Ohlédnutí za adventním kalendářem Hadího krále

Milí obyvatelé hradu, přiznávám bez mučení, že nevím, jaký zvolit úvod článku, který vychází více než tři měsíce po skončení celé akce. Jakékoliv ohlédnutí nebo shrnutí je lepší pozdě, nežli nikdy? Možná.
Pokud jste na Adventní kalendář nezapomněli a zajímá vás i po takové době pár poznatků ze zákulisí, zveme vás ke krátkému ohlédnutí.

Uspořádat Adventní kalendář pro nás bylo letos poměrně náročné, i když jsme na to byly tři. Všechny jsme toho v mudlovském životě měly tolik, že jsme byly rády, že jsme to nějak daly dohromady (i když jsme některé věci, nebudeme lhát, řešily dost na poslední chvíli). Balancovat mezi prosincovými zápočty a vydáváním každý den jsme však zvládly! Bylo by nám líto, kdyby se akce neuskutečnila – o rok dřív měla nádherné ohlasy, a tak jsme ji pro hrad chtěly zopakovat.

Ve složení Barbara Arianne Lecter, Noah Limbani a moje maličkost jsme se rozhodly vzpomenout na hodnoty, které nám přijdou důležité. Chtěly jsme, aby se lidé ve vánočním shonu zastavili, užili si pár chvil pro sebe a zamysleli se nad tím, co je důležité… a co vlastně až tak ne. A samozřejmě jsme taky chtěly, abyste si užili trochu šifrování! Toho není nikdy dost.

V prosinci 2021 se do Adventního kalendáře zapojilo celkem 35 účastníků. Nejvíce jich bylo ze Zmijozelu (14), pravidelně jsme se ale ve svých sovincích potkávaly také s Nebelvírskými (8), Havraspárskými (6) a s profesory a zaměstnanci hradu (6). Jednou k nám zabloudilo i vypracování zmijozelské dušice, a tak nám pro kompletní plejádu barev chyběli jen Mrzimorští.

Celkem bylo otevřeno 348 okének, z toho 331 včas bez úplatků Ferdinandovi. Nejoblíbenějšími úkoly se staly úkol číslo 9 (postarání se o zvířátka v útulku), úkol číslo 3 (malovaná křížovka), úkol číslo 2 (šifra v úryvku z Harryho Pottera) a úkol číslo 8 (šifra ve vločkách).

Všech 20 úkolů splnilo celkem 6 lidí, kteří si jako bonus odnesli k odměnám za otevření jednotlivých okének poukázku na 20 srpců, čokoládovou žabku (přímo od madam Lecterové!), hrudky zlata, lektvary štěstí, bylinky, žertovné předměty, soví zob a malovaná vejce. Ještě jednou za úžasný výkon a výdrž gratulujeme Emě Talia, Indris Elwinor, Inees Rut Gowstring, Kiře Mae Spencer, Princess Star a Sarah Thompson! Kira a Sarah si navíc odnesly čistě zmijozelskou odměnu, a to speciální kolejní předmět za účast (a vítězství) v turnajích, Stříbrnou korunku.

Úchvatný výkon ale předvedli také ti, co otevřeli alespoň jedno okénko. Seznam všech i s počtem okének (nebo cenami, které jednotlivci dostali) si v případě zájmu můžete projít v naší interní tabulce.

Na každého, kdo otevřel alespoň jedno okénko, čekala nějaká drobná odměna. Letos jsme rozdávaly bylinky, brambory, halloweenské sladkosti, lektvary štěstí, Brumbolíny, pamlsky pro mazlíčky, sněhové koule, léčivé dotyky, začarované dýně, cukrkandlové hůlky, ropušníkové doteky, malovaná vejce, soví zob, violínové esence, lektvary obratnosti, základní zahušťovadla i mandragory. Ti, co navíc splnili 5 okének, dostali hrudku zlata, za 15 okének si účastníci rozšířili sovinec o speciálně pojmenovanou sovu. Letos poprvé si navíc účastníci mohli „vydělat“ i peníze – madam Lecterová tematicky vypsala soutěž, z níž si každý mohl odnést až 60 srpců.

Nakonec bych chtěla poděkovat všem, kteří se podíleli na odměnách. Kromě galeonů z našich kapes přispěla i Christina Meadows, Hadí král a zmijozelský kumbál. Díky!

Vzhledem ke zpoždění článku je asi zbytečné přát hezké prožití zbytku vánočních svátků a salazarnálijského času jako loni, a tak vám přeji spíše pestré oslavy blížících se Velikonoc. Budeme se na vás těšit zase v prosinci!

Za tým kalendáře
Saiph Lacaille

4 komentáře

  1. Veronica N. Williamsová
    25. 3. 2022 (02:25)

    Já udělala o jedno okénko méně než minulý rok! Stejně smekám před kýmkoli, kdo zvládl všech 20. Ráda bych vám řekla, že jste absolutní beasti, ale je možné, že mému slovníku nerozumíte, takže… jste jedničky!
    A poklona i organizátorům, kvůli takovým soutěžím se lidé rádi vrací na hrad! 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.