Zákoutí zmijozelského sovince II.

Zajímá vás, jak to vypadá v sovincích zelenofialových? Chcete vědět, kdo má nejvíce sov? Jaká zajímavá jména dali svým létajícím pošťákům? To všechno se dozvíte, až si otevřete tento článek!

Vítám čtenáře Hadího krále u druhého pokračování z opeřeného světa sovinců. Tentokrát jsem se zaměřila na naše milé „zelenofialové“. Moc děkuji Veronice, Anně Marii, Barb, Sally-Ann, Wenai, Keše, Ginevře, Reneé a Tydynce za poskytnuté údaje.
Dámy mají v sovincích dohromady 297 sov, z toho sov postarších je 123. Detailněji se počty zabývám ve dvou grafech, které najdete níže. Co stojí za zmínku, to je určitě počet pošťáků od slečny Barbary: má jich, pokud jsem dobře počítala, 109! V hlavě mi zní otázka, kolik asi utratí za jídlo? Osobně si ale myslím, že je nekrmí a všichni se létají najíst do jiných sovinců – směje se –. V závěsu je potom slečna Tydynka, které má opeřenců 83.

V prvním grafu vidíte jednotlivé počty sov zmíněných dam.

Ve druhém grafu jsou vidět jednotlivé počty sov postarších.

Jaká jména daly dámy svým opeřencům a proč?

Nessie (Renée): Byla moje první sovička a jelikož je postarší, dala jsem jí jméno Nessie. Tak nějak se mi to k ní hodilo.

Snílek sněžný (Renée): Je pojmenován díky zimnímu období, ve kterém jsem jej tenkrát kupovala.

Gardner (Renée): Pojmenovaná je podle chlapce z filmu Vesmír mezi námi.

Sion de Foy (Renée): Pojmenován jako druhá sova, jeho jméno nepřímo odkazuje na můj původ.

Sova postarší (Ginevra): Je tak stará, že své jméno zapomněla (pokud tedy někdy měla nějaké) a já se jí nesnažila vnutit nové.

Jezabell (Keša): Jediná postarší sova, tu jsem dostala od Darkness deStination, když jsem nastoupila do školy. Myslím, že od ní mám ještě Šarmantního Hroznýše a Snaživou hadici.

Georgij (Keša): Jméno pro Kulíška drobného, Žukov, můj soukromý hrdina z mnoha důvodů.

Malyš (Keša): Sokol Šahin, který se jmenuje podle postavy z mé povídky.

Anton Pavlovič (Keša): Rybička pojmenovaná podle mého oblíbeného autora (Čechova).

Obludka (Keša): Papoušíček šedokřídlý, občas tak říkám svému psovi, Obludka nebo také Obludek.

Jeed-Ei (Veronica): To je sova (výr!), kterou jsem dostala za vnitrokolejku v době, kdy ještě byla kolejní Elle. Je pojmenovaná podle mojí postavy argoniánské bojovnice ze Skyrimu, protože v té době jsem u toho seděla pečená vařená, až se divím, že jsem měla čas na bodožrouctví.

Chlaponatka malá (Veronica): Nevím, potřebovala jsem si koupit sovu, byla jsem mladá a myslela jsem si, že jsem strašně vtipná. Je to nějaká kombinace random přípony a pojmu chlap. Asi to měla být chapadlonatka (mám fakt vlasy jak chapadla, ráda jim tak říkám, to mají za to, že nejsou rovné!), ale v pubertě člověku prostě trochu šplouchá na maják.

Zuzanka (Sally-Ann): Pojmenovaná podle zprvu vzteklé králice, která si zuřivě chránila jídlo (jako králičí miminko prolezla dírou do sousedního kotce k samcovi a chvíli trvalo, než jsme na to přišli a vrátili ji matce). Zuzanku, králíka, jsem zase pojmenovala podle své kamarádky, které jsem tenkrát ještě nepojmenovaného králíka ukazovala.

Šabršulín (Sally-Ann): Pojmenovaný podle mého kocoura, který se tedy správně jmenoval Šmudla, ale já jsem mu říkala Šabršulín (nebo Šmudlánek Šabršulánek – směje se –) podle postavy piráta v dětské knížce. Tu knihu jsem nikdy nikde jinde neviděla než u babičky v knihovně, až teď jsem si Šabršulína zkusila vyhledat a zjistila jsem, že se ten příběh jmenuje Dorotka a mořští loupežníci a byl dokonce v roce 2007 namluvený na CD.

Wenai: „Sovy hodně často pojmenovávám podle postav z knih a seriálů, a to hlavně podle toho, koho mi připomínají. Takže tu máme černobílého Havelocka Vetinariho. Seriozního Mycrofta Holmese. Nevrlého Dijsktru ze Zaklínače. Netopýra jsem pojmenovala po Egonovi Schielovi, mém oblíbeném umělci.“

Žába (Barb): Výreček střapatý, první sova, kterou jsem si na hradě koupila, a jméno „Žába“ se prostě hodilo, protože v té době ještě nebyli mazlíčci a já prostě chtěla žábu.

~ Ňuchňa ~ (Barb): Vánoční sova Kulíšek cukrovný, je to prostě ňuchňa na první pohled!

Zmisss (Anna Marie): Sovu, kterou jsem už pojmenovanou dostala, jsem získala v soutěži Miss Slytherin v roce 2012.

Vánočky (Anna Marie): Sovy, co jsou pojmenované dle toho, že jsem je dostala o Vánocích. Originální, že? Mám tři takové.

Velkej pták (Anna Marie): Sova, co má jméno… nevím, jestli je zrovna tohle jméno vhodné vysvětlovat do studentského plátku.

Všechna jména mi přijdou originální a vy, čtenáři, se jimi můžete nechat inspirovat. Které jméno je podle vás to nejoriginálnější? A jak myslíte, že slečna Barb krmí svoje sovy? Pokud se domníváte, že hladoví, tak jí pošlete nějaký zob!

 

Pro Hadího krále,
Astoria von Pens

 

11 komentářů

 1. Nina Yozhinski
  8. 3. 2022 (13:03)

  Tým Chlaponatka malá! Ale Šabršulín je taky dobrý adept na vítěze, trochu méně *obvious* než Velký pták madam Anny Marie 😀

 2. Veronica N. Williamsová
  8. 3. 2022 (21:39)

  Ježiš, ty názvy jsou geniální! 😀 Šabršulín, Dijsktra, Zmisss… ♡ a Keša píše povídky? :0

  Jinak Žába své sovy určitě nekrmí, jak by jinak mohla být tak bohatá?

 3. Mě se nejvíc líbí Anton Pavlovič, jen by mě zajímalo zda si sl. Keša pořídí postupně i všechny tři sestry 🙂

 4. Saiph Lacaille
  9. 3. 2022 (07:57)

  Neskutečně by mě zajímalo, který že fialový je schopný fungovat jen s jednou jedinou sovou! 😀

 5. Inees Rut Gowstring
  9. 3. 2022 (09:16)

  Teď víme, že pokud nám zelenofialový neodpovídá, nebude to tím, že má prázdný sovinec…. 😀

 6. Enselis Ismenia
  10. 3. 2022 (21:39)

  Teda, kam se hrabu se svýma šesti sovama 😀 respektive čtyřma sovama, rybou a hadem?! 😀 Ale teda krmit takovou soví armádu, to aby madam začala vyučovat ještě tak šest dalších předmětů :O

 7. To že má madam Barb hromadu sovu není žádné tajemství, ale kdo má jen jednu! A jak funguje!

  Koukám ale, že moje sovy by se hodily k těm od madam Wenai, já pojmenovávám podle povídek, ona podle postav v nich 😀

Komentáře jsou uzavřeny.