Příliš nešťastných náhod, aneb je na hradě stále bezpečno?

V nedávné době navštívila náš hrad Zubatá s kosou a odnesla si rovnou tři studenty. Co se to děje? Jedná se jen o nešťastné náhody anebo na hradě už není bezpečno? Pojďme se na to mrknout blíže…

Nejen mně je jistě záhadou, proč se na našem hradě tolik umírá. A že se to týká vlastně jenom studentů. Slyšeli jste o tom, že by někdy umřel někdo z profesorstva? Je za tím vším jenom studentská nerozvážnost nebo něco víc? Mysteriózní! Nejen poslední tři studenti zemřeli prazvláštní smrtí. Pokud se podíváme do minulosti, jiní studenti umírali kuriózní smrtí jak na běžícím pásu. Tak například jednoho ze studentů sežrala obří oranžová žába. Kde se v okolí hradu vzala taková exotická obří oranžába, Merline?! Hlavou mi stále vrtá otázka, komu vůbec patřila a jak se dostala až na pozemky školy. Nechci samozřejmě nikoho obviňovat, ale tuším, že jedna z profesorek vyučuje Žabologii… A co dále – třeba ta pochybná lahvička s lektvarem krásy, která skolila zmijozelskou studentku. Vážně to byl jenom zkažený lektvar nebo v tom byla černá magie? Zajímavý je i fakt, že se zatoulal slon od cirkusu až do havraspárské věže, kde zasedl jednu nebohou studentku. Jen si to představte. Slon se rozhodne, že se vyškrábe až na věž, tam znaven sedne a zasedne studentku? Podivné. No a to nemluvím o agresivních tučňácích, kteří rozhodně nebyli roztomilí, když rozklovali rovnou dvě další studentky z Havraspáru. Dále nechápu, který zaměstnanec hradu povolil Nebelvírčanovi jít na lov mantichor. Tolik nezodpovězených otázek! A to jsem zdaleka nevypíchla vše. Co za tím vším je?

Nesměle jsem oslovila tři čerstvě zesnulé studenty, červeného Martina Matýska, zelenou Margueritu Laux i žlutou Ankaret Riannon Sarkany, abych se jich zeptala na názor ohledně bezpečnosti na hradě.

Martin Matýsek: „Na hradě je určitě bezpečno. Přeci jen o hradní bezpečnost se stará spousta dospělých čarodějů. Hrad si své studenty také hýčká a hlídá. Bohužel, ne vždy se to povede. Situace, kdy zemřeli dva studenti poměrně rychle za sebou, se samozřejmě může stát. Bude to spíše dílem náhody. Nebo řekněme, studentské nerozvážnosti. Zabránit úmrtí jde ve spoustě případů. Stejně jako u kolegyně ze Zmijozelu, tak i u mne se jednalo spíše o náhodu. Určitě bych se nebál pobytu uvnitř hradu i na přilehlých pozemcích. Prostě si ta černá s kosou vybrala několik nových jedinců a zase dá třeba na chvíli pokoj. Doufám, že jsem tvůj zájem o informace alespoň lehce ukojil a mé odpovědi jsou dostačující.“

Marguerita Laux: „Hrad není bezpečný? – rozhlídne se – Taky vidíš ty stíny…? – znejistí – Podle mě je bezpečný. Když si dáš pozor na lízání zábradlí v zimě, zasednutí slonem, sáňkování s tučňáky, mantichory, oranžové žáby, česnek (i ten!), (Ferdinanda), řízky, lahvičky krásy, no a asi i na ty nešťastný náhody. Tak se ti tu absolutně nemůže nic stát!“

Ankaret Riannon Sarkany: „Navzdory mé nedávné malé příhodě si myslím, že obecně je na hradě bezpečno. Jen nesmíš lézt na lustry a pít lektvary z neznámých zdrojů. – zasměje se – V mém případě to byl ten lustr. Asi se tomu předejít nedalo, prostě jak vidím lustr…“ – krčí křídly –

Všichni tři se shodli na tom, že to bylo dílem nešťastné náhody a rozhodně si nemyslí, že by na hradě bylo nebezpečno. Ale i přesto je tu otázka, jestli se stále jedná o neovlivnitelnou náhodu, špatné načasování na špatném místě či studentskou nerozvážnost, když bylo různými způsoby zamordováno již na 15 studentů. Jedná se o nedbalost ze strany zaměstnanců hradu nebo jsou studentská léta natolik náročná, že při nich jde o život? No, stále si s tím lámu hlavu a vy můžete se mnou. Nešťastné náhody se prostě dějí.

Ale abyste tomu předešli, máte tu rychlokurz přežití v Bradavicích v deseti bodech zdarma:

1) Nikomu nejezte jeho řízek. Nebo jakoukoliv jinou svačinu.
2) Dejte si pozor na nešťastné náhody.
3) Nejezte sladkosti, které vám ochotně nabízejí starší studenti.
4) Nenechte se zasednout žádným tvorem s vyšší váhou, než máte vy.
5) Nejezte nezralé ovoce, zeleninu či bylinky, které neznáte. Ať už jsou pěstované na záhonku profesorstva anebo v Zapovězeném lese.
6) Nepijte neoznačené lektvary. Ani ty označené. Pro jistotu.
7) Nechoďte sami do lesa, k jezeru, do sklepení, do kuchyně, do dívčí umývárny a raději ani do učeben. Vůbec nevycházejte z vlastní ložnice!
8) Nejezte čokoládové žabky veřejně na očích jisté profesorky.
9) Když vám někdo řekne, že jste k sežrání, dejte se na útěk.
10) Pozor si dejte při zápisu a u nových kolekcí, lidi nosí tvrdé boty.

Na závěr bych jenom dodala to, že hrad je naprosto bezpečný. Nebezpeční jsme jenom sami sobě. Pro zvýšení pocitu bezpečí seďte u sebe v pokoji a dělejte domácí úkoly. Není se čeho bát. No a co se má stát, stane se. Jestli chcete vědět víc, zkuste navštívit hodiny věštění.

Pro Hadího Krále
Chérie Lyons

14 komentářů

 1. Hannabell Cavanaugh
  29. 8. 2018 (19:25)

  Tak tenhle článek mě opravdu dostal! Od dnešního dne se řídím tvým desaterem hlavně body: 1), 6) a 8).. Moc povedený článek víc takých!

 2. Stejně nakonec všichni umřem hlady… Supr článek, Chérie 🙂
  Magdarlene

 3. Magnolia Calder
  29. 8. 2018 (19:51)

  Perfektní xD Takže sedět na pokoji a učit se… a co když mě sežere úkol?

 4. Děkuji za skvělý článek. Hned se člověk bude cítit bezpečněji, když si začne dávat pozor na nešťastné náhody. 🙂

 5. Narcisse Cinerea
  30. 8. 2018 (11:30)

  Márč, Ferdinand je miláček!!! 😀

  Cher, bod číslo devět naprosto žeru! Doufám, že tě zařadí k nám. 😀

 6. Tak jak koukám tak bych duchem býti nemohla protože od Havraspárských si beru čokoládu 😀
  Krásný článek a doufám, že budeš naše – Ann

 7. Kdybys to napsala už v ruce 2004, mohlo tolik kouzelníků ještě žít!:D Třeba by se tomu všichni vyhnuli! Iiiiiii když….

  Márč

  • NaSaŠí Jackson
   1. 9. 2018 (22:27)

   Místo “vyhnuli” jsem četla “vyhynuli”. Náhoda? Něco tady rozhodně smrdí. 😀

  • Marguerita Laux
   2. 9. 2018 (18:19)

   no asi bychom vyhynuli, kdyby tenhle článek nebyl vydaný. A teda, madam Suši, vyhynout..to bych nikomu nepřála! I když takový kolej duchů..to by stálo za to!:D

   Márč

Komentáře jsou uzavřeny.