Adventní kalendář Hadího krále – 14. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte do dalšího prosincového dne! Posaďte se u nás v Hadím králi a neváhejte si otevřít čtrnácté okénko salazarnálijského adventního kalendáře. Pokud nevíte, o čem je řeč, můžete to napravit v úvodním článku. Víte-li, přejeme vám hodně štěstí!Adventní okénko s číslem 14
Vánoce se nám blíží i v lese a i Hlavy na kůlech jsou natěšené na dárky.

Aby ne! Každý rok dostane každá hlava právě jeden dáreček , ve kterém má vlastnoručně pletenou čepici na zimu. Rok od roku ty čapky vypadají lépe, musím se pochválit, protože to za mě nikdo jiný neudělá… Problém ale je, že nikdy neumím ty dárky rozmístit tak, aby měla každá  hlava svůj dáreček . A tak opět stojím před těžkým rozhodnutím, které hlavě dát ještě dárek a která hlava už ho dostala. Naštěstí mám letos pomocníky. Třeba mi právě ty pomůžeš dát hlavám zasloužené dárečky přesně tak, jak mají být !

Hlavy na kůlech

Přiřaďte ke každé hlavě na kůlu dárek tak, aby se navzájem nedotýkaly (dárky se nesmí dotýkat ani rohy). Hlavy by si je mohly závidět a krást! Dárků  je na řádku či ve sloupci právě tolik, kolik je číslo v záhlaví daného řádku či sloupce. Počet dárků je shodný s počtem Hlav.

Splněný úkol zašlete do sovince Barbary Arianne Lecter do 15. prosince, 23.59 hodin.