Únorová soutěž

Únor je v plném proudu a s ním přišlo několik věcí a změn. Tou první je obzvlášť studené období. Všichni se snažíme přebývat na hradě, schovaní před tou ukrutnou zimou a studeným větrem. Dále tu máme lososy, tedy již bývalé, kteří byli úspěšně zařazeni. Také je tu konec prázdnin – s tím jdou ruku v ruce povinnosti okolo výuky. Nejde jen o zápis a vše splnit v daný čas, ale i o mnoho úsilí, které je k tomu zapotřebí. Poslední změnou je samotná nálada. Na někom to jde vidět více a na někom méně. Vím, že za tento obrat nálady na hradě můžou aspekty zmíněné výše. A tak jsem se rozhodl s tím něco dělat!

Vypisuji tedy první soutěž, která je o zábavě, troše toho odreagování od chladného počasí a mučení… chci říci učení. Všichni to jistě již znáte, a tak zde nic nemusím dlouze vysvětlovat. Ovšem pro ty, kteří si to chtějí vyslechnout, mohu klidně pokračovat… Nikdo? Paráda! Tak si pojďme už jen shrnout několik pravidel.

Prvním pravidlem je splnění všech podmínek potřebných k získání odměny. Jde o to, že občas budou potřeba screenshoty. Druhým pravidlem je přehlednost – pokud se v tom nevyznám, tak to neuznávám. Přelouskat soutěž máte přece vy, ne já. Třetím pravidlem je… to asi budu muset ještě vymyslet, ale nějaké třetí vždy je.

Únorová soutěž – luštění

V první soutěži půjde o vyluštění dvou křížovek. Na začátek budu mírný, ale snad vás to neodradí a i přes to se zapojíte. První křížovka je na jména a příjmení, druhá na místa v naší škole. Už vás nebudu napínat a jdeme na to.

 1. Jméno známého majitele roztomilého trojhlavého psa Chloupka.
 2. Příjmení Jamese, Harryho, Jamese Siriuse a Albuse Severuse.
 3. Mužská podoba příjmení vždy chytré kamarádky Harryho Pottera.
 4. Příjmení zrzka, Harryho kamaráda.
 5. Příjmení známého profesora lektvarů a ředitele zmijozelské koleje.
 6. Růžová kočičí fúrie, co učila jeden rok v Bradavicích OPČM.
 7. Chlapec, kterému Bellatrix mučila rodiče, kteří poté skončili u sv. Munga.
 8. Příjmení výše zmíněné šílené dámy.

 1. Hučí to tam až běda, poštu tam najít není věda.
 2. Zraněný jsi, tak běž tam, kde vždy pomůžou vám.
 3. Hvězdy tě zajímají, to je jasné – v jaké asi budeš učebně?
 4. Police plné k prasknutí, najdeš zde však příběh podle své chuti.
 5. Zde se učí toto, támhle zas tamto.
 6. Stoly plné k prasknutí, najdeš zde mnoho chutí.
 7. Obrazy zakladatelů zde najít můžeš – a i s ředitelem se zde střetneš.
 8. Pozor, až od třetího ročníku! Je v podzemí a plný bojovníků.

Tak co, zvládli jste to? Pokud je vaší odpovědí ano, pošlete na e-mail hk.redakce@gmail.com screenshoty vyplněných tajenek nebo jen přehledný seznam odpovědí, a to až do 28. února včetně.

Pro Hadího krále
Jasper Flemont Forest