Školní knihovna

Jednou jsem se tak nějak flákala po hradě a tak jsem zašla do školní knihovny. Některé knížky jsem si sice přečetla – to kvůli magíkovi, ale mám pocit, že je v knihovně hodně málo knížek, ze kterých by se daly čerpat informace, potřebné do vypracování úkolů. Tak vám přemýšlím, jestli je to proto, že je málo autorů, nebo že knížky po nocích požírají škrkny, nebo snad škola nemá dostatek financí na nákup knih. Říkám si…kde má tedy jeden hledat informace? Pořád se ptát spolužáků už za chvíli leze na nervy samotnému tazateli a což teprve těm, kteří odpovídají na stále stejné otázky.

Zeptala jsem se na názor spolužáků z ostatních kolejí.

Moje otázka:
Chybí ti ve školní knihovně knihy, ze kterých je čerpáno pro výklady a ze kterých bys mohl(a) čerpat inspiraci k vypracování úkolů? Nebo si myslíš, že by takové knihy způsobily, že by studenti zlenivěli a úkoly by pro ně byly příliš snadné k vypracování?

Bilkis Blight – Nebelvír: Já osobně moc do knihovny nechodím, alespoň ne kvůli výuce. Nemám předměty, u nichž by to bylo nutné, a když o tom tak přemýšlím, asi jsem nikdy neměla žádný předmět, který by pravidelné návštěvy knihovny vyžadoval, takže jsem o tomhle nikdy moc nepřemýšlela. Ale myslím, že určitě existují předměty, u kterých by se knihy v knihovně hodily. Zase na druhou stranu, nemůžeme mít všechno. A jsem si jistá, že by úkoly, které by se daly splnit jen s pomocí knih v knihovně, brzy pro profesory znamenaly čtení stále těch samých věcí. Neznamená to, že by studenti zlenivěli, jen by asi nezbylo tolik prostoru pro fantazii a to by byla škoda. Jak pro nás studenty tak pro profesory – výuka by prostě nebyla tolik o vymýšlení a vlastní vyspělosti a fantazii jako spíš o schopnostech hledat. Neříkám, že by nebylo dobré, kdyby se našly předměty, které by si daly za úkol naučit lidi hlubšímu porozumění textu, ale od toho jsou i výklady. Takže nevím, na jednu stranu by mi to přišlo prospěšné, na druhou stranu to trošku postrádá smysl.

Brianag Mac Coileáin – Havraspár: Mě samotné by se to samozřejmě líbilo, jelikož i já často hledám nějakou tu inspiraci nebo slovo, kterým bych měla začít. Neříkám, že by to měl být každý předmět, ale u některých by se to velice hodilo, např. u těch o historii a různých předmětech, u kterých potřebujeme přemýšlet a nikde se to nedá najít, nedokážu uvést konkrétní příklad. Myslím si, že by to nezpůsobovalo lenost, spíše by to více obohacovalo vyplnění domácího úkolu a více by se to shodovalo se zadáním.

Andrew Uroboros – Mrzimor: Já bych řekl, že je tam málo knih s kouzelnickou tématikou, takže se studenti beztak nemají čeho chytit. Navíc jsou jen po jednom exempláři, takže když si někdo něco půjčí, ti ostatní jen utřou … ;o)
Takže ANO, chybí mi víc knih v knihovně.

Marguerita Laux – Zmijozel: Já mám ráda úkoly, na které mi stačí moje hlava a vlastní fantazie, takže mi ve školní knihovně takovéto knihy nechybí. Co bych v knihovně uvítala, by bylo více knížek s dělbou studentů, fialových a obyvatel.
Nemyslím si, že by díky tomu byli úkoly snadnějšími. Takovéto publikace, kdyby se to stalo skutečností, by museli být k nahlédnutí každému volně, jako jsou výklady v knihovně ve scriptorium a zdarma.

Zdá se, že nebude jednoduché shrnout celou tuhle věc, a tak si počkejte na chystanou druhou část článku, kde se budu vyptávat profesorstva.

Darkness deStination 

2 komentáře

  1. Děkuji, každý den se chodím koukat, jestli někdo napsal komentář 🙂
    Darkness

Komentáře jsou uzavřeny.