Adventní kalendář Hadího krále – 14. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte u dalšího okénka adventního kalendáře Hadího krále! Pokud dosud netušíte, o co se jedná, neváhejte si to přečíst v úvodním článku. Pakliže však víte, nic vás nemusí zdržovat od otevření dalšího políčka. Tušíte, jaký úkol by na vás mohl čekat? A jaká odměna se pod číslem 14 skrývá?


Adventní okénko s číslem 14
Noah se tentokrát nachází v temném obchůdku v Prasinkách, zdi lemují koberce všemožných barev a vzorů, jediným osvětlením je svit vonných svíček, zdánlivě náhodně rozmístěných po místnosti. Po zemi je poházeno několik polštářků na sezení, červených a černých barev. Na jednom z nich sedí záhadná paní, zahalená v barevných šátcích, naproti ní Noah, mezi nimi zakalená věštecká koule. Neznámá paní nad koulí mává rukama, pobrukává jakousi melodii a vypadá soustředěně. Tu ale zakopneš o jednu svíčku, čímž způsobíš, že si tě Noah všimne a s prstem před pusou naznačí, že máš být potichu. Usadíš se tedy na vedlejší polštář a zkoumavě se zadíváš na paní oděnou v mnoha různých látkách.

„Čtrnáctý úkol?“ sykne k tobě Noah, aniž by spustila oči z věštkyně.

Blíží se konec roku a koho by nezajímalo, jestli rok nastávající bude lepší než ten momentální aspoň trochu dobrý, jestli objeví lásku, vyjede na cesty, nebo mu do rodiny přibude nový člen? Kouzelníci k tomu používají taroty, věštecké koule nebo silné lektvary. Mudlové mají naopak o něco prostší způsoby – mezi ně patří například krájení jablka v půl, aby podle vyobrazení zjistili, jestli budou v příštím roce zdraví a šťastní, či nemocní. Z jednotlivých tvarů vzniklých litím olova naopak zjišťují trochu specifičtější budoucnost a za pomoci lodiček vytvořených ze skořápek zjišťují, jestli se vydají do světa, nebo zůstanou doma. Za úkol si jednu z těchto metod zkuste, spolu s nějakým identifikátorem ji zdokumentujte a zašlete do sovince Noah Limbani nejpozději do 15. prosince, do 23.59 hodin.