Na návštěvě v GD

Úkol do Miss Slytherin

Bylo nebylo. Kdysi dávno byl založen Godrikův důl. O něco méně dávno si zde bradavičtí učitelé začali kupovat více či méně honosná sídla. A o několik pátků později mi byl svěřen úkol napsat článek Veřejná exkurze v GD. Začala jsem přemýšlet, ke komu bych mohla vlézt a zároveň by byl můj článek přitažlivým i pro čtenáře. A samozřejmě aby mi nehrozil kopanec do měkčí části těla od zuřivého profesora chránícího si své soukromí.

            Plnění magíků studentům umožňuje poznat své profesory i jinak než ze školních lavic. „Čaj o páté“ „Znalec čaje“ nabízí možnost navštívit profesora, který otevře svůj dům a nabídne občerstvení svým studentům nebo kolegům. Zábavná společnost se často schází u přívětivé profesorky Mintaky Orionis. Paní profesorka se na škole často vyskytuje v příhodnou denní dobu a nabízí šálek čaje každému, kdo zavítá do jejího domku. Občas mají někteří šťastlivci i možnost prohlédnout si její dům.

            Pro reportáž jsem požádala paní profesorku o speciální komentovanou prohlídku jejího domu a položila jí i několik otázek týkajících se života v Godrikově dole. Rozhovor si můžete přečíst na konci článku.

            Dům číslo 1 s názvem Venkovské sídlo se nachází na východním konci Godrikova dolu a patří mezi jedny z největších – prozatím zakoupených – v celé vesnici.


            V domě se nachází celkem 3 místnosti. Pro každou z nich našla profesorka Orionis jiné využití. První místnost slouží jako ložnice. Nachází se v ní postel a bílý krb. Stěny i  podlaha podlaha jsou sladěné do fialova.


Druhá slouží jako přijímací salón, je v ní umístěn samovar pro přípravu čaje, sedací souprava, vana pro osvěžující koupel a dominantou pokoje jsou velká zelená kachlová kamna.


Třetí místnost zatím není vybavena. Stěny jsou vytapetovány elegantními béžovými tapetami, se kterými dokonale ladí dřevěná podlaha.


A na závěr přepisuji slíbený rozhovor s profesorkou Mintakou Orionis o jejím sídle a životě v něm.

1. Podle čeho jste se rozhodovala o koupi domu? Záleželo na ceně, vzhledu nebo i něčem jiném?

Tak domek jsem si kupovala v době, kdy jsem měla spoustu peněz a na Příčné je neměla za co utratit. Takže mi tak nějak chyběla motivace cokoli dělat. Koupí domu se tento stav rapidně změnil, ale vůbec nelituji. Naopak! Domek jako takový jsem si vybírala podle čísla 1, velikosti a vzhledu samozřejmě. A Venkovská usedlost tak nějak odpovídá mé představě o bydlení.

2. Jste s domkem spokojená? Má  pro Vás vyhovující velikost?

Ano, spokojená jsem maximálně, i když by mohl mít lehce větší kapacitu, ale osm osob je maximum, takže nic lepšího jsem nemohla koupit.

3. Líbí se Vám nabídka nábytku a dalších doplňků a přijde Vám dostačující?

No, to je těžké. V mém případě se tak nějak nesetkává s mým vkusem a potřebami. Chybí mi třeba prachobyčejná toaleta atd. Ale chápu, že GD je záležitost pár osob, takže nabídku tak nějak akceptuji.

4. Zvládáte údržbu domu sama nebo vám pomáhají domácí skřítkové?

Skřítkové mi pomáhají velice, mám hned tři, ale občas si něco udělám i sama, baví mě to.

5. Ve Vaší zahradě přibyly nové stromy i sovinec, plánujete ještě nějaké novinky?

Do zahrady se mi toho už moc nevejde, takže zatím ne, ale samozřejmě záleží na nabídce. Například bych ráda včelí úl.

6. Jaké máte vztahy se sousedy? Pokud to není tajné, máte nějaké společné akce, například pikniky, šachové duely?

Idylické. To znamená: nevídáme se. 😀 A i kdyby, tak blízko bydlí Elle a manželé Reninovi, takže samá lepší společnost. A koneckonců Filius bydlí také nedaleko.

7. Měla jste již nějaký konflikt se studentem nebo kolegou, který přišel na návštěvu?

Ne, neměla. Obvykle si návštěvy zvu sama, takže bych si nepozvala někoho, o koho nestojím.

8. Jste častěji ve svém domě nebo na hradě? K přesunu používáte prášku Letax?

Na hradě. Mám spoustu výuky. Tedy přes školní rok. Teď o prázdninách ale lenoším úplně mimo kouzelnický svět. A z GD se přesouvám různě, za hezkého počasí i na koštěti.

Pro Miss Slytherin

XXX