Jak zůstat anonymní

Chcete dělat všechny (nebo alespoň většinu) soutěže na body, aby z toho kolej něco měla, ale ty, kde se musíte fotit vy sami, vám nejsou moc po chuti? Hadí král přináší několik tipů, jak splnit zadání a zároveň pořád zůstat skryt za postavičkou!

Poslední dobou se na škole začíná rozmáhat trend soutěží, kde musíme vyfotit sami sebe. Není to zrovna nejvhodnější typ úkolu na škole, kde všichni vystupujeme jako naše postavičky a mnozí by rádi zůstali v anonymitě, ale protože jsou tyto soutěže na body, tak je buď dotyčný se sebezapřením nebo kritikou rodičů udělá, nebo se na ně vykašle, čímž však připraví svou kolej o cenné body, více se tomu věnovala Barb v Denním věštci. Jak z toho ven? Možností je hned několik, až na jednu jsou všechny ozkoušené a prošly mi (některé fotky jsou jen ilustrační, některé jsou opravdu z nějaké soutěže).

Možnost první: Zakrýt si obličej fotící krabičkou/démonkem

V případě soutěží, kde se máme namaskovat jako mudlové a následně se v převleku vyfotit, se dá udělat úplně jednoduchá věc, která je přímo dovolená v zadání, a to zakrýt si obličej. Když se takhle zvěčňujete sami, tak si prostě stačí stoupnout před zrcadlo a mobil nebo jinou fotící krabičku si naaranžujete před obličej. Pokud vás fotí někdo jiný, tak není špatné, když to je někdo, kdo Hog chápe, případně z něj sám je, když se vyfotíte navzájem, tak se zabijí dvě mouchy jednou ranou.

Možnost druhá: Odvrátit hlavu

Pokud chcete experimentovat s touto možností, tak ji doporučuju zejména lidem s delšími vlasy (ty se mimo jiné taky dají hodit do obličeje tak, že budete vypadat jako Samara z Kruhu), vypadá to daleko líp. Pokud vás fotí někdo jiný, tak je to asi to nejjednodušší řešení, horší to je, když se potřebujete zachytit sami, to je občas docela oříšek, zatím jsem nepřišla na to, jak udělat tak, abyste viděli, jak se vám poslední fotka povedla, ale zároveň tam nebyl vidět obličej. Ale pracuju na nějakém vylepšení.

Možnost třetí: Udělat si masku

Tento způsob je také vzatý přímo z jednoho zadání. Maska je vlastně naprosto super věc (pokud to není taková ta papírová na jedno použití, ta není zrovna nejestetičnější), protože není těžká na výrobu a hodně vydrží, alespoň ta moje sádrová, kterou mi sice musel udělat někdo druhý, sama jsem si na obličej nedokázala napatlat sádrové proužky, aby to drželo a bylo všude (aspoň jeden dýchací otvor je ale fajn nechat volný – mně se osvědčil nos), od té doby ji však můžu vesele používat. Když se udělá dost pevná, tak na ní jde malovat temperami, aniž by se poškodila, a při další takové soutěži opět přemalovat. Sice tam lze poznat vaše rysy, ale ruku na srdce, kdybyste mě potkali na ulici, poznáte mě na základě mého maskování na kočičí párty? A ještě můžu doporučit udělat dvě dírky na gumičku, aby držela, kde má. Já je tam nemám a docela mi padá.

Možnost čtvrtá: Zacedulkovat se

Někde je potřeba zachytit sebe sama a ještě cedulku. Ano, i takové soutěže tady byly. To je prostě nejlepší dát si cedulku před obličej, ať už úplně zakrýt, nebo jenom částečně, a pak vyfotit ten zbytek obličeje, co je vidět. Jednak to dobře schovává identitu (pokud si ji uděláte větší než já nebo ji dáte trochu výš), jednak to je i pohodlné, protože cedulka ani text nemusí být tak ohromné, aby byly k přečtení. Na tohle se dobře hodí taková ta přední kamera u démonků, protože stejně nepotřebujete vyfotit nic víc než hlavu s cedulkou a něco málo za sebou, aby to vypadalo, že jste, kde jste. Já tehdy byla v parku a podle mě je to z toho zelena s trochou fantazie poznat.

Možnost pátá: Pohrát si s počítačem

Víte, jak vypadají mudlové, kteří nechtějí mít svou tvář v televizi? Mají ji buď rozkostičkovanou, úplně rozmazanou, „vylepšenou“ takovým tím černým proužkem přes oči, případně ji do objektivu nestrkají vůbec. Všechno tohle můžete snadno spáchat sami (až na poslední věc, na kterou není potřeba nic spešl) s nějakým programem na úpravu fotek, někde si můžete hlavu uříznout, jinde rozmazat, že místo ní budete mít jenom neurčitý flek, udělat z ní spoustu kostiček, anebo to hodit do malování a to, co nechcete zveřejňovat, zamalovat nějakou krásnou barvou. Třeba vaší koleje, jako jsem to udělala já.

Možnost šestá: Prohrábnout rodinné album

To jsem sice zatím nikdy nezkoušela, ale v případě nedávné soutěže, kdy jsme si měli vyfotit obličej kvůli srovnání, jak se liší od kresby, jsem byla v pokušení vzít nějakou fotku, kde jsem byla mladší a vypadala trochu jinak. Asi by mě podle toho nikdo nepoznal a hlavně tohle se nijak jinak obejít nedalo. Prostě si přímo vyfotit obličej tak, aby byl rozeznatelný, mi přišlo jako trochu moc. A čistě teoreticky si myslím, že kdybych opravdu poslala nějakou starší fotku, tak jak by se dalo poznat, že to není aktuální? Já být profesorem, tak bych se po něčem takovém teda určitě nepídila. Na druhou stranu bych ale takové soutěže asi ani nevypisovala. Alespoň ne na body.