Adventní kalendář Hadího krále – 16. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte u dalšího okénka adventního kalendáře Hadího krále! Pokud dosud netušíte, o co se jedná, neváhejte si to přečíst v úvodním článku. Pakliže však víte, nic vás nemusí zdržovat od otevření dalšího políčka. Tušíte, jaký úkol by na vás mohl čekat? A jaká odměna se pod číslem 16 skrývá?


Adventní okénko s číslem 16
Šedý mourovatý kocour odpočívá v okně s výhledem na jezero. Nebo tak alespoň vypadá – dokud se k němu člověk nepřiblíží. Je extrémně vyhublý, při dýchání chrčí a třese se zimou. Zpoza rohu chodby se najednou přiřítí Saiph jako hurikán.

„Tady jsi, Koniáši, hledala jsem tě všude!“ oddechne si a hned se zamračí, když zjistí, v jakém stavu její kocour je. „Pořád ti není líp, co?“ podrbe ho a vezme do náruče. „Ale třeba se příště nebudeš motat kolem laboratoří a nesežereš otrávenou přísadu do lektvarů. Pojďme pryč, někde mám recepty na dryáky, co ti pomůžou…“

Saiph bude potřebovat pomoct s uvařením některých lektvarů, aby svého kocoura zbavila následků otravy – vaším dnešním úkolem je tedy pročíst recepty, zamířit do laboratoře a uvařit jeden libovolný lektvar ze seznamu níže. Jakmile ho slijete, pořiďte print se všemi náležitostmi (bude na něm úspěšné slití, vaše jméno a datum) a ten pošlete do sovince Saiph Lacaille do 17. prosince, 23.59 hodin.

Po příchodu do laboratoře se na stole objeví tři recepty. Zmijozelská studentka si zapálí oheň pod kotlíkem a začne s přípravami.


Tři poznámky na závěr:

1. Nemusíte posílat lektvar, stačí opravdu jen print. Lektvar následně můžete použít na vašeho mazlíčka, jistě mu bude ku prospěchu.

2. Na lektvar budete potřebovat violínovou esenci, která byla odměnou za splnění včerejšího úkolu. Pokud jste ho neudělali, máte na to stále čas. Dá se také koupit za 5 štístek v útulku.

3. Pokud si nevíte rady s překladem receptu, napište Saiph sovu, pomůže vám.