Duše Hadího krále

Když se řekne duše Hadího krále, tak si představím duši právě tohoto časopisu. Tu duši formovali všichni předchozí nejen šéfredaktoři, ale také samotní redaktoři. Vůbec obecně duše časopisu je podle mě něco, co nějak působí na čtenáře a právě to působí na jejich pocit, jaký z časopisu mají. Působí na ně časopis rozverně nebo vážně? Důvěryhodně nebo naopak? Do toho všeho fušuje právě duše toho daného časopisu, která je tvořena redaktory a šéfredaktory, kteří se na náplni časopisu podílejí.

Konkrétně duše Hadího krále je taková… Svá. Je zvláštní a řekla bych i neobvyklá a ne každý ji může plně pochopit. Samozřejmě, duše vysílá stále stejné vlny, ale každý člověk je vnímá jinak. Já z duše Hadího krále nikdy neměla nějaký upjatý pocit. Poblíž jeho duše mi vždycky bylo dobře a připadala jsem si, že čtu něco speciálního, co nebylo vytvořeno, aby se líbilo masám, ale převážně tak, aby se to líbilo lidem ze Zmijozelu a případně i ostatním, kteří si nepravidelně rádi přečtou něco zajímavého.

Co se týče té nepravidelnosti vydávání, tak to má na duši rozhodně velký vliv! I duše pak bude nepravidelná. Bude se různě tvarovat a přizpůsobovat. Je otevřená všemu novému a jinému, nemá žádný specifický tvar, což je právě pro ni to speciální. Nikdy nebude stejná, stejně tak jako nikdy nemůžeme u Hadího krále dopředu říci, kolik článků (a jestli vůbec nějaké) tam vyjde příští měsíc.

Na duši mají vliv i články samotné. Hlavně tedy jejich obsah. Docela často chodím kolem vchodu do zmijozelské společenské místnosti a dost často odtamtud slyším hlas sl. Žáby, který je doplněný kvákáním žab a rozčiluje se nad tím, že nějaký zelený prvák se rozhodl stát redaktorem tak, že jen okopíruje nápad z jiného časopisu… Myslím, že články Hadího krále se snaží být jedinečné a snaží se nebýt stejné jako u ostatních časopisů. Pokud jde o vyjádření názorů, tak z těch je Hadí král vždy nadšen! Duše Hadího krále je vždy otevřená novým nápadům a myšlenkám a neotřelým názorům – i kdyby to mělo rozpoutat válku na hradě! =D

Pro Hadího Krále ze svých archivů CKÚ uvolnila
Tydynka Flyová