Adventní kalendář Hadího krále – 15. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte do dalšího prosincového dne! Posaďte se u nás v Hadím králi a neváhejte si otevřít patnácté okénko salazarnálijského adventního kalendáře. Pokud nevíte, o čem je řeč, můžete to napravit v úvodním článku. Víte-li, přejeme vám hodně štěstí!Adventní okénko s číslem 15
Vločky! Jsou všude. A každá je úplně jiná. Jako malá jsem je ráda chytala a pozorovala, jak mi tajou v dlaních, ale taky jak jedinečnou strukturu mají. Nikdy jsem nenašla dvě stejné, i když jsem vždycky věřila, že se mi to jednou podaří.

Dnešní úkol bude tvořivějšího rázu, ale žádný strach – pro splnění vám stačí jenom papír a nůžky. Záležitost je to asi na tři minutky. Ozkoušela jsem to za vás!

Vystřihněte mi stejným způsobem jednu vaši jedinečnou vločku a pošlete mi její fotografii! Na začátku musíte mít čtvercový papír, který třikrát přeložíte do tvaru trojúhelníku, zkontrolujete si, kde máte střed, uděláte párkrát cvak nůžkama… a hned máte hezkou ozdobu třeba na okno. Pokud byste si nevěděli rady, na internetu existují i videonávody. Pozor na prsty a nezapomeňte se u toho bavit! Vybarvovat nic nemusíte.

Splněný úkol zašlete do sovince Saiph Lacaille do 16. prosince, 23.59 hodin.