Z deníku bodohrotičky – termín čtvrtý

Čtvrtý termín. Konec prvního pololetí, téměř polovina roku za námi, druhá nás ale čeká. Začíná famfrpálová sezóna, začíná Sedmiboj, aspoň pro ty Sedmibojaře, kteří ještě do arény nevkročili. A já začínám panikařit.

Pondělí, 17. 3.
Semináře zklamaly (čti: je to hrůza!). Člověk se ještě rozespalý připotácí na Hog s tím, že prostě o půlnoci tu hřadovat nemůže, a ony na něj vykouknou dva semináře a zbytek je plný nebo už vystudovaný? Jako fakt? Slovník nebo prostírání… Snad se najde dobrá duše ochotná něco dovypsat, jinak nevím, co s tím.

Úterý, 18. 3.
Včera jsem sebou nakonec plácla na prostírání, dneska přibyl nový seminář ohledně knihovny a o chvíli později byl plný, naštěstí jsem ho ale chytla. A protože se do slovníku nikdo nežene, tak v případě nouze nejvyšší budu muset i na něj.

Před čtvrtou odpolední hodinou se do arény vrhla i poslední Sedmibojařka, Maia, po jejím výkonu už bylo úplně jasné pořadí.

Středa, 19. 3.
Druhý díl kreslící soutěže, kdy máme páchat ilustrace do knih. Rozhodla jsem se, že nemám ráda kouzelné tvory, protože se rádi nedaří.

Čtvrtek, 20. 3.
Srpcová hádací soutěž! To tady dlouho nebylo, konečně jedna z dalších možností výdělku, kde nemůžu chtít body! A jedna s popisem nebo básničkou, kdy mě výjimečně pozdravila múza a poslala mi básničku, u které je možné získat vyšší odměnu, než za psaní.

Pátek, 21. 3.
První famfrpálový trénink letošního roku, mám z něj hned několik poznatků.

Zaprvé: máme schopné nováčky, kteří brání i zkušené hráče.

Zadruhé: já jsem neschopná.

Zatřetí: nebudu psát úkoly a vyhlížet volné předměty ve chvíli, kdy jsem na koštěti, jinak mi ta místa někdo určitě zasedne (jak se stalo), protože na sobě nebudu mít celou uniformu a úkoly budou ukázka toho, jak by vypadat neměly.

A semináře doplněny, i bez slovníku jsem nakonec pochytala maximální tři.

Sobota, 22. 3.
Blíží se mazání, jak upozorňuje vývěska hradu. Dobro i zlo v jednom, protože z kolejí sice budou smazáni všichni mínusoví studenti a lemry (jisté nebelvírské studentce se omlouvám, ale jinak je slušně nazvat nedokážu), zároveň ale náhle klesnou počty lidí v jednotlivých kolejích, takže ze sedmdesáti lidí najednou je třeba padesát.

A taky byla lahůdka soutěž „Já jsem soudce I.“, kdy jsme měli rozhodnout, kdo je z dvojice od nás z koleje lepší a obhájit svůj názor. Bylo docela složitý už jenom rozhodnout, koho mám radši z dvojice Ein a Suší…

Neděle, 23. 3. 
Byly oficiálně vyhlášeny výsledky prvního praktického úkolu Sedmiboje, nejvíc zazářili modří studenti, hned dva z nich oxidují na prvních třech místech, doplňuje je první červený. Od nás byla nejlepší Ein na šestém, v těsném závěsu za ní Keša a na místě devátém pak Maia.

A ode dneška mají ostatní hradní smrtelníci možnost vyzkoušet si první praktický úkol v aréně.

Pondělí, 24. 3.
Vrátila se má oblíbená tipovací soutěž „Nitrozpyt“, kdy jsme měli možnost hádat, co napíše většina lidí do vypracování u různých okruhů, naštěstí na srpce.

A obdivuju toho chudáka, ten mechanický hlas, co hlásí, kdo vstoupil do arény, protože během dneška a včerejška se musel docela uhlásit, protože úkol si zkoušelo dost lidí.

Úterý, 25. 3.
Další famfrpál, tentokrát večerní, na kterém jsem se mihla. A pátá úroveň pořád v nedohlednu…

Středa, 26. 3.
Protože se na novém famfrpálu stále najde spousta chyb, svolal pan Ronald na plácek za hradem online konkláve, kde se začalo s obnošováním kolejních předmětů, až pak se začalo debatovat a odhalovat, co nás při famfrpálu čeká a nemine, případně co se zavedlo a nikdo ještě neodhalil, případně netušil, co to vlastně je (např. úhýbání potloukům).

Čtvrtek, 27. 3.

Před koncotermínovou panikou jsem se ještě vrhla do arény ozkoušet, o co jsem přišla a co jsem mohla zkoušet jako jedna z dvanácti sebevrahů. Básničky a lovení nepořádku teda nic moc, nejdřív jsem na to zírala a až pak mi došlo, co se po mně vlastně chce. A na to, že jsem se zasekla jenom na jednom, kdy mi nedošlo, že dotyčný bordel můžu vylovit víckrát, jsem nedopadla až tak špatně… Akorát je škoda, že nemáme jako posledně možnost odeslat v rámci soutěží kreativní úkol, protože když už jsme dostali zadání, tak je to celkem hloupé, zvlášť když mám nápad.

Pátek, 28. 3.
Začínám panikařit.

Sobota, 29. 3.
Madam Gvendolin vyhlásila první kreativní úkol, kdy nejlepší práce byly podle poroty ty od nebelvírského Kouheie a od havraspárské Mad. Pak ještě oznámila, že si úkol zkusilo 120 dobrovolníků, přičemž úkol dokončilo 111 z nich. A od půlnoci se Sedmibojaři mohou pustit do druhého úkolu.

Neděle, 30. 3.
Všechna NKÚčka v profilu, úkoly i omluvy odeslány, soutěže pro dnešek hotovy. Házím nohy nahoru a doufám ve větší počet seminářů do začátku dalšího pololetí.