Adventní kalendář Hadího krále – 19. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte u dalšího okénka adventního kalendáře Hadího krále! Pokud dosud netušíte, o co se jedná, neváhejte si to přečíst v úvodním článku. Pakliže však víte, nic vás nemusí zdržovat od otevření dalšího políčka. Tušíte, jaký úkol by na vás mohl čekat? A jaká odměna se pod číslem 19 skrývá?


Adventní okénko s číslem 19
Salazarnálie se blíží – Zmijozel bude už za dva dny slavit nejočekávanější svátek roku. Někteří však nevypadají naladěně, svátečně ani šťastně: primuska pobíhá po hradě a vykřikuje cosi o odměnách, pokladnice pláče nad ztrátou galeonů, které padly na nový kolejní předmět, kapitánka přepočítává košťata po posledním zápase s vráskou na čele a prefektky… inu, ty jsou v koncích. Zatímco Noah si láme hlavu se závěrečnou esejí, Saiph má problém s hromadou pergamenů, které se objevily merlin-ví-odkud a bude je odevzdávat kdo-ví-kam.

Ne že by to v jejím případě bylo něčím překvapivým. Překvapivý je pouze její naprosto zoufalý a odevzdaný výraz a tiše šeptané: „Tohle nemám šanci zvládnout.“ Moc dobře ví, že hlavu na některé logické úlohy nemá.

Svátky jsou časem vzájemné pomoci a spolupráce. Pokud chcete, přisedněte si a vytáhněte pár pergamenů z hromady. Možná zjistíte, že před sebou máte tři logické úlohy, které sice mohou vypadat jednoduše, pro některé jsou však skoro neřešitelné. Vaším dnešním úkolem je vyřešit je! Jakmile jim přijdete na zoubek, pošlete řešení do sovince Saiph Lacaille, a to nejpozději do 20. prosince, 23.59. Věřte, že vám bude opravdu vděčná!

Logická úloha 1:
Rozdělte útvar na 3 stejné celky. Mohou být různě natočené.
Logická úloha 2:
Postavte uzavřenou ohradu tak, aby byl kolem čísel správný počet plotů.

 

Logická úloha 3:
Dostaňte kuličku do zeleného cíle. Mějte však na paměti, že její pohyb se vždy zastaví až o stěnu; a hýbe se pouze nahoru, dolů, doprava a doleva.