Zmijozel versus Nebelvír

Další letošní zápas hadí letky, tentokrát s Nebelvírem, proběhl tradičně v sobotu, nervy hned po probuzení se týmu tedy (téměř) vyhnuly. 

Zmijozelská kapitánka opět potvrdila připravenost o něco později než ta nebelvírská, přesto se začalo klasicky v devět hodin. Na rozdíl od minulého zápasu byli hadi o něco probuzenější, zápas tak otevřela rána Loralei do Elizabeth. To, že nebelvírské střelkyni neubrala prakticky nic, už není vůbec důležité. Inees se mezitím chopila camrálu a skórovala, za což byla vzápětí potrestána potloukem od Esmeraldy, Beteramis poté preventivně odpálila potlouk na další zmijozelskou střelkyni, tentokrát Kiru. Melisa využila situace a pokusila se zaútočit na zmijozelské obruče, Astoria však zasáhla a gólu zabránila. Jakékoliv teorie o tom, že by se Zmijozelu snad mohlo dařit, poté rozptýlily odrážečky. Lori se nepodařilo odpálit, načež se potlouků ujaly Esmeralda a Beteramis. První jmenovaná trefila Kiru, druhá ji další ránou sejmula, a aby toho nebylo málo, o chvíli později poslala na lavičku i Inees, která se chvilku předtím pokusila trefit obruče, ale nebelvírský brankář Pitrys to nedovolil. Místo Kiry vzlétla Noah, Ineesky místo zaujala Saiph, Elizabeth se během střídání ujala camrálu a srovnala na 10:10. 

Zmijozelské odrážečky se následně vrhly právě na Elizabeth, do níž se postupně trefily Lori i Elaine, na tyto rány nebelvírská střelkyně zareagovala pohotovým vypitím laudana. Následné dva útoky na obruče z rukou Melisy a Cally Astorka odrazila, Esme odpálila potlouk na Lori, která chvíli poté poslala další na Elizabeth. Bete trefila Kiru, Esmeralda Elaine, Melisa branku. Lajni poté konečně srazila Elizabeth, na jejíž místo vzlétla Skylar poté, co odevzdala někomu z přihlížejících svůj nedopitý máslový ležák. Esme odpálila na Lori, jež nedlouho poté bránila Ontarii před zbloudilým potloukem, Kiřina střela na obruče byla chycena. Elaine trefila Melisu, která si také přihnula laudana, mezitím Skylar využila situace a vstřelila gól. Bete si připsala třetí sraženou hráčku, když poslala na střídačku Lori, místo níž nastoupila Maya, Esme trefila zmijozelskou kapitánku, jež se též napila léčivého lektvaru. Série neúspěšných útoků zmijozelských střelkyň pokračovala, tentokrát Inees trefila jen konstrukci jedné obruče. 

Esmeralda ubránila Pitryse před zbloudilým potloukem, Bete pálila do Inees. Calla zvýšila na 40:10, Maya i Elaine poslaly potlouky na Melisu. Calla se opět ujala camrálu, tentokrát ovšem přihrála Elizabeth, která také skórovala. Beteramis opět zamířila na Inees, která nedlouho poté sama zamířila na lavičku a již nahradila Noah, Maya jako odplatu sejmula Melisu. Kiřinu další střelu Pitrys opět chytil, poté se nebelvírské odrážečky zaměřily na Ontarku, již dvěma ranami úspěšně poslaly na střídačku, na její místo opět vzlétla Saiph v polospánku. Astorka v brance chytila další Callinu střelu. Než se vznesly chytačky Lori a Una, stihla Maya ještě odpálit potlouk na Bete a Elaine na Skylar. 

Pak už šlo všechno rychle. Esme zamířila na Lori, Pitrys zabránil Noah i Kiře dát gól. Zmijozelské odrážečky se zaměřily na Unu, Melisa a Kira vstřelily každá po gólu a zvýšily na 60:20 pro Nebelvír. Bete odpálila potlouk na Elaine a ubránila Melisu, Esme další trefou posílá Lajni na ošetřovnu a její místo zaujímá Sooyeon. Loralei po zásahu od Bete pije a bourá do tribuny, Una prolétává. Sůva sráží Unu chvilku před dalším průletem, vzlétá chytačka Newika, ale chviličku nato Lori drží v ruce zlatonku a zápas po necelých 38 minutách končí 170:60 pro Zmijozel, což zaskočilo nejen všechny přítomné, ale i samotnou kačerku. 

Na tribunách to žilo, ačkoliv nejvíce studentů se tlačilo okolo Rosmertina občerstvení. Kromě Zmijozelských a Nebelvírských se objevilo i několik studentů Havraspáru a Mrzimoru, přičemž někteří z druhé jmenované koleje to hráli na obě strany a mávali zelenými i červenými vlaječkami. Fialové jsem zaregistrovala tři, madam Eillen, Barb a Wenai, přičemž vedoucí Příčné ulice dělala čest své pozici, neboť její model dával jasně a krásně najevo, která kolej je jejím favoritem. 

Po zápase mě zajímaly dvě věci. Kolik modřin si z něj odnášejí zmijozelské střelkyně, které byly pod přísnou palbou nebelvírského odrážečského dua, a jestli je něco pravdy na tom, že za Pitrysovou úspěšností v brance byla zejména pořádná snídaně. K první otázce se vyjádřila Inees, na tu druhou se mi odpovědi nedostalo, jelikož nejspíš nejsme tak vážený časopis jako DV, proto budeme muset zůstat jen u spekulace, jež byla vyslovena v průběhu hry – tedy že nebelvírský brankář snědl dva jogurty, nějaké drobné k tomu a vypil kávu.

Inees Rut Gowstring: „To nemá ani cenu počítat. Vypadám jak jedna velká modřina. Snad si nebudou studenti na chodbách myslet, že patřím do Havraspáru. Modrý odstín mé pokožky by je teď mohl dost znejistit. Za hadí tým se ale člověk rád obětuje.“ – usměje se

A jak dopadne zápas s Mrzimorem? Přijďte se podívat příští sobotu! 

Pro Hadího krále
Maraike Auri Nordahl

2 komentáře

  1. Saiph Lacaille
    22. 5. 2021 (15:59)

    Je fajn si přečíst, o čem ten zápas vlastně byl, když jsem byla většinu času úplně mimo. =D Díky za (další) boží report, Maike! A Ineesko, tebe si pletou odjakživa, Zmijozel by ti normálně asi nikdo netipoval, pár modřin tě toho nejspíš nezbaví. =D

  2. Inees Rut Gowstring
    22. 5. 2021 (17:01)

    Maike děkuje za opět naprosto bleskový a skvělý report ! 🙂 Skvěle se to čte a i úsměv mi to vykouzlilo 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.