Vánoce 2018

Svátky vánoční jsou tu a vstup do nového roku nám klepe na dveře. Ačkoliv máme prožívat období klidu a pohody, neustále na chodbách naší školy potkávám studenty a profesory, kteří zmateně pobíhají s různými balícími papíry a sovy se nestačí vracet do sovince, kolik vánočních balíčků z našeho hradu odnášejí.

V Prasinkách i na Příčné ulici to praská ve švech a místo chvilky klidu s máslovým ležákem u Tří košťat se všichni tísní ve frontách na výhodné nabídky 3 + 1 antiškrkna zdarma. Po tom všem předvánočním šílenství ještě většina z nás se sirkami v očích sedí v knihovně a snaží se všemožně najít inspiraci a zdroje pro sepsání svých závěrečných esejí.

Je na čase se na chvíli zastavit a věnovat pár slov vám, čtenářům Hadího krále. Ráda bych vám jménem celé naší redakce popřála do nového roku dostatek chrabrosti a odvahy i bez nutnosti se pyšnit lví hřívou, bystrost a důvtip i bez lesku havraních per a hlavně čest a mravní sílu i bez černobílé masky. Sarkasmus a ostré lokty přát všem nebudu, neboť i díky tomu jsme ve Zmijozelu prostě boží!

Pod stromečkem ať každý z vás nalezne to, co si přál, a ty nejlepší dárky ať Fleutýnka rovnou donese do naší kolejní místnosti.

A protože nejsme chamtivci a rádi se o prostor v Hadím králi podělíme, přinášíme vám přání nejen od nás, ale i od několika dalších obyvatel našeho hradu, kterým touto cestou zároveň děkujeme za jejich pár slov.

Mischel Binghum
Rada by som všetkých čitateľov Hadieho kráľa pozdravila a zablahoželala tie najkrásnejšie sviatky, aby vám Fleutýnka splnila tie najtajnejšie priania. Aby ste sa všetci do toho nového roku prehupli zdravý a plný šťastia a splnených prianí. Dúfam, že budeme všetci naďalej spolu dobre vychádzať a po novom roku spravíme nejakú super párty. 🙂 – ale tajnú, tak nikomu ani psst –

Tessa di Maristella
Ráda bych všem kouzelníkům na hradě popřála, ať jsou stále v dobré náladě. Ať je štěstí a zdraví všude doprovází, a hlavně ať není nic, co jim schází. Hodně lásky a úspěchu také k tomu, a ať nepodléhají tomu všemu shonu. Krásných a pohodových chvil si užívejte, všem lidem okolo vždy jen dobré přejte.

Martin Matýsek
Moje přání do roku 2019 je prosté. Ať je pro všechny co nejvíce magický a zároveň ať mají plno energie a radosti. Ať se nenechají strhnout mudlovským stresem a hlavně ať si užívají pobytu na hradě. Přimlouval bych se za neházení věcí po místním duchovenstvu a my se budeme snažit méně procházet skrz hmotné obyvatele hradu. Přál bych, aby Fleutýnka přinesla každému kupu štěstí, protože toho je vždy potřeba spousta.

Any Dawson
Any přeje všem čtenářům pohodové Vánoce, schopnost objevit vánoční kouzlo i tam, kde se ne vždy tak daří a hlavně hodně času, inspirace a kreativity na dovypracování všech chybějících závěrečných esejí. Byla by přece škoda zahodit celý školní rok práce. V lednu nasbírejte síly a přeju vám hodně štěstí při zahájení dalšího školního roku. Dawsonka přeje všem čtenářům hodně vánočních škrken, spálených kaprů, převrácených stromečků, zapomenutých deadlinů na eseje a do dašlího roku co nejvíc školních trestů. Any s Dawsonkou přejí čtenářům kýbl kafe či jiných tekutin, které vás udrží v teple a v bdělém stavu. Panu Zpýťovi navíc přejem kýbl skromnosti. Tak teda šťastné a veselé!

Marguerita Laux
Všem čtenářům našeho zeleného plátku přeji plno kvalitního čtení, nečtenářům našeho plátku přeji, aby objevili kouzlo Hadího krále! 🙂 Všem ze Zmijozelu přeju, aby byli pořád tak úžasnými bytosti, jakými jsou. Všem na hradě přeji, ať největší a nejlepší dar jim nepřinese Fleutýnka, ale další rok. A já si přeji, abyste neprobíhávali skrz duchy!

Elaine Robillard
Čtenářům Hadího krále do roku 2019 přeju, aby byli šťastní, spokojení, nepotlučení potlouky a aby po celý rok 2019 neměli nikdy hlad. Ostatním by Fleutýnka mohla přinést galeon… a mně skromně celý pytel, podělila bych se…

Narcisse Cinerea
Drazí čtenáři Hadího krále, za samu sebe vám přeji především pevné zdraví. Nad to není a to, že je člověk zdravý, není samozřejmost. Přeji vám, abyste řešili co nejméně zdravotních potíží a aby se veškeré neduhy vyhnuly i kruhu vašich nejbližších. Zároveň vám přeji to, abyste byli šťastní; abyste si našli vaše místo ve světě a mohli prožít každý den tak, jak si sami přejete. Také vám přeji pochopení a respekt, a to jak pro vás samotné, tak pro ty, které budete denně potkávat kolem sebe. A pokoru; protože nikdo a nic není samozřejmost. Přeji vám, aby vaše volby byly šťastné, protože jste to vy, kdo je dělá. Mějte krásné Vánoce plné pohody a odpočinku a především poklidný a úspěšný rok 2019. – usměje se –

Pro Hadího krále
Inees Rut Gowstring