Zvídavé otázky nováčků I.

Ssdravím Váss, zelené i nezelené obyvatelsstvo Hradu! Jssem Anassstázie, šššéfredaktorka tohoto časssopisssu.

Anastázie: Jissstě jsste ssi vššimli, že v posslední době je Hrad plný nových tváří. Já a moji podřízení, to jssou otravný koucourek Maguár, bráššška SSSebík, bručoun Dráček a tři nemožně ukvákané žáby, jsssme ony nové tváře požádali (Ferdinandvíproč vypadali tak vyssstrašeně!), zda mají nějaké otázky ohledně Zmijozelu. Někteří odvážní chlapci a odvážné dívky toto udělali a MY (pod mým velením) přinášššíme sssérii článků, v nichž ssse nováčci doví odpovědi na sssvé otázky.

Vítejte u prvního z nich!

Dráček: Pfff, nadutá hadice promluvila, tadá! Prý bručoun, pche.

Ten nápad byl pochopitelně můj a byl skvělý, ty lemry by se akorát umlátily po další snídani. A mně nedopřejou ani jednu žábu! Obzvláště ty redakční by si sežrání zasloužily…

Z vašich otázek vždycky vybereme jenom pár. A, co je důležité, můžete se stále ptát! Já nováčky nemusím, mám rád jenom ty zelené, ti mají styl. Reprezentovat Zmijozel je ale důležité, tak vzhůru k odpovědím!

Maguár:…Co tohle jako je? Proč mi to bylo utajeno? To se mi vůbec nelíbí. Počkejte, až vás potkám v redakci. Já vás zkoušu, že jste to ještě neviděli! Zachytil jsem to těsně před vydáním, jinak by mohl vzniknout článek, do kterého můj perfektní drápek nemohl být zaražen a… vždyť tohle bylo celé můj nápad, kdo jiný by měl tak úžasný nápad, zajistit nováčkům trochu informací o Zmijozelu? Nováčci potřebují být informováni.

1) Jak se každý rok vypořádáváte s názorem nováčků (většinou daný HP knihami), že Zmijozelští jsou „ti zlí“?

Anastázie: My nejsssme zlí! Jen já občass ssbaštím nějakého losssosssa, co se loudá pozdě v noci do ložnice, ale jinak jsssme úplně neššškodní! Nováčci to větššinou poznají. A když ne, tak u násss ssstejně nemají co dělat!

Dráček: Jsme na to svým způsobem pyšní. Alespoň k nám nechtějí žádné slabší povahy. Horší jsou nenováčci, co o naší koleji roznášejí lži, polopravdy a pomluvy, s těmi se vypořádává těžko a pak mě mrzí, že mám zakázáno sežehovat lidi. A takoví lidi jsou daleko zlejší než všichni Zmijozelští dohromady. Jakože fakt. Lidi koušou jenom ti bazilišci. Zbytek jen výjimečně.

Maguár: Byť teď, jako šéfredaktor, moc nemusím své redaktory za to, že realizují můj nápad a nedali mi vědět, stejně s nimi musím souhlasit. Nováček, který si myslí, že jsme zlí a nepřátelští na základě několika nepodstatných faktů, si nezaslouží ani jeden můj pohled… Jsme vlastně hodní!… Na ty, co si to zaslouží! Mrau!

2) Měla bych dotaz na Dráčka. Kdo patří podle tebe mezi pět nejvýznamnějších studentů Zmijozelu? Mám na mysli z originálního Harry Potter světa.

Dráček: Z origoš HP světa? Tam jich zas tolik nebude. Rowla ze Zmijáku udělala skupinu pološílených tupců nebo kompletně vyšinutých magorů – nebo pitomých zbabělců. Výjimek bylo – dle tradičního kánonu – fakt málo. Přitom cílevědomost, vychytralost, individualita a další věci jsou tak skvělé vlastnosti! První by byl nejspíš Severus Snape, když teda škrtneme tu naprosto pitomou kapitolu Princovo tajemství, to bylo od Rowly fakt trapné vykrádat fanfiction. Vlastně celý sedmý díl by se měl škrtnout. Pak určitě Salazar sám, i když to nebyl tak docela student, že, to musel být skvělý čaroděj – a historii píší „ti, co vyhráli“, takže je jasné, že z dějin napsaných ostatními se nedozvíme, jak moc skvělý byl. Merlin byl určitě taky mezi těmi pěti, jeho moc byla velká a do Zmijozelu také chodil. A jeho vliv na mýty o čarodějnictví je nepopiratelně velký. Tom Raddle byl také významný, i když trochu jiným způsobem. Rozhodně bych se na něj neodvolával jako na příkladného studenta Zmijozelu. Pátý mě nenapadá. Asi nějaký Black nebo Malfoy, spíše z historických, případně i tedy z těch prezentovaných v knihách, ale v jiné verzi než od Rowly, ta jejich charakteristiku totiž fakt totálně zničila.

3) Chci se zeptat Anastázie a Sebastiana. Který z vás dvou je kápo a ten budoucí Hadí král?

Anastázie: Sssamozřejmě já, Anassstázie! Je načasse mít nějakou královnu a já jsssem na vládnutí jako sstvořená!

Sebastian: Ccc, no dovol, Ssstázi, abych se zasssmál! Ty a královna? Hodíššš ssse leda na leššštení mých šššupin!

Milí čtenáři, té jedovaté hadice si nevšššímejte, Králem budu sssamozřejmě já!

Anastázie: Ale mí nejmilejššší čtěnáři, Sssebík to ješšště nepochopil, já budu královna, a basssta!

Dráček: Jen se porvěte, nafučenci.

Maguár: Si buďte budoucí Hadí král. JÁ ale budu budoucí šéfredaktor Hadího krále! A to je víc!

4) Organizujete nějaké kolejní akce?

Anastázie: Sssamozřejmě. Kašššdý rok je vnitrokolejní sssoutěž, za kterou jsssou ssskvělé odměny a hlavně má a Sssebíkova pochvala, ale ta moje má sssamozřejmě mnohem větší váhu! U násss sse nudím jenom tehdy, když mě Maguár zamkne v příssstěnku na košššťata. (Drzoun jeden!)

Dráček: Teď tam zrovna zavřel žáby. Haha. Patří jim to. Kolejních akcí je spousta, záleží na tom, komu se chce co organizovat a jestli je pro koho. Vnitrokolejka je zábavná, další akce se ve školním roce obvykle taky dotýkají bodů. Když chceme pohár, žeano. Jinak jsou i spontánní akce, které prostě někoho napadnou a ty jsou také moc fajn. Teď o prázdninách je něco málo, někdy je potřeba odpočívat. Ale máme tradiční soutěž, která měla nucenou pauzu a vrátila se teď. Tradiční naší!

Maguár: Já mám rád kolejní akce! Baví mě pozorovat studentíky, jak se předhánějí a taky mi občas podstrčí nějakou mňamku, že bych třeba mohl někam někoho zavřít, nějakého jejich soupeře, hehe. Ale to já nedělám, samozřejmě… 

5) Pořádají se ve vaší koleji párty nebo tak?

Anastázie: Ano! Nedávno jsssme ssslavili pohár a občasss (na můj vkusss příliššš málo!) večírky na počesssst mě, nebo Sssebíka a děduly Ferdinanda.

Dráček: Občas něco je. Vzhledem k tomu, že mají ale tradičně nízkou návštěvnost, není moc touhy je organizovat pro stále stejných pět lidí. To může být výzva pro nováčky (a nejen pro ně) – když na večírky budete chodit, bude jich určitě víc. Rozhodně ale jsou u významných událostí – začátek roku, konec roku, svátek Ferdinanda, Salazarnálie, vyhlášení různých soutěží a tak.

~~~~:>

Anastázie: To byla první čássst našššich „Zvídavých otázek nováčků“.  Děkuji Vám, odvážní nováčci, za tu sssmělossst při ptaní,  a vůbec ssse nebojte kontaktovat kohokoli z naššší koleje, kdybysste měli nějaké dalššší dotazy! Všššak oni mi je rádi předají a naššše redakce zodpoví, jak nejlépe bude umět. A Vy, ossstřílení hradní mazáci jen sss chutí vzpomínejte na sssvé lossossí časssy a poučte ssse také z mých moudrých odpovědí.

Tešššte se na dalššší díl!

VIVAT ANASSSTÁZIE! Dráček: Dovolte, abych se zasmál. Haha. No ale na další vydání se určitě těšte, budu vám zase odpovídat! Doufejme, že tahle otrapa nebude mít tentokrát čas. Muhe. A jen se ptejte dál, zejména mě. A mě. A nezapomeňte na mě. Jsem jediný kompetentní, ti ostatní mě ruší svým jucháním. Užívejte dál léta a vy budoucí zelení neumřete vedrem!

A jestli sis myslela, že to stihneš vydat, než to uvidím, tak jsi měla smůlu!

Maguár: Další vydání bude celý moje, abyste věděli! Našel jsem tohle, jste dva a nezvládli jste to ani jeden pořádně ukrýt. To je teda! Počkejte, v žádném případě..

1 komentář

 1. Elanis Aelana Roselfová
  8. 8. 2013 (18:50)

  🙂 pěkně to tu vedete koukám…
  mimo to sice nejsem nováček ale měla bych otázku, která některé nováčky určitě také děsí.
  "Jak se vám líbí ostatní členové koleje?"
  Usmažení, uvaření, naporcovaní či syroví?

Komentáře jsou uzavřeny.