Zmijozel versus Mrzimor

Poslední zmijozelský zápas sezóny byl nečekaně dlouhý, napínavý a plný zvratů i všemožných bizárků. 
Dorazila jsem na hřiště právě včas, abych si všimla havraspárské kapitánky, jak zdobí tribunu do zelených barev.

Nedlouho poté Selina i Ontaria hned po sobě potvrdily připravenost, a tak se začalo tradičně v devět. Jako první se Elaine ujala potlouku, který odpálila na mrzimorskou odrážečku Katie. Camrálu se zmocnil Aaron, jeho jedovatou střelu však chytila „univerzálka“ Saiph, jež se po úspěšném zákroku vystřídala s brankářkou Astorií. Katie odpálila potlouk na Kiru, za což ji nedlouho poté potrestala Loralei. Kira se pokusila skórovat, Theodor její střelu chytil, podobná situace se o chvíli později odehrála znovu, jen útočila Inees. Elaine odpálila potlouk na Aarona tak silně, že raději sáhl po laudanu, Helen ubránila Selinu před zbloudilým potloukem, Lori si vybrala za cíl opět Katie a Lajni Aarona. První gól zápasu vstřelila Inees po osmi minutách a poslala tak Zmijozel do vedení 10:0. 

Odrážečky se opět vystřídaly u potlouků: Helen ubrala zdraví Lori, Katie Kiře a Lori Katie, Elaine poté ubránila Kiru. Selina vyslala další mrzimorskou jedovatou střelu na zmijozelské obruče, již Astorka chytila, na druhé straně hřiště se nedlouho poté trefila Ontaria a zvýšila na 20:0, Inees pak přidala jeden gól a o něco později ještě další. Poprvé se také objevilo „odrážečské prokletí“, jak bych pracovně nazvala situaci, kdy se vystřídají odrážeči (v tomto případě tedy odrážečky) obou týmů u potlouků, ale ani jedné se odpal nepodaří; nejprve se nezadařilo Lori a Elaine, následně Helen a Katie. Ontarčina střela byla chycena, Elaine se další odpal zdařil a poslala tak na lavičku Katie, již nahradila Petromila. Lori ubrala zdraví Cassiopee, Petromila se jednou nechala trefit a podruhé úspěšně odpálila na Ontarku. Ineeska se pokusila o další jedovatý útok, ale ani s ním nebyla úspěšná. Lori zamířila na Selinu, Petromila ubránila před zbloudilým potloukem brankáře Theodora, Klotylda se vystřídala s Cassiopeou. 

Mrzimorský brankář vychytal další Ontarčinu střelu, Helen poté odpálila potlouk na Kiru, jež zamířila na ošetřovnu, a na její místo kapitánka poslala , což vyvolalo jisté spekulace o tom, jak budu zvládat informovat o dění a zároveň hrát. Nejdivočejší návrhy měla dvojice bývalých zelených profesorek, slečen Barb a Verči, jedna z nich mě označila za Vlastíka Plamínka (a následně se svíjela do rytmu bubnování), druhá prohlásila, že mám křišťálovou kouli, takže předem vím, jak zápas dopadne. Obě tyto teorie bych chtěla touto cestou vyvrátit, dělám poctivou novinařinu. Dokonce jsem se o nějakou chvíli později i dostala k camrálu. K tomu, že Theodor zasáhl, se ovšem radši víc vyjadřovat nebudu. 

Ale zpátky k dění na hřišti. Odrážečské prokletí znovu vystrčilo růžky, když se odpal nezdařil Elaine, Helen ani Katie. Maya vzlétla místo Loralei, aby se mohla připravit na chytače, podobné střídání o chvíli později proběhlo mezi Inees a Noah, na střelci se též vystřídala Saiph a Ontaria. Střely Aarona a Seliny zmijozelská brankářka vychytala, Katie poslala jeden potlouk na Elaine, pak jeden půjčila Maye, která trefila Selinu, další si nechala opět pro sebe a vyslala ho na Mayu (možná jí tedy ten předchozí nepůjčila úplně dobrovolně a úmyslně), Elaine a Helen se poté odpaly nepodařily; to už se vznesli do vzduchu chytači Lori a Mark, odrážečky se tedy vrhly na ně. Katie trefila Lori, jež si přihnula laudana, Maya Marka. Aaronova střela byla opět chycena, Katie nestihla zamířit a nechala se trefit. Cassiopein útok na branky taky nepřinesl body, její neúspěch zopakovala o chvilku později i Selina. To už se rozjely spekulace, co stojí za Astorčiným úspěchem, načež zmijozelská brankářka přiznala, že má obruče omotané potravinářskou fólií, ale že má strach, že už se blíží doba jejich protrhnutí. Tyto obavy v osmatřicáté minutě potvrdila Selina, když vstřelila první mrzimorský gól a snížila zmijozelský náskok na třicet bodů, na což Maya reagovala férovou nabídkou:

Elaine a Maya zasáhly každá jedním potloukem mrzimorského chytače, který tak byl donucen se také napít léčivého lektvaru, Helen si bouchla do mě, Maya a Elaine opět do Marka, Katie ubránila Aarona, Cassiopea trefila zmijozelskou brankářku. Maya další ránou poslala Marka na střídačku, na jeho místo nastoupila Marisa. Helen nestihla odpálit potlouk, takže jí ubral zdraví. Pak dorazil na hřiště bývalý mrzimorský kolejní, pan Nicholas, jehož příchod nejspíš vyburcoval Aarona, aby trefil obruče a přidal dalších deset bodů na konto jezevců. Helen poslala potlouk na Lori, Maya ubránila Noah, Astorka chytila další Aaronovu střelu. Katie poté poslala Loralei na lavičku, místo ní podruhé vzlétla Inees, dlouho se však na postu neohřála – po dvou potloucích od Helen ji potkal stejný osud jako spoluhráčku a Saiph po brankáři a střelci zamířila i na chytače. Mark mezitím vystřídal Marisu. Elaine odpálila potlouk na Helen, Aaronova střela opět neproletěla žádnou z obručí, Maya zasáhla Marka a Selina přihodila další gól. Elaine trefila Marka, Helen si lokla laudana, Aaron srovnal na 40:40 a Katie trefila Lajni. Bylo načase něco dělat, zápas už začínal být moc dlouhý. 

Mark se nevyhnul překážce a narazil do tribuny, načež ho Maya srazila dolů a na jeho místo opět nastoupila Marisa. Lori nahradila Saiph, Noah zvýšila na 50:40, Kira mě konečně vystřídala zpátky. Helen trefila Lori, Lajni mířila na Selinu, ale potlouk letěl někam jinam. Ontarka přidala další gól. Helen opět zasáhla zmijozelskou chytačku, jež se raději vystřídala s Inees. Katiin odpal směřoval úplně někam pryč, totéž se stalo Elaine. Další střela Noah už gól nepřinesla, stejně neúspěšná byla i Ontarka. Katie se nechala trefit potloukem do ruky, Maya a Elaine byly úspěšnější a trefily Marka. Aaron snížil zpátky na gólový rozdíl, Maya opět shodila Marka, který nedlouho předtím opět nahradil Marisu, jež tak musela ještě chvíli vydržet na lavičce. V mezičase na uvolněný post vzlétl Ludovic, vydržel na něm necelou minutu, poté byl odvolán a v honu za zlatonkou pokračovala žlutá chytačka.

Katie znovu nestihla odpálit (možná se nás také snažila zmást, že hraje s námi jako loni Sidney, ale pro všechny ty rány jí to beztak nikdo nevěřil) a Helen se nepovedlo trefit, co – či spíše koho – chtěla. Noah zvedla skóre na 70:50, Katie trefila Inees, která se poté prohodila s Lori, Theodor chytil Ontarčinu střelu, při dalším pokusu však zmijozelská kapitánka trefila obruče. Maya zasáhla Marisu, pak nestihla zamířit, což ovšem napravila další ránou do mrzimorské chytačky, jež sáhla po laudanu, aby se udržela ještě chvíli, než ji vystřídal Mark. Katie shodila Lori, na její místo vzlétla Sooyeon, další zmijozelská náhradnice, již většina zná spíše z postu odrážečky.

Sarah vs. jméno kapitánky – 0:2

Aaron přidal gól, Kira také, Aaron pak, nejspíš pro jistotu, ještě jeden. Elaine se nepovedl odpal, Maya trefila Marka, Elaine také, Maya znova, takže mrzimorský chytač také sáhl po laudanu. Helen zasáhla Ontarii, Soo se vyměnila s Lori, Seliny střela byla chycena. Helen se nedpovedlo odpálit na Lori, Ontarka se napila a Theodor zabránil její střele. Elaine poslala Marka na střídačku, Maya odpálila další potlouk na vzlétnuvší Marisu, Aaronova střela byla chycena, Lori se napila po ráně od Helen, ale už si nabytého zdraví příliš neužila, protože mrzimorská chytačka zápas ukončila po necelých osmdesáti minutách se skóre 90:220 pro Zmijozel. 

Komentátor si bohužel nenechal napovědět.

Pokud jste se dočetli až sem, máte můj obdiv. Očividně něco vydržíte, proto jistě zvládnete ještě moje zvídavé dotazy na dva hráče. Tentokrát jsem se zaměřila na zaskakujícího mrzimorského chytače a na zmijozelskou „univerzálku“, jež působila dojmem, že chce získat magíka Záskok za jediný zápas. Ludovica jsem se zeptala, jak se na tomto nezvyklém postu cítil a zda to bylo plánované, od Saiph jsem se chtěla dozvědět, jestli postů vystřídala dost, nebo naopak málo a chtěla jich stihnout i více.

Ludovic Astier: „Tak zážitek to byl neskutečný. Obzvlášť když za chytače ani moc netrénuji. Vlastně skoro vůbec. Kdo by si kdy řekl, že se objevím na oficiálním zápasu na tomto postu. Takže můžu říct, že jsem si svou minutu slávy opravdu užil.
Snad nevadí, když prozradím, že to bylo v plánu, kdyby byla chytačská krize, tak jsem měl nastoupit na tento post, i kdyby jen na chvíli. Takže jsem to očekával, když najednou nikdo nenastupoval na hřiště. I když můžu se jen dohadovat, zda to byl mistrovský plán naší kapitánky na zmatení nepřítele, anebo jen nebyl v tu chvíli nikdo lepší.“

Saiph Lacaille: „Samozřejmě, že jsem chtěla získat Záskok v jednom zápase (a taky trhnout rekord, protože kdo z těch, co ho má, na každém tom postu opravdu odehrál nějakou akci – a ještě v jednom zápase? No? Nikdo, že?), takže mě trochu zklamalo, když Mrzimor chytil zlatonku, ale to tam nepiš, ve Zmijozelu musíme vypadat nad věcí, stalo se to přece přesně tak, jak jsem chtěla! Aspoň díky tomu jednomu (stresujícímu) průletu na chytači se příští rok potřebuju nenápadně dostat už jen na dvě pozice. Za předpokladu, že na ty zápasy vstanu, samozřejmě.“

Pro hadí letku tak sezóna nekončí úplně úspěšně, o to spíše však strávíme letní pauzu tréninkem a na podzim všem ukážeme. Nebo ne, kapitánko?

Pro Hadího krále
Maraike Auri Nordahl

4 komentáře

 1. Marisa Missy Moon
  29. 5. 2021 (15:53)

  Super článek 🙂 +ňuchňá svou úplně první zlatonku ze zápasu+ Bylo to fakt napínavé 🙂

 2. Byl to super zápas a bylo mi ctí opět fandit. Musím říct, že fólie v obručích je super nápad. Merlinužel už asi nepujde zopakovat, protože bylo tajemství prozrazeno. 😀
  A parádí článek, slečno. Jako vždy! <3

 3. Elaine Robillard
  29. 5. 2021 (21:37)

  Byl to skvělý zápas, jsem ráda, že jsem si mohla užít svůj post od začátku až do konce a nesejmul mě žádný zbloudilý potlouk (a ani ten od děvčat z Mrzimoru)!

Komentáře jsou uzavřeny.