Adventní kalendář Hadího krále – 7. okénko

Milí obyvatelé hradu, vítejte do dalšího prosincového dne! Posaďte se u nás v Hadím králi a neváhejte si otevřít sedmé okénko salazarnálijského adventního kalendáře. Pokud nevíte, o čem je řeč, můžete to napravit v úvodním článku. Víte-li, přejeme vám hodně štěstí!Adventní okénko s číslem 7
Tuhle jsem seděla v knihovně a sepisovala seznam přísad do lektvarů pro mazlíčky, seznam povinností, které jsem slíbila splnit do konce roku, seznam zápočtů, které mě v prosinci čekají… aby mi došlo, že vážně ráda píšu seznamy, protože mě uklidňuje mít všechno černé na bílém. A v odrážkách. Sice se ty věci po sepsání nikdy nedodělají samy (kéž by!), ale aspoň o nich mám přehled.

Máte i vy rádi seznamy? Doufám, že ano! Dnes si totiž jeden sepíšete. Zajímalo by mě totiž, co máte a nemáte rádi na sváteční atmosféře, Vánocích či Salazarnáliích. A protože je 7 magické číslo, budu po vás chtít přesně 7 odrážek – tři a půl a tři a půl, každou o jedné či dvou větách. Může to vypadat třeba takhle:

Chci po vás tedy tři odrážky o tom, co na adventu oceňujete nejvíc, tři o tom, co vůbec ne. Jedna, ta poslední, sedmá, bude o tom, co rádi máte a nemáte zároveň – může jít třeba o úklid, který vás stresuje, ale stojí za to, jakmile je hotový, nebo o smutek z toho, že zase není sníh, ačkoliv jej naprosto milujete. Je to jen na vás! Popusťte uzdu fantazii a zamyslete se nad tím, co dělá vaše svátky těmi nejkrásnějšími a… méně krásnými. Budu se těšit!

Splněný úkol zašlete do sovince Saiph Lacaille do 8. prosince, 23.59 hodin.

1 komentář

Komentáře jsou uzavřeny.