Dubnová soutěž

Nastal duben. Přesněji řečeno je už konec dubna, ale vše je stejné jako na jeho začátku. Pro některé je toto období složitější než pro jiné. Přeci jen se posílají NKÚ, budou se co nevidět psát OVCE, a dokonce i my, obyčejní studenti, to bez těchto těžkých zkoušek nemáme jen tak – máme u sebe zadání závěrečných esejí a šestý termín odevzdání úkolů se kvapem blíží. Proč si tedy trochu neodpočinout a trochu se neuvolnit? Vždyť si to za všechen ten stres, který zažíváme, zasloužíme. A štěstí vám přeje, protože i tento měsíc jsem se rozhodl s tím něco dělat!

Vypisuji tedy třetí soutěž, která je o zábavě, troše toho odreagování od chladného počasí a mučení… chci říci učení. Všichni to už jistě znáte, a tak zde nic nemusím dlouze vysvětlovat. Ovšem pro ty, kteří si to chtějí vyslechnout, mohu klidně pokračovat… Nikdo? Paráda!

3. kolo soutěže – skládání

Skládání. Dlouho jsem se rozmýšlel nad tím, co by mělo být třetí kolo soutěže, a rozhodl jsem se pro toto zadání. Níže je osm písmen, ze kterých musíte vytvořit smysluplnou báseň. Sám jsem básník-amatér, proto básně musí hlavně dávat smysl a rýmovat se. Na víc se sám nezmůžu, a tak to nebudu zhoršovat ani vám. Zde je tedy seznam osmi písmen, na která musí daný verš (řádek) začínat:

  1. A/Á
  2. U/Ú/Ů
  3. D/Ď
  4. Z/Ž
  5. A/Á
  6. K
  7. CH/C/Č
  8. J

Výběr písmen byl zcela náhodný. Pomohl mi starý klobouk, ve kterém jsem promíchal všechna písmena, což nakonec nedopadlo tak zle. Ano, kde to šlo, přidal jsem i možnost použít čárky a háčky, přeci jen jsem byl sám rád za to, co jsem vypotil, a tak jsem se pokusil vám to co nejvíce usnadnit. A abych nebyl pes, ukážu vám svou báseň. Předem upozorňuji, že to lépe nesvedu a jsem rád i za tuto podobu.

Abeceda je zvláštní věc,
umí ji dokonce i neznalec.
Děti i starší to dobře ví,
že se to těžké jenom jeví.
A, be, ce, de, e, ef, ge, ha,
každý abecedě podléhá.
cha, i, je, ka, el, em, en, o,
je to jenom jedno písmeno.

Nakonec tedy už jen zmíním, abyste vypracování zasílali do externího sovince Hadího krále. Přesněji na adresu hk.redakce@gmail.com, a to až do 30. dubna včetně. Prosím připište mi i váš názor na básnění – zda vám to jde, nebo ne. Všem přeju při skládání hodně štěstí a zdaru!

Pro Hadího krále
Jasper Flemont Forest