Zmijozel versus Havraspár

Letošní sezónu otevřel nedělní zápas s Havraspárem, který rozhodně nikoho nezmátl a nezpůsobil několik infarktů, když se někteří hráči vzbudili v sobotu v deset hodin. 

Kapitánky potvrdily připravenost včas, Ontaria sice otálela trochu více než Betria, i tak se ovšem začalo přesně v devět. Zmijozel působil trochu zpomaleně i v prvních minutách, jelikož se nejprve k oběma míčům dostaly nejprve hráčky z Havraspáru –  Indris se dvakrát zmocnila potlouku, první rána byla rozehřívací a skončila v místech, kam odrážečka nejspíš vůbec nemířila, druhá si našla Inees. Eleonora získala camrál, Astorku však přítomnost míče nijak nerozhodila a bez větších obtíží ho chytila. Po čtyřech minutách Aimée obruče trefila, což jako kdyby zmijozelský tým probralo. Loralei se ujala potlouku a trefila Eleonoru, již Elaine po dalších dvou minutách poslala na střídačku a na jejíž místo nastoupila Laura, Lori poté ještě odpálila další potlouk do Betrie. 

Indris mezitím ubránila Betriu, která vzápětí zvýšila na 20:0. To už se camrál konečně dostal na zelenou stranu hřiště, konkrétně ke Kiře, jejíž střela prošla okolo havraspárské brankářky osm minut po deváté. Indris odpálila potlouk na Ineesku a ubrala jí další dávku zdraví, že si zmijozelská hráčka raději lokla laudana. Sidney ubránil Lauru, Betria vystřelila, ale Astoria gólu bez větších obtíží zabránila, čímž odstartovala sérii chycení několika dalších havraspárských střel. Neúspěch zaznamenaly také odrážečky na obou stranách hřiště; Indris mířila na Ontarku, ale odpal se jí nezdařil, stejně tak se pořádně netrefila ani Lori. Lajni poté srazila dolů lehce nalomenou Betriu, na jejíž místo naskočila Ewenlia. Loralei vzápětí napravila svůj předchozí neúspěch a zasáhla Sidneyho, který ihned sáhl po laudanu. 

Kira dorovnala na 20:20, Indris trefila Inees a Sidney Kiru, Astorka se mezitím dále činila v bráně. Elaine vrací úder a trefuje Indris, která si také přihne laudana. Ewenlia se ujala camrálu a prostřelila Astorčinu samozřejmě naprosto obraznou obrannou hradbu. Indris pokračovala v palbě do Inees, té to ovšem nijak zvlášť nevadilo, protože se vrhla po camrálu a skórovala. Indris pokračovala v rozdělané práci a další ránou už Ineesku srazila, do vzduchu tak vzlétla Noah. Aimée se pokusila neúspěšně napodobit střelu Inees, ale Astorka zasáhla, při další střele se dokonce ani nemusela nijak zvlášť snažit, protože Eleonora mířila úplně mimo. Sidney trefil Kiru, Lori mu ránu vzápětí vrátila, načež ji vystřídala Sooyeon. Ontarka poté skórovala.  

Chvíli před tím, než vzlétly chytačky, dorazila slečna Barbara a pan Zendaer, kolejní ředitel Havraspáru, což modré, stejně jako loni, nějakým způsobem nakoplo, takže vstřelili gól a srovnali na 40:40. Slečna Žába se asi chtěla tvářit děsně nezaujatě, proto chvíli fandila Havraspáru, než ji někdo nenápadně upozornil na její omyl. Poté už se však dostala do fandící bábovkové formy a obšťastňovala všechny přítomné originálními pokřiky. Indris a Sidney se ještě zaměřili na Kiru, již po několika zásazích poslali na střídačku, a na její místo nastoupila Saiph. Střely Laury (která vystřídala kapitánku Betriu) i Noah byly odsouzeny k neúspěchu. 

To už do vzduchu zamířily chytačky Betria a Loralei a odrážeči se zaměřili na ně, dokud Elaine nenapadlo, že by mohla srazit i svůj protějšek, tedy Indris. Místo ní nastoupila zástupkyně kapitánky Addie. Camrál získala Eleonora a až do konce zápasu se o něj odmítala podělit s kýmkoliv jiným, naštěstí ve většině případů zasáhla zmijozelská brankářka a modrá střelkyně proměnila jen dva útoky. Potlouková přestřelka pokračovala i poté, co se Elaine vystřídala s Mayou, která nejprve srazila Betriu (na její místo naskočila Ewenlia), poté i Indris, jež se na postu příliš dlouho neohřála a již vystřídala Amaltheia. Loralei se na koštěti stále držela zuby nehty, Sooyeon ji navíc ubránila před zbloudilým potloukem. Než se na ni stihl znovu vrhnout Sidney, Ewenlia držela v ruce zlatonku a zajistila tak Havraspáru výhru 210:40. 

Slečna kolejní dorazila sice pozdě, zato stylově.

Jak by zápas zhodnotili hráči z obou kolejí? Za Zmijozel jsem se ptala brankářky Astorky, která z devatenácti střel vychytala celých třináct, čímž srazila úspěšnost havraspárských střelců na pouhých 32 %.

Astoria von Pens: „Před dnešním zápasem jsem měla úplně stejnou obavu jako před jinými v minulosti, a to takovou, abych nedostala o drtivou cifru víc gólů než soupeřův brankář. – směje se – Modré střelkyně musely mít nějaký „camrál magnet“ a pěkně mě v té bráně zkoušely! Jsem tuze ráda, že mi štěstíčko bylo dnes nakloněno a nedopadlo to bídným skórem. Vivat Zmijozel!“

Něco málo jsem také zjistila od Kiry, střelkyně a zástupkyně kapitánky.

Kira Mae Spencer: „Dneska se mi hrálo dobře, hlavně začátek se mi dařil, dát hned první dva góly za kolej člověka nabije nadšením. Blbé je, že si ze mě Sidney, který ještě loni spíše hrál pro nás, po tomhle výkonu udělal terč a ono s nakřápnutou hlavou se pak góly dávají blbě. Vlastně už jsem se po návštěvě ošetřovny nedokázala ani k camrálu pořádně dostat.
Ale je to zatím jenom první zápas sezóny, takže nic není ještě ztraceno a bude to ještě zajímavý boj. Těším se na další zápasy!“

Z Havraspárských mi vyjádření slíbila zástupkyně kapitánky Addie, chce se nad ním však zamyslet s jistým odstupem, bude tedy doplněno, jakmile se ke mně dostane. Edit: Už ho máme!

Addie Hazel: „Ze zápasu se Zmijozelem jsem měla respekt, přeci jen z odrážečů s 30. úrovní by měl strach každý. – usměje se – Ale i tak jsem věřila našemu týmu a doufala ve vítězství.
Během rána mě ale tento pocit opouštěl, hlavně v době zápasu, když začali modří padat z košťat. Krom střelců a chytače letěl na zem i náš nejlepší odrážeč. Ale naštěstí jsme se toho nezalekli – modří střelci drželi skóre se zelenými, ne-li byli ještě o něco lepší, Isha do branky pustila minimum střel, odrážeči pálili jeden potlouk za druhým a chytači pronásledovali zlatonku, jak jen to šlo. Vzhledem k podobnému skóre vstřelených camrálů muselo být všem jasné, že zápas rozhodne chycení zlatonky. Tu se potvrdilo, že nižší úrovně pro nás nejsou překážkou, když Ewenka držela v ruce zlatou.
Očekávala jsem, že společný zápas bude velmi napínavý, ale i přesto přátelský. Oboje se splnilo. A k tomu jsme ještě vyhráli, no co více si přát. Myslím, že budu mluvit za celý tým, když řeknu, že jsme si zápas s vámi užili a děkujeme vám za něj.“

Gratulace Havraspáru k vítězství, hadí letka se však nevzdává! Přijďte se přesvědčit přespříští týden, tentokrát v sobotu, kdy se Zmijozel utká s Nebelvírem.

Pro Hadího krále
Maraike Auri Nordahl

3 komentáře

 1. Inees Rut Gowstring
  9. 5. 2021 (13:17)

  Skvělé výkony, super fanoušci, dobré občerstvení 🙂 Co víc si přát? No ještě tu zlatou u nás 🙂 ale i tak jsem si zápas moc užila!

 2. Veronica N. Williamsová
  9. 5. 2021 (13:27)

  Doběhla jsem na hřiště v posledních pár minutách – moje maska možná zlatonku natolik vylekala, až vletěla slečně Ewenlii do ruky sama, ale i přesto jsem si atmosféru na tribuně moc užila!
  Díky reportu vím, že jste podávali skvělé výkony a lepší famfrpálové družstvo si ani nemůžu přát! ♥

 3. Saiph Lacaille
  9. 5. 2021 (18:40)

  +obdivuje redaktorku Hadího krále za rychlost při sepsání článku+

  Byl to skvělý zápas, Havraspár je totiž příjemný soupeř – a to dělá hodně! 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.