Adventní kalendář Hadího krále – 16. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte do dalšího prosincového dne! Posaďte se u nás v Hadím králi a neváhejte si otevřít šestnácté okénko salazarnálijského adventního kalendáře. Pokud nevíte, o čem je řeč, můžete to napravit v úvodním článku. Víte-li, přejeme vám hodně štěstí!Adventní okénko s číslem 16
„A bude mít ty velký zahnutý zuby nahoru?“ Jestli tato slova neznáte, prosím, napište mi, zajímá mě, jak se vám to podařilo. Zlatá prasátka se datují až do středověku a jejich tradice se v různých podobách udržuje až dodnes. Že netušíte, o co jde? Zlaté prasátko je slibnou odměnou za to, že se vám před Vánoci po celý den podaří nejíst maso. V novější době se možná započítali i vegetariáni a existují obdoby, kdy raději po celý den nemáte jíst vůbec. 

FOTO: Vánoční reklama na Kofolu je s námi už 15 let! Jak se změnila malá holčička?

Nebojte, nebudu vás trápit hlady! I tak ale existuje způsob, jak se z takového zlatého prasátka potěšit – jednoduše vezmete citrón, propíchnete ho pár sirkami jako nožičky a pak buď z další sirky, hřebíčku (nebo čeho doma najdete) uděláte ještě kukadla a nos. Odvážlivci si mohou doma najít i něco, z čeho mu udělat ocásek. A právě to bude vaším úkolem! Vyrobit si prasátko a pak mi jej poslat vyfocené! Už se těším na vaše výtvory! (Všechny výtvarné potřeby pro nožičky a další části prasátka samozřejmě můžete prohodit s čímkoli, co zrovna najdete doma.)

Fotonávod: Vytvořte si prasátko z citronu a ozdobte si bramborový salát - TOPZINE.cz

Splněný úkol zašlete do sovince Noah Limbani do 17. prosince, 23.59 hodin.