Famfrpál nadruhou aneb trénink a píle = sbohem Nebelvíre!

První a nejdůležitější zápas sezóny. Zmijozel vs. Nebelvír. Všichni byli napjatí, všichni věděli, že zde se právě rozhodne o osudech dvou nejsilnějších kolejních týmů…

V sobotu 12.11 v před devátou hodinou všichni netrpělivě očekávali otevření brány na hřiště, aby se mohli pustit do utkání. V devět jak zelení, tak i červení ihned vystartovali na košťatech vzhůru a už se střílelo do branek, už se sráželi hráči z košťat.

Nebudeme si nic nalhávat, byl to tvrdý souboj. Každý tým měl nespočetně mnoho náhradníků, tudíž ke vzájemné smůle nebyl nikdo oslaben.

Kapitánky trpělivě dávaly rozkazy, přemýšlely dva kroky dopředu, nenechaly sebe a svůj tým zahanbit, všichni předvedli bravurní výkon, byl to jeden z nejlepších zápasů, co jsem kdy zažila.

Rozkazy padaly téměř pořád, hráči se vyměňovali bleskově, však ani na srandu se při souboji nezapomnělo.

Celou dobu bylo skóre vyrovnáno, většinou se lišilo s rozdílem deseti až dvaceti bodů, ale postupně se začaly karty obracet na stranu Zmijozelu. Ale pořád tu byla naděje, že Nebelvír vyhraje, pokud získá 150 bodů navíc.

Po hodině byla vypuštěna Zlatonka a napětí, které do té doby převládalo, ještě zesílilo. Za Zmijozel hrála na postu chytače Cerridwen Lowra Antares a za Nebelvír Kate Resea. Obě do hry vložily všechno, snažili se, co to jen šlo. Však vyhrát mohl jen jeden tým…

Zezačátku Zlatonka nebyla v dohledu, ale po necelé hodině se vše změnilo. Po 45ti minutách hry s malým zlatým míčkem všechno skončilo díky naší skvělé zmijozelské chytačce. Cerridwen chytla Zlatonku Kate přímo před nosem.

Prvních pár vteřin, když naskočil  v Síni pohár, všichni byli zmatení, nikdo pořádně nevěděl, kdo vyhrál. Až pak najednou to všem došlo. ZMIJOZEL!

Všechny zelené zahřálo u srdce a ačkoliv to červené zamrzelo, přiznali se, že to byl jeden z nejhezčích zápasů vůbec. A tak skŕe skončilo 490 : 220 pro háďata.

U nás jsme oslavovali dloouho a dloouho, nikdo nemohl uvěřit, že jsme opravdu vyhráli! Konečně se na naši kolej usmálo po dlouhé době štěstí, tak jsme v komnatě uspořádali večírek, jehož součástí bylo společné foto hlavních hráčů, kteří se na vítězství podíleli nejvíce. Já věřím, že tento zápas budu mít v paměti dlouho, byl to příjemný zážitek. Děkuji, červení, za skvělou hru! =)

Pro Hadího krále, NaSaŠí Jackson

2 komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.