Pan Truhlík se ztratil!

Před pár týdny jsem vás poprvé seznámila s panem Truhlíkem. Pan Truhlík slíbil, že nám bude vyprávět zážitky ze svých cest. Co se ale nestalo. Pan Truhlík na první naše setkání vůbec nedorazil!

Svolala jsem tedy pár svých zelených spolužáků a společně jsme začali pátrat po stopách pana Truhlíka. A tady přináším jeho první historku. Historku o tom jak se ztratil.

Já přijít do hrad dříve. Já myslet Elanis nevadit. Elanis nikde nebýt, tak já čekat. Já čekat dlouho. Já neznat hodiny tak já nevědět jak čekat. Najednou voda! Já chtít utýct, voda rychlá. Já snažit schovat. Voda rychlá. Já odnes voda pryč. To strašné. Já v jezeře skončit. Vedle já plavat velká skříň, já chtít skříň loď. Já otevřít dveře skříň. Voda do skříně teče, skříň padat ke dnu a já chytit křeslo. Já neumět plavat tak já sednout na křeslo. Vedle křeslo plavat strom já chtít táhnout ale strom divný. Já táhnout víc a táhnout obraz. Nějaký zelený pan tam být. Já strach padnout z křeslo. Já znova ve voda. Já chytit velký dlouhý stůl. Já lehnout na stůl. Já plavat se stolem daleko. Já nevědět co děje. Za chvíli já vidět lidi. Mnoho lidí z hradu utíkat. Já myslet že taky utíkat před voda ale oni utíkat do voda. Oni začít tahat věc z voda. Já říkat si oni hloupí? Velké věci voda vzít. Já být velký! Já křičet! Já snažit blíž k břeh. Stůl plavat dál. Já strach že utopit však velká příšera z voda chytla moje noha a hodit já na zem. Já plivat hlína a koukat kde já být. Já nepoznat ta místa. Já postavit na noha a jít a doufat že najít hrad. Já vidět jen strom a strom a hodně strom. Já nevědět kam jít já vrátit k jezeru a jít znovu. Já vrátit tolikrát (pan Truhlík ukazuje svých 9 prstů, pozn. redaktora). Já únava a hlad já vidět noc. Já chtít spát. Já lehnout na zem a usnout. Já probudit se a vidět tmu! Já slyšet hukat sova. Já vidět světlo! Moc světlo! Já běžet za světlo. Já zakopnout a padnou do jáma. Jáma smát. Jáma říct já že ďábel jáma být. Já nebát. Já zkusit hádat. Já nevědět co hádat. Jáma chtít jména hradu. Já neznat. Já slyšet o Nekro The Gravedigger.Já slyšet o Salazar Slytherin a taky znát Elanis. Já hádat s jáma a nakonec já uhádat. Jáma ne rada pustit. Já chtít jít za světlo. Ale světlo pryč. Já už nevidět tma. Já snažit se najít světlo. Já konec jít jak já pamatovat světlo. Já dojít v Prasinky. Já radovat se já najít ale já neradovat dlouho. Já najít velké cedule. Já neumět číst ale umět malovat, já namalovat toto:

Já nevědět co znamenat, ale já ne moci dovnitř. Já stále hlad. Já jít v hrad na jídla a za Elanis jí omluvit. Ale v hradu nic. Já koukat po místa a nic. Já vidět velký pohár u síně s jídlo a guma věc nad pohár. Já jít k pohár. Do síně běžet dítě. Já hlad. Já nechtěl ublížit. On lek a utekl. Já nechtěl strašit já chtít jídlo. On vědět kde jídlo. Elanis mluvit o kuchyň. Tam jídlo být. Já hledat kuchyň. Já chytit dítě na střecha. Já nevědět jak ono vyšplhat. Já třást s dítě dokud nevědět kde jídlo. Já běžet na záchod. Já nechápat jak v záchod být jídlo. Já strčit hlava do záchod a hledat. Já zaseknout se.Já slyšet vodu. Já vidět hlavu. Kukatá dívka smát se na já. Ona bledá. Skrz já prošla. Já slyšet víc voda. Já sebrat síla a vysvobodit já ze záchod. Já praštit hlavou v zeď a propadnout se. Já v místě s moc obraz na stěna. Já šáhnout na ruka. Já bušit hlava o stěna. Já chtít pryč. Stěna otevřít malý otvor. Já prostrčit hlavu. Já zakřičet já chtít jídlo. On přijít tak malý skřítek (pan Truhlík ukazuje velikost svého maličku, pozn. redaktora) on dát mi kulatá červená věc a říct: „Jídlo!“ Já kousnout do kulatá věc a fůůůůůůůůůůůj, kyselá. Červená skřítek nést dlouhá zelená věc, já kousnout do dlouhá věc a brrrrrrrrrrrrrr. Nedobrý. Já chtít maso!

Skřítek říct: „My nemáme maso! My tu jíme jen zeleninu!“ Já vystrčit hlavu z díra a vyskočit zpátky do voda. Á uvidět děti plavat k díra z já vyskočit. Já dostat se z hradu do síně kde mnoho lidí. Já koukat a vidět starý fousatý muž házet kytička a křičet. Já chtít ho praštit ale já najít Elanis. Já ptát se jí kde oni být a ona něco o turnaj, výuka, stávka, soutěže a dál. Ona hodně mluvit. Ona na zlobená. Já dostat od štará špinavá muž kytička. Já útect z hradu. Elanis běžet za já a zastavit. My sednout pod strom a já vyprávět. Já myslet že hrad zbláznit. Já nevím zda chtít zůstat. Já bát se šílená šedivá špinavá muž. Já nikdy nebát. Ale já bát fousatá muž.

2 komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.