Závěrečná slavnost očima Zmijozelu

Rok se s rokem sešel, poslední sovy s hodnocením esejí již dávno dorazily, a tak už si zbývá na pomyslném seznamu odškrtnout jen jednu položku – závěrečnou slavnost. Pojďme se spolu podívat, jak si vedl Zmijozel oproti loňskému roku a hlavně – na letošní oceněné! A že jich nebylo málo!

Závěrečná slavnost se konala 27. 6. 2021 od 18:00 ve Velké síni, a – světe, div se – letos nebyla zapotřebí ani bradavická půlhodinka, a tak se několik desítek vteřin po šesté hodině ujal slova ředitel školy Nimrandir Elénére. Dlouho však u řečnického pultíku nepobyl, jelikož po krátkém uvítání hradního osazenstva ihned předal slovo inspektorovi výuky. Jak bývá u pana Orionise zvykem, svůj proslov započal menší statistikou, konkrétně statistikou dostudovaných předmětů, kde zmínil i šéfredaktorku Saiph Lacaille, která úspěšně dokončila úctyhodných 24 předmětů.

Filius Orionis > …o rovnou desítku více, tedy 24, jich pak absolvovala slečna Saiph Lacaille

Inspektor nezapomněl ani na oblast seminářů. Ze zmijozelských si pochvalu za plný počet dokončených seminářů odnesly Ruby Élise Day, Saiph Lacaille a Noah Limbani. Po loňské zkušenosti jsme se v tomto článku výjimečně rozhodli zmínit i Skylar Blair Anderson, která rovněž nevynechala jediný seminář.

Filius Orionis > Ze Zmijozelu si pak pochvalu za pilné seminářové nasazení zaslouží Noah Limbani, Ruby Élise Day a Saiph Lacaille!

Od pochval pro studenty se pan Orionis elegantně přesunul k fialovým. Slova chvály si vyslechla doposud mladší profesorka, Keša z Borové, která od toho večera povýšila a patří tak mezi řadové profesory.

Filius Orionis > Rád bych ovšem ocenil práci mladší profesorky Keši z Borové. Těší mě, jak se zapojila do řady aktivit, které s sebou fialový plášť přináší. Její působení v oblasti řádné výuky hodnotím jako uspokojivé; obzvlášť rád jsem potom za přínos kolegyně v oblasti seminářů, do nichž vnesla čerstvý vítr.

Filius Orionis > Proto kolegyni tímto s radostí povyšuji mezi řádné profesory. Gratuluji!

Následně se slova ujala šéfredaktorka Denního Věštce, Theresa Veilin Brendi. Ve svém proslovu ocenila práci všech hradních periodik včetně kolejních časopisů. Za kvalitní práci a šikanování svých podřízených ocenila Řádem ostrého brka Saiph Lacaille, která podle madam Theresy do Hadího krále vnesla svěží vítr a opět ho postavila na nohy.

Theresa Veilin Brendi > Druhou slečnou bude též šéfredaktorka jistého hradního periodika. Časopisu, který se chvíli tak nějak nemohl zmátořit, a tato slečna ho opět postavila na nohy s nevídanou elegancí a jistotou. Slečna Saiph Lacaille je pro letošek druhá, která si tento řád odnese. Slečno Saiph, i vám přeji, aby vás psaní i nadále bavilo, aby i vám Hadí král vzkvétal tak, jako do teď, a těším se, až si zase budeme moci přečíst další skvělé články. – široce se usměje

Po proslovu madam Brendi se opět slova ujal pan ředitel a postupně vyzval kolejní ředitele, aby pronesli několik slov a hlavně udělili jednu z cen zakladatelů největším dříčům ze svých kolejí. Madam Veronica opět nezklamala a všechny dojala, slovy chvály rozhodně nešetřila. A protože by její proslov vydal na samostatný článek, přinášíme vám ho, stejně jako minulý rok, na samostatném pergamenu.

Cenu Salazara Zmijozela letos kolejní ředitelka udělila primusce Noah Limbani (nebo Noze v Limbu, chcete-li), která se zapsala do paměti hradních obyvatel už v prvním ročníku jako jedna z vítězek klání B4. Ve druhém ročníku jí byl svěřen svěřen stříbrný plíšek prefekta, který vzápětí vyměnila za zlatý odznak primuse, a od té doby dennodenně dokazuje, že má koleji stále ještě co nabídnout, a zásobuje zasedačku novými nápady či návrhy na zlepšení. Spolu se svým hádětem Mathiasem Kjell zorganizovala celohradní hru Městečko Prasinky, již si zúčastněné hradní obyvatelstvo ihned zamilovalo. Mimo jiné se Noah aktivně věnuje i famfrpálu a sklepení.

Po udělení kolejních cen bylo slovo předáno studentské radě, již zastupovala Esmeralda Milagrosa. Mimo jiné si pochvalu za svědomitou práci a minimální ztráty na životech během výprav vysloužila novopečená Osobnost Hogwarts – Barbara Arianne Lecter. Poděkování se dostalo i organizačnímu týmu KouzlOscara, který vedla Suzzy Blackwood, a v neposlední řadě i již zmiňovanému projektu Městečko Prasinky od Noah Limbani a Mathiase Kjell.

Jelikož se blížil zlatý hřeb večera, atmosféra v síni houstla. Po vyhlášení ŠFM, ve kterém se Zmijozel umístil na čtvrtém místě, (údajně proto, že hadí letka málo leštila loňský pohár, tak si dle slov kapitánky nezaslouží nový) přišlo na řadu vyhlášení Snaživce roku. Možná to bylo vlivem okolního napětí, kterým se nechala strhnout, a zajídala stres, možná slavila začátek prázdnin, nebo si po celém roce odříkání, aby ji koště uneslo, konečně dala do nosu. Maraike se začala nekontrolovatelně nacpávat čokoládovými žabkami a obaly šustila tak nahlas, že neunikla pozornosti pana ředitele, který ji vzápětí vykopl do Hanibalova jezera. Anebo se jen snažil Maike pomoci dostat žáby do jejich přirozeného prostředí?

Vrcholem slavnosti bylo vyhlášení školního poháru, o který se sice Zmijozel rozhodl neusilovat, ale i tak skončil na krásném druhém (stříbrném!) místě. Bohužel však na slavnosti nezazněla jména letošních absolventů zkoušky OVCE, což je škoda, protože Zmijozel má hned tři! Jsou jimi pokladnice Astoria von Pens, nechutně bohatá Inees Rut Gowstring a elegantní švihák Lucas Redferrum.

Všem oceněným, pochváleným a letošním absolventům gratulujeme a zároveň děkujeme za všechno úsilí vynaložené v uplynulém školním roce. Už zbývá jen popřát krásné prázdniny a ať vás Salazar provází!

Pro Hadího krále
Christina Meadows

2 komentáře

  1. Veronica Narcissa Williamsová
    6. 7. 2021 (02:16)

    Krásný souhrn! Jak se říká, nejlepší nakonec, a toho se Zmijozel zkrátka drží. Příště by to chtělo, ať je v článku víc mých podobizen a už to bude na lebečku, jen tak dál!

  2. Inees Rut Gowstring
    6. 7. 2021 (11:04)

    Děkuji moc za skvělou reportáž pro nás, co na slavnosti nemohli být 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.