Čarostorky 7: Madam Pomfreyová

Příběh, jehož pokračování jste zvolili vy! Každá Čarostorka (alias čarodějná historka) v sobě snoubí špetku fanfikce, hrstku crossoveru a kopu té zvláštní literární magie, která umožňuje, že se neuvěřitelné může stát skutečností.
U každého dílu Čarostorek naleznete anketu, ve které můžete vybrat z několika možností, kam se příběh bude dál vyvíjet.


„Ale co jste to provedli Protivovi?“

Hlas Severus Snapea dozněl a ve třídě se rozhostilo ticho. Neville by nejraději všechno zapřel, ale Elle se nenechala odstrašit nepříjemným tónem profesorova hlasu.

„Protiva se napil z lahvičky, ve které byl můj odlakovač na nehty.“ Elle se zpříma podívala Snapeovi do očí.

„Protiva se napil… sám nebo jste mu k tomu pomohli?“

Severus udělal dramatickou pauzu uprostřed věty a Neville se otřásl, jak mu po zádech přeběhl mráz. Elle odpověděla stejně upřímně jako předtím: „Napil se sám, i přes mé varování, ať to nedělá.“

Neville zuřivě přitakával, ale na pořádné slovo se nezmohl.

„Dejme tomu,“ profesor odměřeně ukončil výslech, „ale je třeba se o Protivu postarat a dopravit ho na ošetřovnu, aby se mu dostalo řádného lékařského ošetření.“

Protiva přestal předstírat křeče a ležel klidně několik centimetrů nad zemí. Snape se s posměšným úšklebkem odebral zpět do svého kabinetu.

Ještě štěstí, že si Neville vzpomněl na Wingardium Leviosa, jinak by tam Protivu, který s transportem na ošetřovnu nesouhlasil, vůbec nemohli přepravit.

Na ošetřovně mamdam Pomfreyová jen spráskla ruce. „Ach, jako byste Protivu neznali. Když mu řeknete, ať něco nedělá, zaručeně to bude první věc, do které se pustí.“

Pak podotkla, že si tam Protivu nechá na pozorování a že si mohou klidně jít po svých. Na chvilinku se zarazila a dodala, že by vlastně docela uvítala pár – nebo dva -šikovných pomocných rukou a důvtipné hlavičky, pokud mají zájem. Prý zrovna řeší jistou záležitost, která se sice netočí kolem úklidu za pomoci odlakovače, ale rozhodně vyžaduje podobný talent a bystrou mysl.

„Nechtěli byste mi pomoci?“

Pro Hadího krále
Gita Hrdličková

Miniaplikace

1 komentář

  1. Inees Rut Gowstring
    28. 8. 2019 (08:56)

    Těším se na pokračování a jsem zvědavá, s čím bude madam Pomfreyová potřebovat pomoci 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.