Noční móda

O novinářské práci se již od pradávna říká, že vám nedá spát. Musíte být ve střehu ve dne v noci, brk v ruce, připraveni podat čtenářům ty nejaktuálnější příběhy z první ruky. Vzala jsem si tedy tuto moudrou radu pečlivě k srdci a vydala se do ulic. Brzy jsem si ale všimla zajímavého jevu, objevitelného pouze v temných nočních hodinách. Hogwartští studenti, spěchající ať už na záchod nebo za touhou odeslat nově vypsané soutěže dřív než kdo jiný, mají ještě zvláštnější garderoby než ty, které ukazují dennímu světlu. A v tu chvíli mi bylo mé poselství redaktora Hadího krále jasné – musím proniknout do světa kouzelnických pyžam.

Nejčastějším jevem jsou určitě všudypřítomní famfrpáloví nadšenci. Sezóna sotva skončila, ale to ani zdaleka neznamená, že individuální tréninky budou prázdné. Z mého pozorování se ukázalo, že studenti se běžně probouzejí uprostřed noci, s ještě zavřenýma očima popadnou koště a už běží na hřiště, kde trénují do vyčerpání své nově dobité energie, a pak si to zase bez jakéhokoli převlékání míří do postele. Takto jsem například zachytila Mayu Prinz, kde musím zdůraznit, že byste se neměli nechat obalamutit pohodlným vzezřením, které sukně vydává, jelikož je každým coulem nasáklá potem a zimou nasbíranými během neustálých tréninků.

Další četná skupina studentů evidentně do tajů kouzelnických pyžam musí teprve proniknout, jelikož se drží spíše té nudné mudlovské módy. Ve večerních hodinách můžete po hradě najít mnoho různých nočních košilek, ať už bílou s kolejním erbem doplněnou o koupací čepici Alexy Spiderwickové, nebo třeba žlutou perníčkovou Klotyldy Malíkové. Havraspárské dívky v tom ale mají jasno a využívají Havraspárského kolejního úboru, jak nám předvedla primuska Aimée Leavittová, která si bere na své noční túry polštář. Asi kdyby ji náhodou záření měsíce uspalo uprostřed hradních chodeb.

Snad se brzy všechny košilkářky přiučí té správné kouzelnické módě a nahodí něco magičtějšího. Myslím, že už je jasné, že správní kouzelníci raději v noci páchnou potem a trpí nepohodlím, než aby ztráceli drahocenný čas převlíkáním do nočních úborů. Zářným příkladem takového přístupu může být Lucas Redferrum, pozdvihuje totiž všechny možné i nemožné žebříčky na novou úroveň – spí totiž v brnění. Přilba, vydávající neustálé světlo, kus železa na ramenu, opasky, kam se člověk podívá, a kalhoty, kde člověk musí rozvázat milion uzlíků, aby je ze sebe dostal. Tomu teprve říkám správný oděv na spaní!

V džínách, doplněné o kabáty, hábity, či jen nejnovější kousky z NiTě pak spí naprostá většina hradu. Kdo by jim to ale nějak vyčítal, když se noc U Tří košťat protáhne, člověk je rád, že se do postele vůbec dostal. Nový extrém ale nastává u dam, u kterých si jejich noční úbor umím vysvětlit pouze jedním způsobem – jednoduše milují plesy. Je jedno, jaká doba od posledního uplynula, či zbývá do nového – jsou vždy připraveny. Plesové garderoby tak zajišťují, že i v posteli si budou moci připadat jako Popelka, které princ nazul střevíček. Stahující vlastnosti šatů jsou v takovém případě samozřejmostí. Přímo ukázkovou milovnicí plesů je dozajista Bibi Anne, která má dokonce u sebe připraveného hada na odehnání princů nepravých a lampu na posvícení na cestu tomu pravému. Není divu, že letos nasbírala tolik bodů – takový noční úbor musí jen povzbuzovat k bytí vzhůru.

Řekla bych, že se takové správné kouzelnické noční oblečení dá shrnout do několika bodů. Důležitý je dozajista nějaký zdroj světla, ať už helma, či lucerna, aby na vás nestvůry v noci nemohly. Dostat se z postele je náročné tak jako tak, složité oblečení tomu určitě nebude pomáhat. Každý kouzelník pak musí myslet na své zájmy – už se těšíte na ples? Chcete s navštěvující nestvůrou prozkoumat Zapovězený les? Jste pyšní na svůj smysl pro módu? Nebo jste famfrpálisty až do morku kostí? Váš noční úbor na to musí vypadat! A do třetice – nedejte na řeči mudlů, protože správný kouzelník spí v tom nejméně pohodlném oblečení, které najde. Může být svazující, vážit tři tuny, že se sotva v posteli otočíte, nebo může být prosáklé potem, to už je jen na vás. Nezapomínejte ale oblečení pěkných pár dní neměnit, aby puch byl o to silnější! O to lepšího výsledku dosáhnete, když na sebe nabalíte co nejvíce vrstev – přístup v červnu naprosto ideální.

A jak jsem udělala na začátku, když jsem se na tuto průzkumnou cestu vydala, i nyní jsem poslechla moudrých rad, zaskočila do NiTě a poprvé se do postele oblékla jako kouzelnice. Taky tomu bylo na čase! Už se těším, až spolu s broučky ve větvičkách zapadnu do postele bez přikrývky, jelikož mé ruce jsou mou vášní k přírodě doslova svázané.

Pro Hadího krále
Noah Limbani

3 komentáře

 1. Saiph Lacaille
  2. 7. 2020 (15:53)

  Noah, jsi neuvěřitelně čtivá a vtipná! 🙂 Tento článek je skvělý a moc jsem se bavila, děkuju!

 2. Já bych teda doporučila ještě nějakou masku na pleť, ať se i obličej zapotí!
  Veronica N. Williamsová

 3. Jako milovnici módy mě článek upoutal hned v názvu a během čtení jsem se skvěla pobavila :). Velmi hezky napsaný článek Noah.

  PS: Doufám, že někdy seženu polštářek jako má Aimée *-*

  Delsarena Preslic

Komentáře jsou uzavřeny.