Věštíme, pršíme aneb jak bude tento týden?

Studuji letos předmět Věštění, proto jsem se rozhodla získané teoretické znalosti využít v praxi a zodpovědět vám, jak bude tento týden. Aneb kam se na mě hrabe rosnička.

Budu používat metodu věštění z knihy. To znamená, že položím otázku, otevřu náhodou knihu a podle odpovědi na náhodně zvolené stránce vyvěštím, jaké budeme mít v Bradavicích počasí.

Takže jdeme na to.

Má čarovná ruka zvolila knihu Světy bez hranic od Bertila Mårtenssona. Mimochodem určitě doporučuji k přečtení.

Tedy začneme položením otázek, na kterém budeme hledat odpovědi.

1. Bude v pondělí sněžit?

—– Co má udělat, aby se ze sna stala skutečnost?—–

Jistě už mnoho z bradavických studentů netrpělivě vyhlíží první sněhové vločky, je tedy pravděpodobné, že v pondělí nás čeká alespoň pár bílých sněhových peříček. Nasaďte kulichy a běžte je vyhlížet!

2. Budou v úterý padat trakaře?

—– Mráz mu přeběhl po zádech. —–

Tak to je ovšem špatná zpráva. Někdo by měl informovat ošetřovnu. V úterý doporučuji nevycházet z hradu, je téměř jisté, že by vám mohl přistát na hlavě trakař, a to není příjemná věc, věřte mi.

3. Čeká nás ve středu tropická bouře?

—– „Dva pocestní, kteří hledají úkryt před nepohodou, „ odpověděl Carli. —–

V úterý tedy můžeme očekávat pořádný slejvák. Ovšem déšť bude tropicky teplý, proto kdo bude mít zájem, honem do plavek a večer už se nemusíte koupat.

4. Přijdou ve čtvrtek přívalové deště?

—– Vzpomínky vyblednou, jako vybledly vždycky. —–

Tentokrát mám pro vás dobré zprávy, ve čtvrtek nás přívalové deště nečekají, nějaký menší deštík nás však zaskočit může. Tím se však neznepokojujte a snažte si užít příjemný podzimní den třeba procházkou k Hannibalovu jezeru.

5. Bude se na nás v pátek smát slunce?

—– Bytost na druhé straně zrcadla si ho výsměšně prohlížela a pochopitelně neodpověděla. —–

Tak zde si nejsem příliš jistá? Uvítám vaše názory na výklad v diskuzi. Podle mě na nás bude slunce koukat zpoza mraků a vyleze jen, aby vyplázlo jazyk a hned se zase schovalo. Kdykoli tedy vyleze, vyplázněte na něj jazyk také, ať vidí, že my se nedáme!

6. Budou v sobotu padat galeony?

—– Náhle Baalim odložil štětec a promluvil: „Pojď sem!“—–

Sobotní počasí je tedy na nás. Doporučuji kouzelné zaříkání: Galeone, galeone, ať vás z nebe stovka spadne. Nezůstávejte v sobotu zalezlí v hradě, běžte ven a váš váček s penězi bude o něco těžší.

Druhý výklad je pak méně nenáročný. Heslo „Komu se nelení, tomu se zelení“ může také odpovědí na otázku věštění. Využijte volný den, udělejte pár soutěží a staňte se Mamonářem!

7. Bude v neděli venku čekat Mrazík?

—– Ale mně řekl, že mě sem pošlou navždycky. —–

Vzhledem k posledním chladným dnům se obávám, že se vám můj výklad nebude zamlouvat. Vypadá to, že Mrazík jinak řečený Děda Mráz či Morozko se u našeho hradu bude chtít usadit natrvalo. Doufám, že s tím pan ředitel něco udělá a my nebudeme muset až do konce svých studentkých let žít v příšerné zimě. Aneb jak by řekl klasik: Jó, doba ledová je holt doba ledová.

Krásný týden a slunce v duši

Aerith Rigel 

2 komentáře

  1. +kouká na nebe+ Ty trakaře nějak nevidím, už by se mi nějaký nový šiknul ;D

Komentáře jsou uzavřeny.