Ve stopách mudlů a jejich posedlosti naším kouzelnickým světem: The Wizarding World of Harry Potter Orlando & Los Angeles

V minulém článku jsem se Vám snažila přiblížit, jak vypadá setkání mudlů, kteří jsou fascinování možným světem nás kouzelníků a příběhem Harryho Pottera, který tvoří zásadní část naší novodobé historie. I přes obrovskou snahu zaměstnanců ministerstva kouzel se nepodařilo vymazat paměť mudlům natolik dobře a hlavně plošně, aby náš svět zůstal utajen tak, jak bylo zvykem.

Mudlové se dnes inspirují a hlavně odkazují na filmová a knižní díla, která v jejich světě vycházejí. Je nutno podotknout, že se jim podařilo nejen naší školu, ale celý náš svět, často velmi dokonale vystihnout. Až se mi nechce věřit, že mezi tvůrci není nějaký kouzelník, který se vědomě rozhodl porušovat náš Mezinárodní zákon o utajování. Mudlové pořádají nejen setkání a srazy, kde o světě kouzel diskutují a převlékají se za nás kouzelníky, oni dokonce postavili přesné repliky míst kouzelnického světa. Dnes bych vám ráda představila ty největší z nich.

Oba světy Harryho Pottera, jak neoriginálně jim mudlové říkají, jsou v USA. Přesně v Los Angeles a v Orlandu. Jsou součástí Universal Studií, kde můžete navštívit nejen místa kouzelnická, ale i místa z mnoha jiných filmů, kterým mudlové fandí a jsou jimi okouzleni. Svět Harryho Pottera v Los Angeles nenabízí oproti Orlandu nic navíc, a proto bych se detailněji zaměřila na ten větší park a přiblížila Vám, co vše mudlové dokáží vyrobit. Los Angeles ale také určitě navštivte. V tomto městě totiž můžete zajít i do tzv. Wizarding World v rámci ateliéru Warner Bros. Zde ale uvidíte většinu věcí jako v Londýně, kam se podíváme příště. Co všechno Vás tedy v Orlandu čeká?

Části, které se věnují Harrymu Potterovi, jsou dvě a spojuje je náš Hogwarts Express. Pokud tedy nechcete nic vynechat, musíte si zakoupit vstupenku do obou parků. První z nich se jmenuje Florida a druhý Islands of Adventure. Začneme na Floridě. Hned na začátku můžete vidět nádhernou repliku našeho Záchranného autobusu. Ze všech detailů zde je zřejmé, že mezi mudlovskými staviteli musí být několik kouzelníků, kteří při výstavbě pomáhali. +nevěří v takovou schopnost mudlů+ Kousek za autobusem stojí známé sídlo Fénixova řádu, označeno adresou: Grimmauldovo náměstí 12. Vedle tohoto domu je veliké nádraží King´s Cross, kterým lze mezi nástupišti 9 a 10 projít až k našemu vlaku, kde na vás dýchne naprosto identická atmosféra našeho odjezdu do školy. Pokud ale nepůjdete hned na nádraží, vydejte se ukrytou uličkou do Příčné ulice. Najdete tu vše, co znáte z pravé Příčné ulice. Od Gringottovy banky, přes Ollivandera, Madam Malkinovou až po obchod Freda a George Weasleyových. Pár odvážných z vás (a my všichni ze Zmijozelu) nejspíše zamíří i do postranní uličky, kde je dobře schovaná Obrtlá ulice včetně obchodu Borgina a Burkese. To, co sem ale fanoušky našeho světa přitahuje nejvíce, je virtuální realita a zážitek ukrytý v Gringottově bance, z jejíž střechy plive oheň obrovský drak.

Uvnitř banky totiž nejenže uvidíte mnoho skřetů a naprosto dokonalou imitaci interiéru banky, můžete tu prožít na vlastní kůži výpravu na vozíčku podél trezorů do podzemí banky a zažít pro mudly neopakovatelný zážitek. To, čemu mudlové říkají virtuální realita, bych přirovnala trochu k pocitu, když cestujete přenášedlem, ale nic není rozmazané. Až se Vám podaří prohlédnout si všechna zákoutí tohoto nádherného místa, vraťte se zpět na nádraží. Přijede pro vás náš spěšný vlak do Bradavic a odveze vás na druhý zmíněný ostrov a park.

Už sama cesta je v tomto případě cíl. Sednete si do krásného kupé a z okna sledujete, jak se nádraží ztrácí v dáli a projíždíte ulicemi Londýna a nádhernou přírodou podél trasy naší cesty do Bradavic. Než ale dojedete, za dveřmi kupé spatříte obrys občerstvovacího vozíku a brzy spatříte obrysy nám známých postav Harryho, Hermiony a Rona. Neprozradím Vám ale vše a na jednu dost tajemnou postavu se tam opravdu musíte vypravit. Z okna už poznáváte náš Zapovězený les a vidíte v něm i několik kentaurů a další fantastická zvířata. Když se v dáli objeví silueta našeho hradu a Fred a George Weasleyovi se kolem něho prohánějí na svých koštatech, víte že jste doma. Stojící a mávající Hagrid na nástupišti vám to pouze potvrdí. Na tomto druhém ostrově najdete dvě hlavní části. Naše oblíbené Prasinky a hrad samotný. V Prasinkách si zajděte na skvělé jídlo ke Třem a máslový ležák tu nabízejí na každém kroku. Replika naší školy je úchvatná. Do každého detailu propracovaná a majestátní. V její blízkosti můžete navštívit Hagridovu hájenku nebo se podívat na Ford Anglia, který trochu poupravila Vrba mlátička. Na nádvoří hradu probíhá opakující se program. Vystupuje zde školní sbor i v doprovodu žabího orchestru a postupně se tu představí i žáci Kruvalu a Krásnohůlek. V prostorách hradu si mudlové mohou pomocí virtuální reality vyzkoušet průlet hradem a jeho okolím na košťatech a dostat se do nemilé blízkosti akromantule a dalších nástrah

Těžko slovy popsat či vystihnout mudlovskou kouzelnou krabičkou na obrázky jak dokonalé toto místo je. To obrovské zapálení mudlů do objevování našeho světa a to, jak dokázali bez pomocí kouzel postavit něco tak přesvědčivého a magického, je neuvěřitelné. Mnoho z vás má mudlovské rodiče, kteří se do naší školy nikdy nedostanou a náš svět znají maximálně prostřednictvím Příčné ulice, kdy vám nakupují výbavu na školní rok. Až přijde ten správný čas a váš účet u Gringottových bude naplněn, vezměte je sem. Mohu vám zaručit, že na tento zážitek nikdo z vás nikdy nezapomene. I já sama se sem opět jednou vrátím.

Pro Hadího krále
Inees Rut Gowstring

5 komentářů

 1. Narcisse Cinerea
  23. 12. 2018 (16:50)

  Ineesko, já tvoje články prostě zbožňuju! 🙂 A přesně tohle místo je můj sen, jednou se tam chci podívat!

  • Inees Rut Gowstring
   27. 12. 2018 (10:36)

   Dočkáš se! A já musím z vlastní zkušenosti uznat, že v dospělosti, kdy si člověk ušetří a pak letí a splní si sen, je to mnohem větší zážitek 🙂

 2. Hayden Folivora
  23. 12. 2018 (22:32)

  Přeplánovávám si dovolenou, protože tam se musím podívat a to co nejdřív! =D

Komentáře jsou uzavřeny.