Ferda slaví!

Někteří z vás to možná nevědí, ale největším svátkem Velikonoc je ve skutečnosti zelený čtvrtek, jelikož v ten den má narozeniny Ferdinand. Ti z vás, kdo o tom neměli zdání, bojte se o svůj život, Ferda neváhá nikoho sežrat! Naše kolej se tedy sešla a narozeniny oslavila, jak se na Zmijozelské sluší a patří. Jak to vypadalo?

Mám tu čest vám teď povyprávět o narozeninové oslavě krále všech hadů, teda bazilišků. – opraví se, když za sebou uslyší Ferdinandovo syčení – Na zelený čtvrtek slavil narozeniny ten nejhadovitější (doslova nejhadovitější) člen zelené koleje, Ferdinand! Zmijozelští na to samozřejmě v daný den vůbec, ale vůbec nezapomněli, takže jsme se o pár dní později, 10. 4., sešli v komnatě nejvyšší potřeby a tuhle velkou (a s velkým předstihem plánovanou) událost oslavili.

Skoro celá zmijozelská banda dorazila v šest hodin večer do speciálně vyzdobené místnosti. Hned, co jsme tam vlezli, jsme ale zase rychle museli odejít. Ne že by nás někdo vyhnal, tedy ne doslova, ale naše šéfredaktorka zřejmě měla moc práce s články a úkoly a se vším ostatním, co dělá, a tak byla ve skluzu. Když jsme to viděli, tak nám bylo jasné, že jestli nechceme hledat novou šéfredakční, protože tu původní Ferdinand sežere za to, že oslava nebyla předem připravená, budeme muset přiložit ruku k dílu. Tak jsme se hned dali do práce a snažili se Saiph pomoct, hadi přece vždy táhnou za jeden ocas!

Jenže ono se to v plné parádě a v noblesních šatech blbě běhá po hradě, víte? Pro představu pro vás mám pár ukázek těch – dle mého názoru – nejhezčích modelů.

Teď, když jste si je prohlédli, si sami můžete představit, jak v něčem takovém couráte po hradě a nosíte krabice s myškami, které se, mršky, třeba v mém případě navíc rozutekly a já je chytala po zemi. – dělá se jí až mdlo z toho, jak špinavé pak byly její šaty, a ještě hůř se jí dělá z toho, kolik zaplatila za vyčištění – No, zkrátka hrůza! Každopádně jsme Saiph pomohli dost na to, aby si Ferda nechal říct a zatím nám ji nežral.

Ke slovu se pak přihlásila madam Veronica, která za nás všechny baziliškovi popřála. Potom jsme ho začali zahrnovat dary a dárečky, myškami a hraboši a všemožnou chválou. Následně madam kolejní požádala naši pokladnici Astorku, aby vyhlásila výherce patnácti hlavních cen velmi očekávané tomboly.

Kdyby někoho zajímalo, jak velcí gambleři jsou Zmijozelští, bylo zakoupeno 333 lístků s tím, že jeden stál 3 srpce. – chvíli počítá na prstech a pak pokračuje – To je celkem 58 galeonů a 13 srpců! A pak kde že se berou všechny ty peníze na kolejním kontě…

Těsně před vyhlášením posledních tří supercen se provalilo, že čokoláda z fontány, která byla na oslavě, pocházela z čokožabek! Umíte si představit, co to udělalo s přítomnou madam Žábou? Omdlela nám tam! Mezitím Ferda vyhlásil bronzové místo v tombole, třetí nejzajímavější cenu, šaty řeckého typu v zelené, získala Maeve Péregrine. Mezitím se dva nejmenovaní zelení madam Verča a prefektka Christina pokusily madam Barbaru obrat o některé její ceny, což se jim však díky jedné statečné studentce nepodařilo. Madam Barbara se pak probrala a rozpuštěnou žabí čokoládu si utřela do další (stříbrné) ceny, kolejního pláště mága noci, který vyhrála právě zákeřná Christi. Naprosté zlato, nádherné šaty s názvem „Emerald“, získala madam Sally!

Po vyhlášení jsme se šli zvěčnit k Paštičkovi, někteří i dvakrát, a když jsme se vrátili zpět, už jsme jenom tlachali a snažili se domluvit Ferdovi, aby nežral pana Uroborose.

Po dlouhém, ale krásně stráveném večeru jsme se všichni rozutekli do všech koutů hradu a začali se zase těšit na příští narozeniny našeho baziliščího – rozhlédne se, jestli není Ferda poblíž, a když zjistí, že ne, opraví se – hadího krále.

(Dodatek redakce: Nikdy neštvat Ferdinanda, a to ani tehdy, když se zdá, že není okolo. Nezapomínejte na potrubí!)

Pro Hadího krále
Suzzy Blackwood

2 komentáře

  1. Jůůů, byla jsem vybrána jako jeden ze čtyř nejhezčích modelů. Suzzy, máš skvělý vkus! 😀

  2. Veronica N. Williamsová
    5. 5. 2021 (23:09)

    Budu dělat, že jsem mezi nejlepšími outfity!! 😀

Komentáře jsou uzavřeny.