Adventní kalendář Hadího krále – 17. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte u dalšího okénka adventního kalendáře Hadího krále! Pokud dosud netušíte, o co se jedná, neváhejte si to přečíst v úvodním článku. Pakliže však víte, nic vás nemusí zdržovat od otevření dalšího políčka. Tušíte, jaký úkol by na vás mohl čekat? A jaká odměna se pod číslem 17 skrývá?


Adventní okénko s číslem 17
Čas oběda se blíží, zavítáš proto do Velké síně v očekávání dobrého jídla, možná nějaké kachny s knedlíky, nebo třeba husy. Ale jéjé, nic z toho se na stolech nenalézá! Stoly jsou totiž plné cukroví nejrůznějších chutí a druhů – od malých, sladkých rohlíčků přes vosí hnízda až po koule namáčené v máslovém ležáku! Stoly se pod všemi dobrotami doslova prohýbají, i když u Zmijozelu ne tak významně – Noah dělá co může, aby stolům trochu ulehčila. Při pohledu na dlabající Noah se usměješ, nabereš si cukroví a přisedneš si. 

„Sedmnácté okénko?“ Zahuhlá Noah s pusou plnou rohlíčků, až cukr lítá všude kolem.

Lidé nemají daleko od medvědů – i my se na zimu rádi přecpáváme a tloustneme, všechno ve slavnostní náladě. K prosinci nemyslitelně patří cukroví. A to také bude vašim úkolem! Vyfoťte i s nějakým identifikátorem vaše cukroví, nebo pokud doma žádné nemáte, tak klidně i nějaké odpozorované! Hlavní je, aby se vám z něj sbíhaly sliny! Tuto fotku pak pošlete do sovince Noah Limbani, a to nejpozději do 18. prosince, do 23.59 hodin.