Zmijozelská hudba

Taky to znáte, že slyšíte písničku a říkáte si, jak v tom slyšíte naprosto j-a-s-n-ě vaší kolej…?

Mně docela často. A kupodivu nejen ve stylech, které si ke Zmijozelu umím představit. Jistě, jistě, metal, rock (i když třeba takový art rock bychom asi přenechali jiným kolejím…), ale i různá psychohudba nebo industriální opulentní skladby… Ale občas zaslechnu zcela jasnou myšlenku i v něčem úplně jiném.

Samostatnou kapitolou jsou pak různé kolejní „hymny“, které byly vytvořené nejrůznějšími lidmi. Tam už pak člověk jen pobaveně a odevzdaně vrtí hlavou, zatímco hledá, kde by tu písničku sehnal, protože ji nutně potřebuje.

V případě Zmijozelu jde hned o dvě skladby, které bych si v jejich originálním (mudlovském) znění nikdy v životě dobrovolně nepouštěla…

A má o několik stupňů oblíbenější:

Když se pak přistihnete broukat si jejich text, jelikož zejména ta druhá je nakažlivá (nebo alespoň v mém případě byla), jste už ztraceni. Vážně.

Další takovou „skupinou“ jsou písničky, ve kterých se zmiňují kolejní zvířata a tak podobně… Pokud se to ještě textově strefí do koleje, tak už to dosáhne úplné „dokonalosti“… Za všechny můžu zmínit třeba Wake The Snake od finské skupiny Lordi (a ano, jistěže to není čistě mudlovská kapela!):

Zmijozelské, že? Mi stačí vždycky jenom slyšet začátek „Slither into…“ na to, abych se zeleně naladila.

Pochopitelně bych tak mohla pokračovat až donekonečna… Však kolik písniček jenom existuje!

Abych to ale nějak zakončila, tak i bez textu mi totálně zmijozelská přijde tato metalová verze jedné moc pěkné instrumentální skladby… Což o to, ona i sama o sobě ta skladba je taková „dost do zelena“, že ano. Ale v tomhle spojení už je to tutové:

Je dost možné, že to už byla jenom otázka vkusu… Ale je to prostě úžasné a musela jsem se o to podělit. ;D

Každý zelený má zcela jistě „ty svoje“ a to je jenom dobře.

Budu ráda, když se podělíte o další zmijozelské skvosty v komentářích. 😉 Ať už budou z jakéhokoliv soudku zelené a ještě zelenější.

Ať žije „naše“ (vaše =)) hudba! =)

1 komentář

Komentáře jsou uzavřeny.