Marguerita Laux – Smrt jí sluší

Ve zmijozelské společenské místnosti došlo v podvečer svátku sv. Jakuba k poněkud nepříjemné události. Ten podvečer bylo v kolejní místnosti velmi živo, dalo by se říct. Minimálně v porovnání s pozdější fází večera. To tam bylo celkem mrtvo, ale nepředbíhejme.

Na počátku celého příběhu je Zpytlehněv a jeho touha po shromažďování veškerého harampádí, skrblení mincí všeho druhu a slevová horečka. Zpýťa si v last minute akci zakoupil dovolenou. Jen co se vydal na vytouženou dovču, začalo jeho nashromážděné harampádí přitahovat pozornost zvídavých zmijozelských studentů. Mezi nejaktivnější studentky v hledání skrytých pokladů patřily především Annya Liddle a Marguerita Laux. Úspěšnější ve svém hledání byla nakonec Marguerita. I když úspěšnější. V tomhle případě je to hodně relativní pojem.

Márč vyhrabala zespod harampádí vábně se lesknoucí lahvičku s nápisem „Nejkrásnější až do konce svých dnů“ a po jásavém zvolání „A teď budu ta nejkrásnější!“ lahvičku odzátkovala a obsah do sebe hodila jako mužik láhev vodky po celém dni práce. Následné události měly rychlý průběh. Márč sebou švihla na zem rychleji než Zpýťa, když mu na zem upadne váček s penězi. Jak rychlé to bylo dokumentují vlasy, které jí po cestě na zem vypadaly a ještě drahnou chvíli se snášely na bezvládné tělo. Ještě než dopadl poslední vlas na tělo nebohé Marguerity, ztratila všechnu barvu a zešedivěla.

Marguerita nastoupila do zmijozelské koleje již před 13 lety, psal se rok 2005, již skonečný školní rok, tak byl její 26. V té době byl kolejním ředitelem Zmijozelu Nekro the Gravedigger a primusem Drake Malfair. Za takovou dobu toho stihnete hodně, ale i přesto je hradní kariéra Márč úctyhodná. Postupně se vypracovala v jednu z opor famfrpálového týmu na pozici chytačky, ještě za starých famfrpálových pravidel. Dlouhá léta pracovala jako kolejní pokladník a správce obrazárny. Přispívala jako spolutvůrce k obsahu zmijozelských webových stránek a samozřejmě jako přispěvatel i do Denního Věštce. V průběhu svého studia nasbírala 15 210 bodů a přispěla tak k zisku 5 školních pohárů. Zkoušky OVCE úspěšně splnila v roce 2009, zkoušky KOZA, pak splnila v roce letošním, 2018.

Márč nám ještě ani nevychladla a my vám přinášíme její první duší vyjádření. Jak se to z Tvého pohledu všechno seběhlo? Pamatuješ si z té nešťastné události něco?

„Pamatuju si… vlastně… no ono je těžký být mrtvá a mít živé vzpomínky. Takže vlastně si pamatuju, že jsem právě teď mrtvá.” 

Inu, fenomenální paměť!

Osazenstvo zmijzelské koleje bylo z celé události nebývale zdrcené:

Sooyeon Choi: „Dneska je nějak mrtvo.“

Lucas Redferrum: „Co s tím tělem tady?“

NaSaŠí Jackson: „Slečno Márč, žijet- jste celá?“

Loralei Silwerin: „Celá není, koukejte, je plešatá.

Přestože události onoho předvečera mnohým zkazily den a měli z toho neklidné spaní, my můžeme slavit. Díky tomu, že Márč žila smutný a tragický život, jak už to u duchů bývá, se z ní stala zmijozelská kolejní dušice a tak: „Márč je mrtvá, ať žije Márč!“

Pro Hadího Krále
Hayden Folivora

4 komentáře

 1. Budiž Ti země lehká, Márč. 🙂
  Ať žijí duchové! Hlavně nová zelená dušice!
  Mia

 2. zkouska-kraliku
  26. 7. 2018 (22:20)

  Doufám, že teď už si pokladník skutečně uklidí!

  A škoda, že nemůžu říct: "Odpočívej v pokoji, Márč." S náma mít pokoj nikdy nebude 🙁

  V. N. W.

Komentáře jsou uzavřeny.