Rozhovor s prefektkami

Dneska se zaměříme na velmi důležité členy naší koleje, a to na naše milé prefektky Narcisse Cinereu a Loralei Silwerin, díky kterým je naše kolej jen v těch nejlepších rukou. Zjistíme, co je motivovalo k tomu jít na post prefektů koleje a jak snáší tíhu zodpovědnosti, která je doprovází a bude doprovázet ještě pár let.

 
Sooyeon: Zdravím vás, mé milé prefektky! – usměje se 

 

Loralei: Ahoj.

Narcisse: Ahoj, Soo.

Sooyeon: Tak pro začátek takovou běžnou otázku, a to: jak se máte? Co máte v plánu dělat dneska na hradě a jaké máte na dnešek povinnosti na hradě? 

 

Narcisse: Mám se poměrně dobře. – usměje se – Dnešní povinnosti na hradě… – zamyslí se – Potřebuju dopsat zkoušky NKÚ, na které je dneska termín, a ráda bych se podívala i na některé z běžných úkolů, protože příští týden je zase sedmibojařský. Nic dalšího mimořádného mě asi nečeká. – usměje se – Po očku sice koukám do Denního věštce a také se občas vyskytne nějaká drobnost, sova nebo něco podobného, ale to dělám každý den, takže mi to nepřijde nijak významné.  zazubí se – 

 

Loralei: Dneska naprosto skvěle. – usměje se –  Dosáhla jsem další úrovně na chytači, naučila jsem se nové kouzlo do soubojáku, takže dneska je docela produktivní den.  culí se ještě víc  A mám v plánu se ještě pustit do dnešní soutěže.

Sooyeon: Mně se to zdá jako celkem dost práce, ale dost klasických otázek a zaměřme se na vaše posty prefektů. Co vás nabádalo k tomu jít post prefekta? Bylo to proto, že jím nikdo jiný nechtěl být, anebo jste šly dobrovolně? 

Loralei: Mně to nabídla naše primuska Zuzka. Musím říct, že mi to docela zalichotilo, i když jsem ze začátku měla trochu strach. – usměje se – Ale když mi řekla, že druhým prefektem bude Cisska, tak jsem už moc dlouho neváhala. Sice v tom ještě trochu lítám, ale v Cissce mám neskutečnou oporu. – usměje se na Ciss –

Narcisse: Já a stříbrný odznak… – zamumlá si pro sebe – Šla jsem na něj dobrovolně, ačkoliv myslím můžu říct, že původní plán na letošní složení vedení byl bez mého jména. – usměje se – Nakonec mi ale byl nabídnut a přijala jsem jej i přesto, že jsem už nepočítala s tím, že bych se do vedení někdy vrátila. Spjatá s kolejí jsem od svého prvního ročníku, kdy jsem začala zástupcovat na famfrpálu, v zasedačce jsem nepřetržitě už… 5 školní rok po sobě? – pokrčí rameny – Vyplynulo to tak nějak přirozeně, vždycky jsem ke koleji jistým způsobem tíhla a přijde mi, že si mě ta nabídka našla tentokrát ve správný čas. – usměje se a úsměv věnuje i Lori –

Sooyeon: Takže Lori, ty jsi prvním rokem a Narci byla v minulosti už jednou prefektkou, jestli to dobře chápu… Teď otázka jen pro Narci, a to, liší se prefektství nějak od minulých let, nebo je pro tebe pořád stejné? 

Narcisse: – přikývne – Ano, už kdysi jsem prefektkou byla, tehdy jsem to ale v polovině roku položila. Kolejní ředitelkou byla madam Elle Sutherland, primuskou Sally-Ann Olson a druhou prefektkou Rhea De Morgan. V tehdejší době byl Zmijozel jiný, navíc už to, že jsem poblíž měla jiné lidi, vypovídá třeba o jiném přístupu, který vedení ke koleji zaujímalo. Dnes mám kolem sebe lidi, se kterými si nejen notuji, když něco tvoříme, ale jsem si s nimi blízká i v lidské rovině – ten pocit jsem tehdy neměla. Navíc je dnešní Zmijozel místem, kde každý najde zastání a kde je každý vyslyšen, ať už jej něco tíží, nebo je s něčím nespokojený. Vzhledem k tomu, že jsem na hradě už chvíli a zažila jsem ve vedení různé lidi, dokážu přítomnost ocenit v rozsahu, který má.

Sooyeon: To bude určitě i náborem nových a výjimečných háďat.  zasměje se a poukáže na sebe  Co vám oběma přijde nejtěžší na tomhle postu? Děláte někdy těžká rozhodnutí, u kterých se bojíte, že by mohly mít i špatný dopad na kolej? 

Narcisse: Těžká rozhodnutí asi ne, to náleží mnohem větší mírou primusce a madam kolejní. A upřímně… vůbec jim to nezávidím. – zakření se  Osobně považuji za nejtěžší si kdekoliv – nejen na odznaku – najít své místo, vymezit se, srovnat si v hlavě to, čeho chce člověk dosáhnout, jak chce fungovat… a potom se dle toho řídit. – usměje se – Zároveň je dle mě docela těžká skutečná sebereflexe a také schopnost si včas uvědomit, že už člověk třeba není přínosem a že je čas odejít.

Loralei: Hm, nejtěžší? – zamyslí se – Zatím jsem nenarazila na nic, co by bylo vyloženě těžké. – usměje se – Mohu potvrdit, že si teď ve vedení spolu notujem, tím pádem je spolupráce jedna báseň a hodně jsem se od ostatních naučila. Co se týče těžkých rozhodnutí, jak říká Cisska, tohle náleží primusce a paní kolejní.

Sooyeon: Stává se, že byste měly odlišné názory? 

Loralei: Určitě, bez toho by to nebylo ono. – zasměje se – Ale vžycky se najde kompromis.

Narcisse: Jak říká Lori. – usměje se – Každopádně si nemyslím, že je na tom něco špatného. Naopak – rozdílné názory nás posunují dál a právě díky nim je třeba výsledek naší práce, ať už jde o cokoliv, lepší.

Sooyeon: Máte některá z vás v plánu jít i na post primuse? 

Narcisse: To je dost ošemetná otázka. Kromě toho asi i mířená trochu špatným směrem… o tom, kdo bude další primus, rozhoduje v prvé řadě právě madam kolejní.  usměje se  A záleží i na naší současné primusce, zda bude chtít pokračovat, nebo se rozhodne odznak předat dále.

Ale pokud mám být upřímná, Lori bych tam v budoucnu viděla moc ráda…  uculí se 

Loralei:  zasměje se  Jak říká Ciss, tohle rozhodnutí nezáleží na nás, ale pokud mi bude tento post někdy v budoucnu nabídnut, ráda ho přijmu.  usměje se  Ale Cissce by odznak primuse taky moc slušel.

Sooyeon: To s vámi oběma musím souhlasit.  zaculí se  Poslední otázka. Chtěly byste sdělit něco studentům zmijozelské koleje, kteří k vám přihlížejí jako ke svému vzoru? A také něco naší redakci Hadího krále? 

Narcisse: Nejsem si jistá, že bych pro někoho mohla být vzorem.  zakření se  To raději spíš ne. Každopádně pokud mám něco vzkázat… Buďte sami sebou. Ve všem, do čeho se pustíte, v každém koutu, který považujete za svůj… To je to nejlepší, co můžete celý život dělat.

Loralei: Já bych vzkázala: buďte sami sebou a nebojte se vyjádřit svůj názor. A Hadímu králi spíš než vzkaz bych chtěla popřát hodně skvělých článků a hodně komentujících čtenářů.

Sooyeon: Dobrá, děvčata, děkuju vám moc za rozhovor! 

Loralei: Taky děkuju.  usměje se 

Narcisse: Také děkuju, Soo.  také se usměje 

A i s vámi čtenáři se pro dnešek loučím. Doufám, že jste se dozvěděli něco málo o postu prefekta, kdyby vám tento post byl v budoucnu nabídnut a zároveň i něco málo z úhlu pohledu našich dvou prefektek.

Pro Hadího krále

Sooyeon Choi

 

(Pozn. redakce: Než jsme rozhovor stihli vydat, proběhlo pár změn ve zmijozelském vedení a tak naší Narcisse gratulujeme k povýšení do primusovského stavu a Elaine do stavu prefektského a oběma přejeme mnoho úspěchů.)

 

4 komentáře

 1. Inees Rut Gowstring
  19. 5. 2018 (22:04)

  člověk se vrátí z výletu a hned je tu vše jinak 🙂 Cissko, ten nový odznak ti moc sluší a věřím, že Lori se bude dále skvěle prefektovat i s novou posilou <3

 2. Zpytlehněv Zďáblíkov
  23. 5. 2018 (22:53)

  Potěšeně sleduji, jak je moje hádě akční v HK! Jen tak dál! Musíš psát i za mě! 😀

 3. Cassandra Aurora Nott
  3. 6. 2018 (03:17)

  Ako vidím, tak Soo má jasnovidecké otázky a Cisske ten primusovský odznak skutočne sluší 🙂

 4. Třeba se dám později na věštění 😀 jinak děkuji ti Zpýťo, někdo musí dohánět tvé resty 😀 -Soo

Komentáře jsou uzavřeny.