Zmijozelské střípky z léta 2018

Školní rok končí, boj o Školní pohár vrcholí a tak se již pomalu blíží čas rekapitulovat. Přestože se Zmijozelu povedlo vyšplhat po zádech soupeřů ve školním poháru až na čtvrtou pozici a nechal tak před sebou pouze tři nejlepší koleje, aktivitami hýřil především v jiných koutech hradu (a jeho přilehlých pozemcích)./em>

Všechno začalo již na začátku. Moudrý klobouk (s rozřazovací stoličkou) do Zmijozelu přiřadil velké množství šikovných háďat, která pod patronací hadonošů (v některých případech pod patronací ledových krychlí) absolvovala svůj první školní rok. Úvodním přijímacím rituálem některá háďata prosvištěla tak rychle, že i Magdarlene se cítila zahabena, jak pomalu chytla zlatonku v zápase s Havraspárem. A že to byl nějakej fofr. Na talenty tak máme zaděláno. Jak si háďata ve svém prvním školním roce vedla celkově, si můžete přečíst v článku od Zpytlehněva.

Krátce po začátku školního roku byl ohlášen Sedmiboj. Ve Zmijozelu jsme nelenili (protože komu se nelení, tomu se zelení a zelená je dobrá, víme?) a vybrali pět nejlepších a nejstatečnějších zelených, kteří se rozhodli ucházet o nehynoucí slávu a nezměrné bohatství. Sice u toho můžete umřít, ale aspoň budete slavní a bohatí. Přestože prozatím neznáme konečné výsledky, již víme, že všichni tři zelení reprezentanti ve zdraví prošli všechny praktické úkoly. Myslím fyzické zdraví, mentální následky budeme odhalovat až v průběhu prázdnin.

Zmijozelské léto mělo však i dvě velmi zelené chvilky. První zelenou chvilku obstarala Narcisse Cinerea, která se stala Osobností Hogwarts roku 2018! Je nám v redakci trochu podivné, že ji vůbec někdo zná. Vzhledem k frekvenci, s jakou Narcisse mění účesy, je s podivem, že si ji někdo pamatuje. Z počátku jsem si dokonce myslel, že se post primusky obměňuje každé dva dny. Bylo mi trochu divné, že se všechny jmenují Narcisse a všechny mě znají, přestože já je vidím poprvé v životě. Za redakci Hadího Krále Cissce gratuluji!

Druhou zelenou chvilkou bylo vítězství zmijozelského týmu ve Školním famfrpálovém mistrovství. Nutno podotknout, že to vítězství bylo vydřené. V posledním utkání již více než polovina hráčů včetně chytaček šilhala hlady a tak trvalo poměrně dlouho než zlatonku polapily. Možná byste si mysleli, že se tým po sezóně aspoň trochu nají, ale nebylo tomu tak. Půst je třeba držet dál, protože příprava na příští sezónu vlastně začala chycením zlatonky v posledním utkání. Ostatně kapitánka, Andra Tigers, nepolevila ani na prvním posezónním tréninku. Právě teď, když píšu tento článek na mě nasupeně zírá a vyhrožuje mi, že mi spálí všechny pergameny. Odhaduju, že za to můžou ty camrály, které lítají do obručí za mnou. Ani neocení fakt, že na koštěti balancuju bez držení, když v jedné ruce držím pergamen a v druhé brk.

Školní rok sice ještě ukončen nebyl, ale ve Zmijozelu již teď můžeme prohlásit školní rok za úspěšný a přidat další pohár na náš krb. Ale třeba ještě přijde jedna zelená chvilka.

Za Hadího krále
Hayden Folivora

5 komentářů

 1. Hayi ty píšeš vážně dokonale, aspoň už víme, cos to psal tehdy na tréninku, kdy sis spletl famfrpálové hřiště s literárním kroužkem 😀 -Soo

 2. Loralei Silwerin
  17. 6. 2018 (16:45)

  Moc hezký článek, Hayi.:) Tenhle rok se vážně poved, snad i příští bude tak vyvedený. 🙂

 3. Zpytlehněv Zďáblíkov
  17. 6. 2018 (18:27)

  Tos měl říct…kdybych věděl, že na tom koštěti píšeš článek, tak bych tě tolik neshazoval 😀

  • Inees Rut Gowstring
   18. 6. 2018 (12:30)

   třeba ho naopak to shazování motivuje ! články podle toho jednoznačně vypadají 🙂

 4. Narcisse Cinerea
  18. 6. 2018 (18:17)

  Ještě abych tě neznala, když o mně píšeš takový věci!!! 😀

  Ale posílám poděkování do redakce Hadího krále!

Komentáře jsou uzavřeny.