jsem v reálu zakřiklá mudla, která nemá žádné úspěchy a je taková hodňoučká? 😀 No, jak co. Rozhodně jsem hodně společenský člověk, o tom svědčí i to, že ne vždycky mám na Hog čas. Také nejsem nijak zakřiklá, právě mám dost výrazný hlas, kvůli čemu jsem byla i předsedkyní třídy, bře sem dokázala všechny přeřvat. 😀 Jsem stejný flákač jako na Hogu, ke všemu aby jsi mě třikrát dokopávala. A, no.. Mi nijak nepřinde, že jsem Zlá zelená, protože já jsem strašnej měkouš, v reálu, i když bych to asi neměla přiznávat. 😀 Takže mi dělá třeba problém být na někoho zlá i na tom Hogu. Takže bych řekla že Tydynka Flyová je hodně podobná mému reálnému já. :)) Mám ráda svůj reálný život a své reálné já. A podle mě, tak to má být, že každý u nás ve zmijozelu je jiný, máme takovou společnou vlastnost, to ‚Zlé‘, který si každý může pojmout jak chce a to dělá ze Zmijáku vážně pěkné Panoptikum, jak říkáš. =D

B: Hezky řečeno, kdybych se probírala já, rozhodně se se svým „mudlovským já“ neztotožním. Ale to třeba někdy jindy.

Ještě poslední otázka. Máš nějaké výrazné plány, co se hogu týče? Nějaké cíle, kterých bys chtěla dosáhnout, nebo budeš zůstávat jaká jsi, nenápadná zelená?

T: 🙂 No, uvidím, jak mudlové vlastně rozhodnou. Když mi budou nechávat nějaký čas na Hog, tak budu malá nenápadná Tydynka v davu snad ještě dlouho a když odejdou všichni ti, pro které tu jsem, tak půjdu profesorovat a uvidím, jak to bude dál. Když mudlové čas nedají, tak zůstanu nenápadnou zelenou až do konce svého Hog života.

B: To zní jako inspirace do budoucna. Ať to s Tebou dopadne jakkoli, přeju hodně štěstí :]

T: Díky 🙂

1 komentář

Komentáře jsou uzavřeny.