Rozhovor s nováčky

Školní rok už je v plném proudu. Tak jsem si na rozhovor přizval pár zelených nováčků. Poptám se jich, jak se jim v polovině jejich prvního školního roku daří. A jsou vůbec spokojeni se Zmijozelem? A co všechno dělají pro to, aby Zmijozel vyhrál letošní pohár? Vše se dozvíte v tomto článku!Hadí král: Jak se ti ve Zmijozelu líbí? Jsi tady spokojen/á?

Terfína Neřádová: Ano, ve Zmijozelu se mi líbí, už jsem se bavila i s pár spolužáky na Hadím posezení a přijdou mi velice přátelští a musím říct, že i sympatičtí. Jsem ráda, že jsem se do zelené koleje dostala, bylo to moje přání už před příchodem do Bradavic. Nikam jinam, do jiné koleje, bych asi ani jít nechtěla. A také se mi líbí, jak jsou Zmijozelští snaživí – však se podívejme na skóre v bodování! – se zářivýma očima –

Carrie Chambers: Jsem víc než spokojená, od začátku jsem sem chtěla a když jsem pak potkala lidi ze Zmijozelu, byla jsem ještě radši, že tu jsem. – usměje se

Francois Levure: Se Zmijozelem jsem stoprocentně spokojen, nic bych neměnil, je to super kolej.

Cirilla Sterling: Se Zmijozelem rozhodně spokojená jsem, je to kolej, po které jsem toužila už o prázdninách. Líbí se mi zde moc, je tu moc příjemná komunita, do které opravdu zapadám. Za to jsem opravdu ráda, protože má zvláštní osobnůstka je ohledně zapadnutí do komunity na tom opravdu špatně. Inu, kolej je opravdu druhá rodina. – se smíchem

Astoria von Pens: Ve Zmijozelu se mi líbí moc. Prostě kolej, co má úroveň. – zatváří se důležitě

Denisa Dragonová: Ve Zmijozelu jsem spokojená moc. Samozřejmě netuším, jak to chodí v jiných kolejích, takže nemůžu říkat, že je Zmijozel nejlepší ze všech kolejí. Ale chtěla jsem do Zmijozelu a moje očekávání se nejen naplnila, ale dokonce je Zmijozel všechna předčil. A je to mnohem lepší než když jsem byla losos. Kolej je na hradě moje všechno. Snažím se, aby veškeré moje aktivity na hradě něco málo přinesly koleji. Chci jí být co nejvíce nápomocna.

Daisy Angela Rivers: Ve Zmijozelu se mi moc líbí. Opravdu si myslím, že je to ta pravá kolej, která mě naučí, co do života potřebuju. Trochu jsem se zpočátku bála, že kolektiv nebude zrovna ideální a bude tu fungovat šikana nováčků. Slyšela jsem, že na jiných školách to tak funguje. Ale tady ne, tady je nováček součástí koleje, aniž by musel drhnout toalety zubním kartáčkem, a to je dobře!

Hadí král: Měl/a bys na Zmijozel nějakou výtku? Něco, co bys mohl/a vytknout? Díky tvé odpovědi můžeme leccos v koleji zlepšit.

Terfína Neřádová: Zatím žádné výtky nemám, a snad ani nic špatného, co bych měla vytknout, nepřijde. – mrkne

Carrie Chambers: Zatím jsem nic nenašla.

Francois Levure: Zatím jsem nenašel nic, co by se mi ve Zmijozelu nelíbilo.

Cirilla Sterling: K Zmijozelu žádnou výtku nemám, tedy zatím. Dlouho tu opravdu nejsem, takže nemůžu soudit. To se uvidí až časem.

Astoria von Pens: Nemám žádnou, jsou tu hrozně milí lidé.

Denisa Dragonová: Žádnou konkrétní výtku nemám, jen by se mi líbil nějaký ten kolejní web, a větší aktivita v HK. Kolejní časopis je ale věc, se kterou bych měla začít sama u sebe, takže časem určitě něčím přispěji. Jinak je všechno sluníčkem zalité! – zasměje se

Daisy Angela Rivers: Ze začátku jsem byla hodně zmatená, nevěděla jsem kde co je. Vím, že po zařazování byla informační hodina, ale já se na ni nemohla dostavit. Myslím, že lepší by byl systém patronů, jako jsem to viděla u ostatních kolejí. Potom mi ještě nesedí, že komunikace koleje probíhá mimo školu. Určitě je to pro mnohé pohodlnější, jenže já to tak nechci. Hog pro mě zůstává na Hogu a Skype je pro komunikaci mezi přáteli z mudlovského světa.

Hadí král: Plánuješ se zabývat famfrpálem?

Terfína Neřádová: Ráda bych si to někdy alespoň vyzkoušela a pak uvidím, jak mě to bude bavit… Třeba i ano, rozhodně to ale zní zajímavě. – opět mrkne

Carrie Chambers: Určitě! Už jsem byla na dvou trénincích a už se nemohu dočkat dalšího! Chtěla bych někdy hrát na utkání mezi kolejemi na postu odrážeče a chci se zabývat hlavně famfrpálem.

Francois Levure: Rád bych se ucházel o post chytače, ale zatím jsem neměl čas si to prostudovat a zajímat se, takže tenhle školní rok mám asi smůlu.

Cirilla Sterling: Famfrpálové družstvo je mým snem, doufám, že budu užitečnou členkou. Myslím že nová uniforma si počká, protože kapitánku asi brzo přestane bavit půjčovat mi výbavu na kolejní tréninky a já si budu muset pořídit svou. – nervózně se zasměje   Snažím se dostat na všechny kolejní tréninky, protože je to opravdu zábava.

Astoria von Pens: Ano, plánuji. Mám za sebou první trénink a líbilo se mi to. Jen se těším, až budu mít více zkušeností, aby ta hra byla lepší.

Denisa Dragonová: Famfrpál už jsem trochu řešila, zrovna včera jsem byla na tréninku. Bavilo mě to a v úterý jdu zase! Do budoucna bych se famfru ráda věnovala nějak více.

Daisy Angela Rivers: Bohužel asi ne. Bojím se výšek a stejně jsou tréninky v době, kdy mám jiné povinnosti.

Hadí král: Baví tě předměty, které sis zapsal/a? A budeš dělat mimořádné úkoly, abys přinesl/a nějaké ty body koleji?

Terfína Neřádová: Bohužel jsem měla peníze jen na jeden předmět. Zapsala jsem se letos na Psychologii. Zatím jsme měli jen jeden výklad a jeden úkol, který už mám ale vyplněný a i ohodnocený. Zatím se mi předmět líbí, mám s ním zkušenosti i z mudlovského světa, kde jsem také navštěvovala mudlovské semináře každý týden celý rok. Doufám, že se tady naučím něco navíc, něco nového, že si alespoň zopakuji staré znalosti, které už vím… Mimořádný úkol jsme myslím zatím žádný nedostali, ale určitě se budu snažit mimořádné úkoly také vyplňovat, abych taky pomohla koleji s body. – opět zamrká

Carrie Chambers: Baví mne hodně! Nechci se chlubit, ale jsem zatím na vrchu žebříčku v získání bodů. – zazubí se Takže mimořádné úkoly vyplňuji i teď a pokud jsou na seminářích dobré úkoly, hlásím se i tam.

Francois Levure: Zapsal jsem si dva předměty (Kouzelné formule a Přeměňování) a oba mě zatím velice baví, hlavně výklad, který profesorky podávají. Mimořádné úkoly mám určitě v plánu dělat, chci pomoci koleji jak jen to půjde.

Cirilla Sterling: Předměty, co jsem si vybrala, s těmi jsem opravdu spokojena. Mou srdcovkou se hned stalo Šéfredaktorské minimum, opravdu mi sedí styl toho předmětu. O mimořádné úkoly se snažím, ale žádná sláva, snažím se to vynahradit semináři a soutěžemi, za to bodíky taky jsou a Zmijozel musí vyhrát! – nadšeně

Astoria von Pens: Mám 4 předměty: Studium mudlů, Bylinkářství, Literární seminář – poezii a Kouzelnické kulinářství. Zatím mě nejvíc bavilo Studium mudlů. Mimořádné úkoly také dělám, ale musí mne aspoň trochu zaujmout. Koleji s body pomáhám ještě pomocí seminářů, teď jsem měla tři, u kterých jsem si zakreslila. Jsem spíše na ty kreativnější úkoly než zdlouhavé slohy.

Denisa Dragonová: Předměty, které jsem si zapsala, jsou moc fajn, takže na konci školního roku určitě napíši nějaké hezké hodnocení. Všem profesorům, kteří mě na něco mají, tímhle moc děkuji! Mimořádné úkoly bych chtěla dělat poctivě všechny. Z úkolů mi zbývá dopsat mimořádný úkol z Kouzelnické etikety, což bude ještě dnes hotové, a oba úkoly z Bystrozorství. Ty budou trošku problém. Jak běžný, tak mimořádný, ale mimořádný trochu těžší. Ale zítra je oba napíši, to je jasné.

Daisy Angela Rivers: Tak samozřejmě! Neutratila bych jmění na předmětech, které mě nebaví. Je mi líto, ale ze mě bodohrotič prostě nebude. Samozřejmě chci mít samé dobré známky, ale nechci ztrácet čas na hodinách, které mě nebaví a vím, že je nebudu potřebovat. A vzhledem k tomu, že studuju to, co mě baví, sepisuju i mimořádné úkoly. A kromě řádné výuky navštěvuju i semináře. I když samozřejmě opět vybírám jen ty, co mě zaujmou. Prostě u své práce dávám přednost kvalitě nad kvantitou.

Tak co, jak se vám letošní nováčci líbí? Nevypadá to s nimi zas tak špatně, že? Myslíte, že nám přidají hodně bodů? No, to se vše uvidí na konci školního roku!

Pro Hadího krále
Blake Towerell

3 komentáře

 1. Zpytlehněv Zďáblíkov
  4. 11. 2017 (19:33)

  Jako jednoho z aktivně šikanujících hadonošů mě velice potěšila zejména první část článku. U všech chválícíh nováčků si píšu malé nevýznamné plus a za odměnu je po dobu příštího týdne budu šikanovat o to víc 😀

 2. Miss Semetrika
  5. 11. 2017 (10:54)

  Drahý kolego, tohle je zdařilý článek! Ne tak zdařilý, jako ten můj, nicméně si na Vás budu muset dávat pěkného majzla!
  Měla bych si s Vámi sednout někam na skleničku, abych odhalila Vaše slabiny a následně je odhalila čtenářům, nemohu zkrátka vystát, že mi konkuruje nějaké redaktorské pískle!

Komentáře jsou uzavřeny.