Adventní kalendář Hadího krále – 17. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte do dalšího prosincového dne! Posaďte se u nás v Hadím králi a neváhejte si otevřít sedmnácté okénko salazarnálijského adventního kalendáře. Pokud nevíte, o čem je řeč, můžete to napravit v úvodním článku. Víte-li, přejeme vám hodně štěstí!


Adventní okénko s číslem 17
Došlo mi to přesně pár dní před Salazarnáliemi. Svátky jsou mimo jiné o blízkosti a o tom, že lidé tráví čas spolu. Ne, že bych se tedy lidem vyhýbala, ale… když strávíte rok a půl převážně v přítomnosti Ferdinanda, odvyknete si na všechno, co nemá šupiny a ossstrý jazyk.

Proto jsem se rozhodla svůj poslední úkol pojmout jinak. Tentokrát nebudete plnit zadání jako takové, nebudete namáhat hlavinky při luštění, ani to nebudete dělat pro sebe. Chci totiž, abyste se zamysleli nad tím, koho na hradě máte rádi, kdo vám je blízký, kdo pro vás něco znamená, komu jste za něco vděční, bez koho by pro vás hraní Hogwarts nebylo takové, jaké je…

Až se tvář takového člověka (nebo více lidí!) zjeví ve vaší mysli, popřemýšlejte, čím byste mu na hradě mohli udělat radost – a udělejte mu ji. Má rád dárky z Příčné? Květiny od Okvětné? Chcete mu poděkovat pomocí drabble nebo haiku? Poslat mu hezkou sovu? Nechat ho desetkrát vyhrát v soubojáku? To všechno můžete! Jen mi nezapomeňte poslat důkazní print s vysvětlením toho, proč jste zvolili právě takové vypracování úkolu a v čem to vašemu oblíbenému člověku zlepšilo den.

A já dnes výjimečně začnu sama, protože radosti není nikdy dost, obzvlášť, když ji děláme druhým!

Splněný úkol zašlete do sovince Saiph Lacaille do 18. prosince, 23.59 hodin.

(zdroj obrázku)