Nová studentka pátého ročníku

Zmijozelskou společenskou místností otřásá jeden z největších skandálů posledních několika měsíců, ne-li let. Situace dosud nevídaná, která spatřila světlo světa teprve pár minut po začátku závěrečné slavnosti Léta 2016. Chcete vědět, co se stalo? Čtěte dál!

Psala se středa 22. června a Velká síň praskala ve švech. Na slavnostní předávání řádů a ocenění se přišli podívat studenti všech čtyř kolejí včetně velké části profesorského sboru. Hned na začátek slavnosti se však stalo něco, co všem vyrazilo dech. Při předávání řádů zakladatelů kolejí totiž vyšla najevo jedna novinka, která zastínila zbytek slavnosti – dříve nebelvírská Theresa Brendi mění barvu i kolej a stěhuje se z příliš vysoké věže do chladného a tichého sklepení!

Na tu počest jí byly uděleny hned dva řády. Nejprve dostala Godrikův za své zásluhy a práci, již v Nebelvíru za ty roky odvedla, což nebylo žádným překvapením. Naše madam kolejní ji ovšem velmi nečekaně přivítala též řádem Salazara Zmijozela za to, že se po pěti letech rozhodla k tak razantnímu kroku a Zmijozel do svých řad mohl přivítat bývalou červenou prefektku a zkušenou bodohrotičku.

Theresa se své úlohy zhostila okamžitě. Nezahálela, a aby si obyvatelé hradu na její změnu rychleji zvykli, pochopila, že se bude muset začít chovat jako pravý Zmijozel. Toho se snažila dosáhnout o pár dní později ve Velké síni, kde se už se zeleným jménem plazila směrem k jedné mrzimorské studentce. Nevěříte? Věřte!

Ptáte se, jaké jsou názory na naši novou spolužačku?
Zpytlehněv: Sebrala nám hodně bodů…
Zpytlehněv: Máme díky ní pohár!!!
Chelle: Bez její podpory bychom školní pohár získat nezvládli, proto jí patří náš velký dík.
Zpytlehněv: A vděčnost!
Chelle: A taky má na svědomí světový mír.
Zpytlehněv: Světový mír? Ta Zmije!!!
Chelle: Zpýťo, v každém správném zmijozelském proslovu musí zaznít světový mír.
Zpytlehněv: Já myslel že „světová nadvláda“.

(Pozn.: Zbytek rozhovoru musel být vycenzurován.)

Theresa Brendi se tímto velmi významně zapsala do historie hradu. Mně v tuhle chvíli nezbývá nic víc než jí popřát hodně štěstí a ať se brzy dostane do kolejního dění stejně výrazně, jako se jí to podařilo v její bývalé koleji.

Pro HK
Narcisse Cinerea