Zmijozel versus Mrzimor

Zmijozel se v posledním zápase tohoto kalendářního roku utkal s mrzimorským týmem.

Oba týmy potvrdily svou připravenost včas, začalo se tedy přesně v devět. Jako první se camrálu ujal Aaron a po překonání zmijozelské brankářky vstřelil dnešní úvodní gól. Inees však na nic nečekala a vzápětí dostala míč i do soupeřových obručí. To nejspíš probralo mrzimorského brankáře Theodora, který poté pochytal tři střely zmijozelských střelkyň, dvakrát se ho snažila překonat Inees, jednou Samantha. Čtvrtou střelu ovšem Ontaria už proměnila a Zmijozel se na chvíli dostal do vedení, než Amanda srovnala. Další mrzimorskou střelu Astoria opět chytila, poté se na druhé straně hřiště trefila Samantha, čímž se hadí letka dostala do znovu vedení. 


Móda, již zavedly Soo a Elaine, se šíří mezi mladými famfrpálistkami (Noah a Saiph)

Odrážečky se mezitím činily na obou stranách. První zmijozelský potlouk letěl úplně jinam, Helen mezitím trefila Inees. Loralei poté zasáhla Katie, která byla hned dalším potloukem, tentokrát ale od Elaine, sestřelena; na její místo nastoupila Veasse. Poté se obě družstva střídala v odpalování víceméně pravidelně, Helen a Veasse mířily zejména na zmijozelské odrážečky, jež jim to nejen nemilosrdně vracely, ale občas potlouk poslaly i na mrzimorské střelkyně. Katie se vrátila, hned jak to šlo, a poslala dalším potloukem na střídačku Inees, na jejíž místo vzlétla na potřebnou dobu Kira, načež se střelkyně vystřídaly zase zpátky. Helen a Selina se nadopovaly lektvarem, na druhé straně hřiště odletěla po zásahu potloukem na lavičku kapitánka Ontaria a místo ní nastoupila Noah.

To už se pomalu přiblížila doba nástupu chytačů. Před střídáním zmijozelských odrážeček Lori odpálila potlouk, který letěl úplně jinam, a Lajni se nechala trefit, než ji však vystřídala Maya, stihla ještě shodit Helen, místo níž nastoupila opět Veasse. Místo Lori pak zaujala Sooyeon. Maya dvakrát za sebou pálí do Seliny a druhou ranou ji posílá na střídačku, aby místo ní vzlétla Klotylda. Následně se Mark a Lori vydali za zlatonkou. Samantha se zatím jednou nedostala k brankám, poté se Aaron trefuje do zmijozelských obručí, srovnané skóre však dlouho nevydrží, protože Sam přidá další gól a Zmijozel vede 50:40. 

Zhruba v té době dokvačila na tribuny Zmijozelu bývalá kolejbába NaSaŠí a na žádost Soo přičarovala zelenému týmu snídani v podobě zelí proměnila zmijozelský tým v kozy. Těžko říct, jakým způsobem se hráči v této podobě udrželi ve vzduchu, Lori však dvakrát za sebou zaváhá, zatímco Mark proletí bez větších problémů a přiblíží se ke zlatonce. Aaron se snaží dorovnat, ale Astorka to nedovolí jemu ani Klotyldě, která se střílí chvilku po něm. Jedovatá střela Samanthy na druhé straně hřiště též neprošla. Kira střídá Noah a dostane od slečny Suši také mňamku, moc dlouho si ji však ve vzduchu neužije, protože kačerka Lori v sedmatřicáté minutě chytá zlatonku, a tak ukončuje vyrovnaný zápas. 

Tentokrát nebylo na tribunách tak živo jako na předchozím zápase, což však mohlo být dáno jeho délkou. Zmijozelu tradičně držela pěsti Aya, její dva havraspárští spolužáci však rozhodnutí nebyli, a tak se v první části zápasu objevil i transparent podporující remízu; kromě toho zaznělo i volání po profilize. Kromě slečny Suši měl Zmijozel věrnou stoupenkyni ve slečně Žábě (která sice chvíli zvažovala, že by podporovala druhý tým, ale pak si to rozmyslela), na hřišti se z řad profesorstva také mihla slečna Any s dotazem, komu má fandit.


Magda a Bibi, věrné zmijozelské fanynky

Po zápase jsem se ještě zeptala zmijozelské chytačky, zda za její počáteční nezdar mohlo kozí očarování.

Loralei Silwerin: „Jelikož na tuto podobu nejsem vůbec zvyklá, tak jsem se prvně lekla a pak škobrtla kopýtkem o tribunu, ale naštěstí všechno dobře dopadlo.“ – usměje se – 

Sovu jsem vyslala i za odrážečkou Katie, zajímalo mě totiž, zda za její srážecí úspěšností (poslala dolů Ontarku i Inees) stál pokus o pomstu, protože sama dolů letěla několik minut po začátku zápasu, odpovědi jsem se však nedočkala.

Ačkoliv tímto herní sezóna pro hadí letku končí, stále není jisté, kdo nakonec získá pohár. Uvidíme tedy, jak dopadnou lednové zápasy.

Pro Hadího krále
Maraike Auri Nordahl

7 komentářů

 1. Loralei Silwerin
  19. 12. 2020 (14:20)

  Byl to dost zvláštní zápas. 😀 Sice mě proměna v kozu trochu rozhodila, ale zelíííí je prostě nejlepššššíííí!!! 😀

 2. Saiph Lacaille
  19. 12. 2020 (14:22)

  Dnešek byl snový. Zápas skončil dřív, než mě stihl úplně probrat, takže jsem pak ještě usnula. Nemusela jsem se nervovat na koštěti, takže jsem se cpala u Rosmerty… a když jsem se po spánku vzbudila, už jsem měla v adminu článek! 😀
  Mařenko, moc děkuju za tvou rychlost, jsi bezkonkurenční! A navíc se tvé reporty čtou úplně samy.
  Hadí letko, moc děkuju za fajn sezónu a samozřejmě budu doufám, že výsledky ostatních zápasů dopadnou v náš prospěch! O:)

 3. Maraiko, jsi stejně rychlá, jako ta naše báječná Hadí letka a tvůj článek je krásně čtivý. Ach jo, zase jsem si při zápase nestihla dát ani škrkničku!

  🙂

  Jagga

 4. Výborné zakončení pro Hadí letku – v rekordním čase jsme zahájili a také ukončili! to jiný tým neumí 🙂
  vivat !

 5. Inees Rut Gowstring
  20. 12. 2020 (11:57)

  Byl to skvělý zápas, i když jsem letěla z koštěte jak hruška 😀

  Moc děkujeme za rychlý report ! 🙂

 6. Musím přiznat, že mě překvapilo, jak rychle Lori chytila zlatonku, jsem se ani nestihla pořádně rozkoukat po hřišti během té půlhodiny. Krásný zápas!

  PS. Zelííí je nejlepšššíííí!

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*